Uzsākta parakstīšanās par Kandavas novada atjaunošanu

Pagājušajā nedēļā, 11. jūlijā, šoreiz atkal Valdeķu kultūras namā, norisinājās Kandava pagasta iedzīvotāju konsultatīvās padomes sēde. Kā apstiprināja padomes vadītāja Signe Ezeriņa, atsaucība bijusi plašāka, nekā maija sapulcē, ko savukārt pārmaiņus pēc organizēja Kandavā. Bet šīs reizes sēdē apsprieduši arī jautājumus, kas daba kārtībā bijuši sen, pat ļoti sen…

 

Kad tiešraide jāvēro stāvlaukumos…

Viens no tiem – par sakariem, kuru Valdeķos nav. Un tas attiecas ne tikai uz interneta pieejamību, bet tāpat arī mobilo sakaru kvalitāti. Kā atceras S. Ezeriņa, prioritārs šis jautājums atzīts vismaz divos Kandavas novada domes sasaukumos, taču risinājums acīmredzami bijis bez rezultātiem, jo deputātiem ietekmes iespēju te salīdzinoši maz. Arī šoreiz sapulcē bija pavisam personīgi pieredzes stāsti par to, ka, piemēram, sporta tiešraides esot spiesti skatīties automašīnā degvielas uzpildes stacijas stāvlaukumā vai ka, uzturoties īpašumā Valdeķos, praktiski neesot sazvanāmi. Tas, ko var darīt iedzīvotāju konsultatīvā padome, – atkal lūgt vietvaru vai atbildīgās iestādes meklēt risinājumu.

Sāk parakstu vākšanu

Savukārt tas, kas pavirzījies uz priekšu, ir jautājums par patstāvīga Kandavas novada atjaunošanu. 7. jūlijā portālā manabalss.lv pēc S. Ezeriņas un Kandavas iespēju fonda iniciatīvas par šo jautājumu uzsākta parakstu vākšana. Vakar, kad pēc rosinājuma ievietošanas portālā bija apritējušas 13 dienas, ierosinājums bija savācis gandrīz 600 parakstus, taču mērķis ir  10 000. Tas, ņemot vērā, ka jautājumu paredzēts iesniegt Saeimā, kas tad arī ir tā institūcija, kura var pārskatīt Administratīvi teritoriālo reformu, skaidro padomes vadītāja.

Jāpiebilst, ka vēl pirms tam iniciatīva tika prezentēta Kandavā, kā arī vairākos pagastos, kur atkārtoti tika stāstīts par reformas plusiem un mīnusiem. Un bija klātesošie, piemēram, Cērē un Kandavā, kas ieceri pilnībā atbalstīja, bet tāpat arī bija pagasti, kur klātesošo viedokļi tomēr atšķīrās, – tā S. Ezeriņa.

Kā klātienē?

Turpinot par parakstīšanos, ir iedzīvotāji, kas interesējušies, vai būtu iespēja savu parakstu nodot arī klātienē. Tie ir cilvēki, kas iniciatīvu par Kandavas novada atjaunošanu atbalstot, tomēr viņiem neesot iespējas vai arī, piemēram, trūkstot prasmju parakstīties elektroniski. Šobrīd, skaidro S. Ezeriņa, tiek vētīts, kā šo procesu juridiski visprecīzāk varētu noorganizēt – tā, lai paraksti tiktu ņemti vērā, bet nebūtu papildus jāvāc cilvēku personīgos datus.

Par nākamo padomes sēdi runājot, vienojušies, ka, ņemot vērā augusta, septembra darbu un kopumā – aizņemtību, tā tiks sasaukta oktobrī. Nolemts arī, ka tad pieaicinās arī IT speciālistu, kurš varēs pastāstīt par jau pieminētajiem sakariem. Jāseko līdzi aktuālajai informācijai!

Komentāri

 1. lasu un brīnos, ka “atsaucība bijusi plašāka”… jo, ieradās veselas trīs kundzes un kādas 15 min apsprieda daudzos jautājumus! 😀 un kāds sirdi plosošs personīgais stāsts! mobilie sakari ciemā ir draņķīgi, bet TV var skatīties ar TET optiku, Home3 šķīvi, tukums.parks internetu un wi-fi ķert par brīvu pie kultūras nama.

 2. Kaut kā nav liela atbalsta? Kandava cer uz Priedes izcīnīto Tukuma novada naudu? 😉 Laikam pareizi jau būs, kurš un kas jums tos nodokļus maksās? Tie 3 Kandavas izmēru lielveikali? Sīkbodītes? Tehnikums un pašu dome, kuri pārtiek no nodokļu budžeta? Ezeriņas “lielsaimniecība”? Kaut visu cieņu viņai kā pazīstamākā vietējā tūrisma objekta īpašniecei… Tādiem būtu jābūt desmitiem, lai tūristiem Kandavas pusē būtu darāmais uz vairākām dienām, dodot ienākumus viesnīciņām/pansijām, krodziņiem, dažādām izklaidēm, muzejiem utt! Bet lepnie kandaunieki gadiem bolījās uz kādas aptaurētas vecenes ņemšanos pret kartinga trasi, kas varētu būt labs tūrisma draivers jums … 😉

  1. Tur ir desmitreiz vairāk tūrisma objektu nekā Tukumā un aizvien vēl rosīgi nāk klāt.

 3. Ir karaļi un karalienes, bet mums īsti nav. Tad ir cari un carienes, izskatās ka carienēm ļoti gribas būt par karalienēm, īsti nesanāk, bet cenšās jau….Novadā visiem nepietiek tās augstās vietas…nu bet gribās jau būt tajā augstajā plauktā. Un ja vēl konkurence nemitīgi savstarpēji rosās.

 4. Ja Priedene grib atdalīties no Tukuma novada, tad ar s-dainu mietu viņa jāpadzen no Tukuma novada domes.

  1. Vai tad ir kāds, kurš negrib? Engure, Lapmežciems – mēs arī gribam, tikai trūkst, kas uzņemas iniciatīvu.

   1. Patiesībā jau nevajadzētu atdalīties, bet gan kārtīgi pārvaldīt. Varbūt vajadzētu pa šiem gadiem jaunajiem deputa’tiem satikties ar vēlētājiem un pajautāta kā viņiem patīk un ko viņi grib, kādas vajadzības. Tik daudz vietnieku, nu lai tak vienreiz brauc tie vietnieki pastāstīt ko viņi dara un ko plāno darīt.Bet laikam jau tie iedzīvotāji traucē, tapēc tās konsultatīvās padomes , tādas priekš parunāšanas vien ir.

 5. Ko jūs Tukumnieki,banānieki kreñķējaties..Būs viena pilsēta mazāk uz jūsu pleciem…Nebūs jādalās ar naudiñu

  1. Da Tukumam to Kandavu jau 100 gadus vajag.

   Nēē, neejat prom, neatdalaties. Kā mēs to pārdzīvosim? (Lasāms lēnā, sarkastiskā balss tonī)

  2. Aha, un kā tad tā Kandava aizies ar to savu lielo naudu? Sajēdz cik tādas reformas ir dārgas gan apvienojoties, gan atdaloties? Naudu un kredītus investīciju projektiem deva sakarā ar reformu, tos tad arī ar lepni paceltu galvu nevajadzēja ņemt. Kandavas puses deputātiem domē izsist Kandavai vajadzīgiem objektiem un pasākumiem naudu nav iekšās, bet cilvēkiem pūderēt smadzenes ka dome neko nedod un apbižoties tur gan pirmie!

 6. Cik traki,ka Kandavnieki tiek naidoti pret visu novadu,tik forši cilvēki parakstās un domā,ka tas ir par novadu….,bet apakšā ir tikai dažu cilvēku merkantīlās intereses…. Kandavnieki un Kandavas novadā ir fantastiski cilvēki, bet, ja kādreiz musināja Rozenfelds…..,tad tagad….. Tukša vieta NESTĀV(vietu pārņem nezāles). Signe bija cienījama dāma un uzņēmēja….kas noticis?

 7. Nauda un vara ir kā atkarība.Un zūd pamazām katra esošā mazā valstība.Grūti acīmredzot atkāpties,sevišķi ja tādas pašas dāmas min uz papēžiem.Padomju mantojums nav mūsu varas gaiteņus vēl pametis

 8. Ja jau ir tāda vēlme, lai taču atdalās! Pašiem naudas būs maz, dzīvos uz pašvaldību izlīdzināšanas dotācijām. Jaut tik, cik ļaužu to reāli vēlas?

 9. Neadošu savu balsi. Neuzskatu ka tas ir vajadzīgs tikai lai kādam būtu domē silts krēsls. Ir daudz kas paveikts kandavas novadā esot bet par maz. Attiecinot uz pagastiem kā arī izglītības iestādēm. Netiek pietiekami izmantoti pieejamās iespējas uz projektiem un labiekārtošanu pagastiņos. Lai ir pie tukuma mazāk nauda aiziet liekām algām. Tā jau ierēdņu gana daudz ko barot nodoklis no vienas algas 53% cik var jums dot, pietiek.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *