FOTO: Baiba Reinsone

Valsts svētku svinības Tukuma novadā

 

Tukumā 18. novembrī 19.00 koncertuzvedums «Spēka vārdi Latvijai» – Latvijas Republikas 104. proklamēšanas gadadienai veltīts koncertuzvedums un Tukuma novada domes apbalvojumu pasniegšana. Koncerta apmeklējums ar ielūgumu (skaits ierobežots). Ielūgumi pieejami kultūras nama kasē.

Pūres kultūras namā 16. novembrī 18.00 svētku koncerts «Ar sirdi Latvijai». Piedalīsies sieviešu koris «Abava», VPDK «Pūre», pamatskolas deju kolektīvs «Pūrīte», kā arī komponists un dziedātājs Jānis Moisejs; 17. novembrī 22.00 svētku balle kopā ar grupu Jura Rozenberga vadībā. Galdiņu rezervācija. 18. novembrī notiks Valsts dzimšanas dienai veltītais 15. velobrauciens apkārt Pūrei. Pulcēšanās 11.00 centra laukumā.

Zemītes pagastā 17. novembrī 19.00 – svētku koncerts tautas namā; 18. novembrī 17.00 ir visi aicināti pie tautas nama veidot Latvijas kontūru no svecītēm; 19. novembrī 21.00 – balle, ko spēlēs grupa «Klibs taurenis».

Zantes pagastā 17. novembrī 19.00 kultūras namā būs svētku pasākums, kurā tiks pasniegti Cildinājuma raksti, kā arī uzstāsies pašmāju amatierkolektīvi un viesi – vokāli ansambļi no Tumes un Blīdenes. 22.00 svētku balle kopā ar grupu «Brekši Pekši». Svētku pasākumā sveiks: Ligitu Feldmani, Kristīnu Elksnīti un Jāni Pūpolu.

Cēres pagastā 17. novembrī 19.00 pamatskolas zālē būs svētku koncerts, kurā ar programmu «Valodiņa» uzstāsies dziedātājs Mārtiņš Kanters.

Engures pagastā 17. novembrī 19.00 kultūras namā būs svētku koncerts un balvu pasniegšana. 22.00 balle kopā ar grupu «Mākoņu stūmēji». Svētkos sveiks: Ulvi Noviku, Ediju Gulbi, Tomu Strēli, Līgu Visocku, Ivetu Bonfeldi, Daci Zēbergu.

Jaunsātu tautas namā 17. novembrī 18.00 būs Latvijas gadadienai veltīts koncerts, kurā piedalīsies bērnu vokālais ansamblis «Rumpumpele», sieviešu vokālais ansamblis «Kaprīze», senioru vokālais ansamblis «Prelūdija» un VPDK «Pūre».

Zentenes kultūras namā 17. novembrī 18.00 notiks valsts svētku sarīkojums Sēmes un Zentenes iedzīvotājiem. Piedalīsies Tukuma kultūras nama Raiņa skolas absolventu koris «Savējie» un sieviešu koris «Savējās» (diriģente Dace Perševica); 21.00 balle kopā ar grupu «Galaktika»

Lapmežciema pagastā 17. novembrī 18.00 tautas namā būs svētku koncerts, kurā uzstāsies Igo. Bet pēc koncerta balle kopā ar grupu «Bello Trio».

Smārdes pagastā 17. novembrī 18.00 svētku koncerts «Zeme visskaistākā», kurā piedalīsies amatierkolektīvi un aktieris Artis Robežnieks. Balle kopā ar grupu «Sestā jūdze». Šlokenbekā sveiks: Rutu Ranci, Nadeždu Tihonovu, Sandi Čilipānu un Aiju Freidenfeldi.

Lestenes tautas namā 17. novembrī 18.00 notiks Latvijas dzimšanas dienai veltīts svētku koncerts «Paauklē, saulīt, manu zemīti», kurā piedalīsies dzejniece, aktrise Kristīne Dina Bitēna, komponists Atvars Sirmais un aktieris un mūziķis Anrijs Sirmais. Pēc koncerta balle kopā ar Aldi un Oļegu. Galdiņu rezervācija.

Džūkstes pagastā 17. novembrī 18.30 kultūras svētku pasākums, kurā sveiks Daigu Podēnu, Ignatu Lahu, Daci un Armandu Švēdes, Mareku Lavrovu, Anitu Grišāni un Pēteri Karsto. 21.00 balle kopā ar Artu un Māri.

Tumes/Degoles pagastā Tumes kultūras namā 19.00 būs valsts svētku koncerts «Latvija skaista visos vecumos un gadalaikos» – piedalīsies Tumes bērnudārza bērni, flautu ansamblis, Tumes pamatskolas ansamblis, Endia Auna, Egīls Pelīte, Gita Ozola, Jaunsātu senioru vokālais ansamblis «Prelūdija». Svētkos sveiks Daci un Raimondu Kalnus, Līgu Salenieci, Tumes un Degoles sakoptāko īpašumu saimniekus: Gitu Aulaciemu «Luikās», Rutu Neimandi un Edvīnu Mami «Oškalnos», Kiršteinu ģimeni «Tikumos», Šuspānu ģimeni «Rozītēs», Jekimovu ģimeni «Kalējinkās». 21.00 balle ar grupu «Vēja radītie» (galdiņu rezervācija: 26332401).

Slampes kultūras pilī 17. novembrī 20.00 – valsts svētkiem veltīts koncerts «Es mīlu Latviju savu», kurā piedalīsies deju kolektīvi «Laisma», «Namejs» un «Jumis», folkloras kopa «Pūrs» un viesi Liepājas teātra aktrise Agnese Jēkabsone un mūziķis Uldis Jēkabsons. Sarīkojumā sveiks Indru Lindi un Regīnu Šveici. 21.30 balle kopā ar mūziķi Arni Blūmu-Blūmani, galdiņu rezervācija.      

Kandavā valsts svētkus svinēs 18. novembrī 16.00, kad kultūras namā būs svētku koncerts, kurā uzstāsies ansambļi «Stiprās sievas» un «Ogas», kā arī jauniešu deju kolektīvs «Imuliņa». Pasākuma laikā tiks pasniegti arī Cildinājuma raksti. 21.00 balle kopā ar «Lustīgo blūmīzeru». Sveiks «Gada uzņēmēju» Guntaru Indriksonu un inženieri Stīvenu Hārtliju (Stephen Hartley); «Gada labdari» – Vari Krūmiņu; «Gada lepnumu» – Inesi Auziņu un Baibu Truhņēviču. Kā arī Cildinājuma raksti Līgai Vaivadei-Kalnmeierei un Kristīnei Vilcānei – par atbalstu un iesaistīšanos uzņēmējdarbībā Tūrisma attīstībā;

Viesatu pagastā 18. novembrī 12.00 kultūras namā – svētku koncerts, kurā piedalīsies arī folkloras un seno cīņu kopa «Vilkači». 22.00 balle kopā ar grupa «Imula».

Sātu baznīcā 18. novembrī 14.00 Latvijas 104. dzimšanas dienas Svētbrīdis «Dieva gaismā» un koncerts, kurā piedalīsies Evita Zālīte-Grosa (balss), Santa Jākobsone (ērģeles) un Gustavs Jākobsons (saksofons).

Vānes pagastā 19. novembrī 16.00 kultūras namā būs dzejkoncerts kopā ar  aktrisi Sigita Pļaviņa (Jevgļevska) «Latviju mīlot».

Matkules pagastā 19. novembrī 20.00 – svētku koncerts kopā ar grupu «Vilki», kā arī tiks pasniegtas Matkules pagasta Cildinājuma raksti. Pēc koncerts balle kopā ar Arti Šimpermani «Mākoņstūmēji».

Jaunpils pagastā 19. novembrī 18.00 pils lielajā zālē – svētku koncerts un iedzīvotāju sumināšana. Svētku koncertu sniegs Normunds Rutulis kopā ar bērnu vokālo grupu «Dzeguzīte». Pēc koncerta – balle, ko spēlēs «Vēja runa».

Irlavas kultūras namā 19. novembrī 19.00 sarīkojums «Latvijas zelts». Koncertā piedalīsies Mārtiņš Kanters un sieviešu koris «Irlava». Pēc koncerta – atpūtas vakars, kurā spēlēs Mārtiņš Jātnieks ar grupu.

 

 

 

Komentāri

 1. Jā, Tukumā nekas nenotiks, jo ielaidīs tikai ar ielūgumiem, tā kā vienkāršais tukumnieks nav tā vērts, lai vienkārši varētu aiziet uz svētku koncertu. Kaut kas neiedomājams, ka tukumnieki ir vajadzīgi tikai, lai ietu balsot, tālāk jau nav kur iet.

  1. Dura ej uz kasi pakaļ savam ielūgumam un nečīksti!Skaits ierobežots,tāpēc pasteidzies!

   1. Ta liecies mierā, ne viņa ies ne būs , tai gaudotājai vajag tikai pagaudot, cik viss slikti.
    Tā pieder sugai, kurai diena bez gaudošanas ir velti nodzīvota diena.

 2. Nu gan pārsteigumiem bagāti svētki,ha ha Tukuma kā vienmēr nekas….vot nesaprotu par ko tajā kultūras śķūnī algas maksā!!?

 3. Kur kāds pasākums, kas visiem pieejams? Kur salūts?? Ne kovids, ne kāds cits ierobežojums. Kur palikuši visi pasākumi? Kas notiek? Vairs pat aiziet nav kur..

 4. Salūts sen nav modē un cerams, ka nekad vairs nebūs. Ja vēl nezini, tad visa pasaule pamazām atsakās no salūta. Rīgā arī nebūs un labi ka tā.

  1. Vismaz labi, ka nav izdomājuši pārtraukt tirgot un vismaz JG pats sev salūtu var uzrīkot.

 5. Latvijā ir daudz ukraiņu bēgļu, tai skaitā bērni, tāpēc kaut kādi pif paf salūti ir nevietā, arī ekoloģijai ir nozīme un nauda ietaupās.
  Tādēļ pieprasīt pif paf salūtus var tikai egoistisks narciss vai atsaldēts parašists, kurš grib, lai ukraiņiem būtu lieks stress.

  1. Kāds sakars ukraiņiem ar mūsu LV svētkiem un salūtu? Mēs tagad nedrīkstam savus svētkus svinēt? Un tā naudas taupīšana ari neiztur kritiku. Cilvēkiem ir vajadzīgs ari kāds prieks acīm un dvēselei. Kāda jēga iet diendienā darbā, rukāt un to tik dzirdēt, ka visam nauda jātaupa!
   Tad jau vispār lienam alās un eksistējam nevis dzīvojam.

   1. Ja tev Latvijas valsts svētki asociējas tikai ar bezjēdzīgu salūtu, tad varu izteikt līdzjūtību kā no mucas izlīdušajam padomietim, kuram lielākā bauda ir vodka un salūts pistoļprazdņikā.

    1. Svetki ir svētki. Nav visi pasākumi jāpārvērš par svinīgu ziedu nešanu pie kapiem.

    2. Ielien ar saviem skaidrojumiem atpakaļ tur, no kurienes esi izlīdis! Un tur ari sapūsti!

 6. Слава Україні! Героям слава! Priecīgu 18. novembri latviešiem visā pasaulē, arī tiem, kas pašlaik karo Ukrainas pusē tālu no savas dzimtenes! Lai jums viss izdodas! Svētīgi! Ar Latvju Dievu svētību, Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂 Latvju Dievi mūžam viedi. Dievturība vienmēr dzīva!!!

 7. Man nepatīk, tie cilvēki, kas ķengā Ukrainu., Man nepatīk, tie cilvēki, kas ķengā Latviju. Šie cilvēki ēd Latvijas maizi, bet slavē Krieviju. Ko šie cilvēki dara te Latvijā? Kāpēc viņi sevi tā moka tik nīstā zemē? ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙁

 8. Latvieši stāv plecu pie pleca blakus ukraiņiem. Latvija ir Ukrainas sabiedrotā. Es ticu, ka Ukraina nosargās savu demokrātiju un suverenitāti. Es ticu, ka Fašistiskā Krievija/Putina Krievija sabruks un izgaisīs kā ļauns murgs. Latvju Dievu vārdā lai top! Priecīgus Valsts svētkus! Svētīgu 18. novembri! Lai miers ir mūsu mājās un sirdīs! Ar cieņu, Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

  1. Aizver muti pajol,cik var izturēt tavus šizofrēniskos murgus. Un iegaumē-te ir LATVIJA nevis kkāda ukrainas province,ta ka SLAVA LATVIJAI!!!

   1. Nu, Tu laikam esi nepilsonis, kas uzskata Latviju par Krievijas guberņu… Skumji… Es aizlūgšu pār Tevi Latvju Dievus!

 9. Lāb, ka es i no Kurzem, mēs tād lepn ļauds – mēs šitā nečīkst, kā vec dur, un sav valsts svētk mēs māk nosvinet ar bez brandvin ļurkašan un sūd šaušan debesis. Kad māj sakopt, kad pusdien vis ģimen sēd pie kopīg gald – kaut pie zup šķīv un dzērveņu uzpūten..- nu nav jau nez kād dārg smeķ vaidzig… kad visi mierig parunājs, kād dziesm padzied, spēl ar bērniem kopā paspēlē; paruna par to, cik tas i lāb, ka mēs vis i kopa, ka mums nav tas karš, ka mums i tā sav vslsts. Tā tak i liel laim! Tas i prieks! Un tas i cilekam iekša. neviens mērkaķs, kas a pakaļ muš ķer, to iedot nevar!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *