Vai arī tu zini cilvēkus, ar kuriem lepojas Tukumā?

14. jūnijā Brīvības laukumā pie Tukuma pilsētas vēstures muzeja «Pils tornis» paredzēts atklāt simbolisku vides objektu «Vārti no pagātnes uz nākotni», uz kura būs izvietoti ievērojamu tukumnieku vārdi.

14. jūnijā Brīvības laukumā pie Tukuma pilsētas vēstures muzeja «Pils tornis» paredzēts atklāt simbolisku vides objektu «Vārti no pagātnes uz nākotni», uz kura būs izvietoti ievērojamu tukumnieku vārdi.

Vides objekts «Vārti no pagātnes uz nākotni» ir viena no aktivitātēm projekta «Savējo stāsti, ne svešo» ietvaros, kuram finansējumu Tukuma muzejs saņēmis Eiropas Savienības programmas «Eiropa pilsoņiem» (2007–2013) ceturtajā aktivitātē «Aktīvi Eiropas piemiņas pasākumi».

Tukums ir bagāts ar cilvēkiem, kuri devuši milzīgu ieguldījumu pilsētas attīstībā vai nesuši Tukuma pilsētas vārdu pasaulē. Viņu vidū: mākslinieki Leonīds Āriņš (1907 – 1991) un Ansis Artums (1908 – 1997); viena no Tukuma diakonijas slimnīcas dibinātājām Elizabete fon Bēra (1827 – 1899); dzejniece un rakstniece Ģertrūde fon den Brinkena (1892 – 1982), kas Tukuma 20. gadsimta vēstures notikumus aprakstījusi romānā «Nogrimusī zeme»; Tukumā dzimušais smalkmehāniķis, ūdenslīdēja tērpa izgudrotājs un Krievijas impērijas goda pilsonis Karls Ernsts Hauzens (1792 – 1858), par kura līdzekļiem dibināta patversme Tukumā. Tukumā noteikti ir daudz vairāk šādu cilvēku, kuri būtu pelnījuši sava vārda iegravēšanu vides objektā.

Tukuma muzejs aicina pilsētniekus un citus interesentus iesaistīties kopējās vēsturiskās atmiņas veidošanā, sagatavojot savu sarakstu ar ievērojamo tukumnieku vārdiem un pamatojumu par izvirzītajām personām šādās jomās:

1) ievērojami tukumnieki Latvijā un pasaulē;

2) tukumnieki, kas devuši nozīmīgu ieguldījumu Tukuma

a) saimniecībā un attīstībā;

b) kultūrā;

c) izglītībā;

d) zinātnē;

e) sportā.

Ievērojamo tukumnieku vārdu sarakstu uz vides objekta varēs papildināt laika gaitā.

Priekšlikumus lūdzam sūtīt līdz 10. maijam Tukuma muzejam uz e-pasta adresi: pilstornis@apollo.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *