Uz savām pirmajām vēlēšanām! /FOTO un VIDEO/

Kā apliecinājums un vienlaikus – labs atgādinājums par to, ka arī Latvija bagātina Eiropas vienoto kultūras telpu un ir daļa tās ekonomikas, šī gada pirmajos mēnešos Tukuma novadā bija projekta «EU Way» (Eiropas ceļš) dažādās aktivitātes. Tās īstenoja biedrība «Piekrastes konvents». Bija gan kūku konkurss un eirodeputātu kandidātu diskusija Kafijas svētkos Kandavā. Tukumā skolu jaunieši diskutēja par zaļām, kā arī digitālām idejām, bet Engurē tīklojās esošie un potenciālie uzņēmēji. Visbeidzot projekta noslēgumā – sarunas ar, iespējams, vienu no svarīgākajām vēlētāju grupām – jauniešiem, kas tad arī būs Eiropas nākotnes pilsoņi.

Kas nākotnē: robots ģērbējs un siltuma telefoni?

Viens no jautājumiem, kas tika uzdots jauniešiem: kādu pasauli viņi iedomājas pēc gadiem 20-30, piemēram, tehnoloģiju jomā. Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas audzēkņi Kārlis Dubra un Eliass Venterzutis minēja, ka viedtālruņi gan jau, ka vēl ātrāki netaps, taču izaicinājums ir izgudrot jaunus enerģijas avotus. Viens varētu būt saule, bet būtu vēl interesantāk, ja cilvēka saražoto ķermeņa siltumu varētu izmantot kā lietderīgāk, spriež Eliass. Savukārt divi jaunie uzņēmēji no Engures – Jānis Sils un Viktorija Gaile, savstarpējā sarunā sprieda par mākslīgā intelekta iespējamo attīstību. Pēc Jāņa domām, tas varētu pārņemt dažādus ikdienas darbus, sākot ar trauku mazgāšanu un beidzot ar ikdienas apģērba izvēli.

Ne nauda ir tas svarīgākais…

Vaicāti, kāpēc dosies uz vēlēšanām, jaunieši skaidroja: lai tiktu sadzirdētas arī viņu vēlmes, vajadzības, kas cita starpā atteicas arī uz Latvijas unikālās dabas saglabāšanu. Piemēram, Lauma Balode atgādināja, cik liela un visiem pieejama vērtība ir jūra, tās piekraste. Savukārt Jānis skaidroja, ka, viņaprāt, kā nākotnes, tā arī lielā mērā jau šodienas sabiedrībai, īpaši jau jauniešiem, ne tik būtiskas ir materiālās vērtības, cik iespēja būt emocionāli piepildītiem, ar iespējām sevi realizēt kādā no jomām. Un uz vēlēšanām jāiet, jo tikai tā ir iespēja arī ko mainīt. Tādēļ visu projektā iesaistīto aicinājums vienaudžiem: ”Balso – neļauj citiem lemt tavā vietā!”

***

Ar sarunām pilnā apjomā iespējams iepazīties :

vai https://ej.uz/esunjaunie. Intervijas veidotas projekta «EU WAY’» ietvaros. Projektu finansē Eiropas Savienība.

Paustie viedokļi un uzskati atspoguļo autora personīgos uzskatus. Ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Parlaments nenes atbildību par paustajiem uzskatiem.

 

 

 

 

Komentāri

  1. Nauda nav tas svarīgais. Tas tiesa. Tāpēc es baznīcēniem naudu neziedoju. Bet mācītājus uzskatu par krāpniekiem. Dievi/Dievietes ir tuvāk mums nekā mums šķiet. Un lai būtu blakus Dieviem/Dievietēm, baznīca nav vajadzīga.

      1. se saka: 30.05.2024 21:15 Klauns es neesmu. Es vienkārši esmu seno Dievu un seno Dieviešu pusē. Ja tu mani uztver par klaunu, tad tās ir tavas problēmas.

    1. se saka: 31.05.2024 12:07 Pagānu tu esi spējīgs noriet. Bet pasaki šos vārdus skaļi, publiski kādam mācītājam. Visticamāk uz to tu neesi spējīgs. Bet verbāli uzbrukt man gan tu vari. Apdomā manus vārdus.

  2. Jv jau nozagusi balsis vai tikai taisās,un zilizaļie meļi,un kāar pedpar partiju,par nac.naida kurinātājiem pat nav jāiedziļinās,ddddd

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *