Vai lidmodelistus izliek no telpām?

Redakcijas rīcībā nonākusi informācija, ka Tukuma dome vēlas izlikt no telpām Melnezera ielā 1 Tukuma Mākslas skolas lidmodelistu pulciņu. Viņu vajadzībām tiekot meklēta cita vieta. Tomēr tieši Melnezera ielā, kur telpu sakārtošanā daudz izdarījuši arī paši pulciņa audzēkņi skolotāja Jāņa Sproģa vadībā, ir ne tikai ērti apstākļi modeļu izgatavošanai, bet arī iespējas tos izmēģināt blakus esošajā kartingu trasē.

Redakcijas rīcībā nonākusi informācija, ka Tukuma dome vēlas izlikt no telpām Melnezera ielā 1 Tukuma Mākslas skolas lidmodelistu pulciņu. Viņu vajadzībām tiekot meklēta cita vieta. Tomēr tieši Melnezera ielā, kur telpu sakārtošanā daudz izdarījuši arī paši pulciņa audzēkņi skolotāja Jāņa Sproģa vadībā, ir ne tikai ērti apstākļi modeļu izgatavošanai, bet arī iespējas tos izmēģināt blakus esošajā kartingu trasē.

Viss vēl tikai idejas līmeni

Tukuma domes priekšsēdētājs Juris Šulcs skaidroja, ka ideja bijusi visus Mākslas skolas pulciņus apvienot vienā vietā: "Ja izdotos vienoties ar Mākslas skolas teritorijā esošās mājas iedzīvotājiem (mājā ir trīs vai četri dzīvokļi) par to atpirkšanu vai kompensēšanu ar citu apdzīvojamo platību, mūsu interese būtu visus šīs skolas pulciņus koncentrēt vienā vietā. Protams, – apzināmies lidmodelistu pulciņa specifiku. Varu gan piebilst, ka šī ideja ir diezgan tāla nākotne, jo prasa gan lielus naudas līdzekļus, gan piemērotas telpas. Reāli – kamēr pilsētā nav sava īres nama, mums pat nav cilvēkiem, ko piedāvāt."

J. Šulcs skaidroja, ka telpu jautājums aktualizējies tāpēc, ka Biznesa inkubators, kas ēkā Melnezera ielā 1 tika atklāts rudenī, ir izpildījis visus līguma nosacījumus un piesaistījis 12 jaunos uzņēmējus: "Nākamajā etapā, lai saņemtu finansējumu attīstībai, tam jāpaplašinās divas vai pat trīs reizes. Mēs jau pārcēlām šāvējus uz lielo zāli, kas gan ir pagaidu variants, kamēr apakšstāvā tiks izveidota šautuve šaušanai ar pneimatiskajiem ieročiem. Savukārt pārējā ēkas daļā būtu jāiekārto telpas inkubatoram. Pats galvenais, ka ar šo inkubatora projektu varam ēku sakārtot, vienlaikus attīstot uzņēmējdarbību un infrastruktūru. Turklāt tā ir reāla nauda, kuru varam piesaistīt."

Vaicāts, vai dome ņēmusi vērā to, ka tieši šī vieta lidmodelistiem ir piemērota, jo turpat blakus ir gana daudz iespēju lidmodeļus izmēģināt, J. Šulcs skaidroja, ka vēl nekāds galīgais lēmums nav pieņemts, ir tikai idejas: "Mēs meklējam piemērotas telpas sadarbībā ar pašiem pulciņa dalībniekiem; mums nav mērķa viņus vienkārši tāpat kaut kur izvietot, jo tas ir mūsu pulciņš, kas sekmīgi darbojas. Arī inkubatora attīstība pagaidām ir tikai teorija; kā tas attīstīsies, cik daudz uzņēmēju vēl tas spēs piesaistīt, šobrīd nav zināms. Zināms vienīgi, ka pirmā etapa uzdevumi ir izpildīti."

 
Par notiekošo pārdzīvo

Lidmodelistu pulciņa vadītājs Jānis Sproģis stāsta, ka joprojām cer – telpas ēkā Melnezera ielā 1 pulciņš saglabās: "Mums ir vajadzīga telpa ar augstiem griestiem, lai varētu ielikt vēl Pionieru nama laikā taisītos un pašu spēkiem gadiem uzturētos skapjus modeļu glabāšanai; otrkārt – un tas ir pats galvenais, – šajā ēkā ir lieli logi, tāpēc bērni var smalkos roku darbus strādāt dabiskajā apgaismojumā. Un šāda iespēja ir miljona vērta. Telpas, ko jau apskatījām Lielā ielā, mums neder: griesti – zemi, logi – maziņi… Treškārt, tas, ka pulciņa dalībnieki var turpat, kartingu trasē, izmēģināt izgatavotos modeļus, arī ir neatsverama priekšrocība, jo nekur nav ne jāiet, ne jābrauc. Es ļoti pārdzīvotu, ja mums no turienes būtu jāaiziet, jo tas radītu milzīgas problēmas. Ceru, ka tā nenotiks un ka 30 pulciņa dalībnieki, kas darbojas divās grupās, varēs šeit strādāt arī turpmāk."

Jāpiebilst, ka tieši šī pulciņa dalībnieki bijuši vieni no tiem, kas ar savu darbu modeļu izgatavošanā un veiksmīgu līdzdalību sacensībās Tukuma vārdu nesuši pasaulē. Tātad nevis lauzuši un demolējuši, bet strādājuši, – Tukumā, kā zināms, tieši jauniešu brīvā laika pavadīšanas problēma pēdējā laikā bijusi ļoti aktuāla. Tāpēc jācer, ka veiksmīgi sasniegtais netiks norakts augstāku mērķu vārdā kādas mājas pagrabā, kur pat lielākajām fanātiķim varētu zust interese par šo radošo un interesanto nodarbošanos. Un šai gadījumā lemšana par telpām nav atkarīga ne no Saeimas vai valdības, bet gan no tautas priekšstāvjiem tepat, Tukumā.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *