Vents Dubrovskis

Dedzis bijušais Tukuma ezers 25 ha platībā /FOTO/

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 23. aprīļa 6:30 līdz 24. aprīļa 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 107 izsaukumus. Kopumā dzēsti 65 ugunsgrēki, to skaitā 42 kūlas ugunsgrēki, veikti 30 glābšanas darbi, bija arī 11 maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos nav cietuši vai bojā gājuši cilvēki.

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 23. aprīļa 6:30 līdz 24. aprīļa 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 107 izsaukumus. Kopumā dzēsti 65 ugunsgrēki, to skaitā 42 kūlas ugunsgrēki, veikti 30 glābšanas darbi, bija arī 11 maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos nav cietuši vai bojā gājuši cilvēki.

Vakar, 22:13, VUGD saņēma informāciju, ka Līvānos, Dubnas upē, ir apgāzusies laiva un slīkst cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji no ūdens izglāba četrus cilvēkus un nogādāja viņus krastā, kur nodeva viņus mediķiem. Pēc izglābto stāstītā bija noprotams, ka pārplūdušajā upē viņi bija makšķerējuši.

Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks vakar izcēlās Talsu novada Laucienes pagastā. 19:58 VUGD saņēma informāciju, ka granulu ražošanas uzņēmumā ir notikusi aizdegšanās. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka notikuma vietā ar atklātu liesmu deg skaidu kaudze. Blakus skaidu kaudzei deg arī baļķi 600 m³ platībā. Paralēli dzēšanas darbiem tika veikti arī pasākumi, lai no liesmām pasargātu 20 metru attālumā esošo ražošanas ēku, savukārt tuvumā esošā meža aizsardzību no liesmām veic Valsts mežu dienesta autocisterna ar personālu. Degošā skaidu kaudze ir apmēram 25 metrus plata, 60 metrus gara un 10 metrus augsta. Šobrīd atklātā liesma ir nodzēsta un notiek gruzdošās kaudzes izjaukšanas darbi ar divu uzņēmuma buldozera palīdzību, lai pa slāņiem nošķūrētās skaidas varētu saliet ar ūdeni. Paredzams, ka ugunsgrēka likvidācijas darbi turpināsies vēl vairākas stundas. Notikuma vietā strādā Dundagas, Talsu, Rojas, Kuldīgas, Ventspils un Sabiles ugunsdzēsēji glābēji.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 65 kūlas ugunsgrēkus. Lielākie no tiek reģistrēti:

25 hektāri – bijušā Tukuma ezera teritorija;

8 ha – Daugavpils novada Lauceses pagastā;

5 ha– Iecavas novada Jaunrenē;

4 ha – Ludzā Rūpniecības ielā, Jēkabpilī Ķieģeļu un Oļu ielā;

3 ha – Madonas novada Kalsnavas pagastā, Saldus novada Novadnieku pagastā;

2,5 hektāri – Talsu novada Abavas pagastā;

2 ha – Rēzeknes novada Lūznavas pagastā;

1,5 hektāri – Ludzas novada Cirmas pagastā;

1 ha – Rēzeknes novada Kantinieku pagastā, Talsu novada Abavas pagastā, Rīgā Lucavsalā.

Vakar Daugavpils novada Demenes pagastā dega kūla divu hektāru platībā, kā arī divi šķūņi 95 m² platībā. Savukārt, Rēzeknes novada Lūznavas pagastā kūla dega četru hektāru platībā un no tā arī aizdegās mežs, kas dega 3000 m² platībā. Daugavpilī Stacijas ielā pērnā gada zāle dega viena hektāra platībā un riepas 200 m² platībā.

Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa 179. pantu par normatīvajos aktos noteikto ugunsdrošības prasību pārkāpšanu – fiziskajām personām uzliek naudas sodu no divdesmit līdz simts latiem, bet juridiskajām personām – no 200 līdz 1000 latiem. Par kūlas dedzināšanu – uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 200 līdz 500 latiem vai piemēro administratīvo arestu līdz 15 diennaktīm.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un tās rezultātā var tikt nodedzināti cilvēku īpašumi, aizdegties mežs, un pat nodarīts kaitējums cilvēka veselībai un dzīvībai.

Komentāri

  1. Latviešiem šito kaiti nekad neizārstēt. Stāsti cik gribi katru gadu no jauna. Nabaga ugunsdzēsējiem karstākais laiks.

  2. A kam pieder šī teritorija,sods pa nesakārtotu īpašumu,nenopļauto zāli un beigta balle…..
    Un tā katru gadu …..

  3. sīkie huligāni viņus vajag vienreiz sodīt lai maksā sodnaudu un ja nemaksā sodnaudu līdz tam laikam cik ir uzlikusi policija maksāt tad lai sūta uz koloniju un lai pasēž aiz restēm un padomā vai ir vērts dedzināt kūlu.
    Un citi kas dzīvo tukumā ķeriet tos sīkos huligānus kas dezina kūlu un sauciet policiju ārā un ugunsdzēsējus.

    1. Ko es Es tur dzēsu kamēr tie ugunsdzēsēji atbrauca mēs jau visu nodzēsām

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *