Agris Jansons

Tukuma ugunsdzēsējiem – jauna tehnika

Jau vairākas dienas Tukuma Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta komanda savā pagalmā ”rotaļājas” ar jaunajām autokāpnēm.
”Tas tāpēc, ka ar jauno tehniku jāiemācās strādāt visiem ugunsdzēsējiem,” saka pieredzējušais glābējs Juris Slavītis,

Jau vairākas dienas Tukuma Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta komanda savā pagalmā ”rotaļājas” ar jaunajām autokāpnēm.
”Tas tāpēc, ka ar jauno tehniku jāiemācās strādāt visiem ugunsdzēsējiem,” saka pieredzējušais glābējs Juris Slavītis: “Tā ir IVECO markas automašīna, uz kuras Vācijā, firmā «Magir», uzmontēts 35 m garš pacēlājs. Tad nu tagad Tukumā vienīgā ēka, kuras jumtu vēl nespēsim aizsniegt, ir «Straumes» elevatori. Automašīnas iekārtas kontrolē pieci datori, un tās vadība ir krietni sarežģītāka, nekā vecajām autokāpnēm, kas uzstādītas uz pagājušā gadsimta 80. gados ražotā ZIL-131. Katram ugunsdzēsējam tagad dažās dienās jāapgūst jaunā tehnika pieredzējuša operatora un ražotāju pārstāvja uzraudzībā. Un arī vēlāk vismaz reizi mēnesī šīs zināšanas būs jāatjauno. Šīs automašīnas cena ir ap 800 000 eiro, un strādāt ar šādu agregātu, protams, ir liela atbildība.”

Komentāri

  1. Un kurā sētā jūs taisaties ar šo monstru iebraukt? Kur nu vel ķepas izlaist… Visas sētas piebāztas ar mašīnām . Varat patestēt smilšu ielas sētu pēc 17.00

  2. Veidenbauma1 arī neiebrauks,auto pat caurumā liek! Bet pie bijušā ieņēmuma dienesta laukuma zīme! Laukums tukšu pa nakti,a ja ņe dai boh degs te ar 800000 e vērto auto neiebrauks! A kāpēc mums te viss tik dārgs,tilti, bibliotēkas?

  3. Un kāpēc jūs domājat, ka viņi taisās tur iebraukt? Tehnika jauna, jāsaudzē. Tak jūs jau paši tās iebrauktuves nošķērsojat, tak paši arī ciešat!

  4. Tos,krustam šķersām samestos luznus ugunsnelaimes gadijumos, drikst stumdit kā špickastites, un stumditajiem par to nekas nebus. Jo pec likuma auto janovieto ta, lai jeb kura bridi pie ekas var pierullet oper transports.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *