«Centrālās laboratorijas» klientu apkalpošanas nodaļas vadītāja Kristīne Ūdre

Tukumā no šodienas, 27. marta, var nodot Covid-19 analīzes

No 27. marta Tukumā, Revolūcijas ielā 4 (pie mākslīgā seguma futbola laukuma) – darbojas SIA «Centrālā laboratorija» izveidotais Covid-19 analīžu noņemšanas punkts. Šodien analīžu veikšanai bija pieteikti 15 cilvēki.

Analīzes – tikai ar pierakstu

Kā skaidroja SIA «Centrālā laboratorija» valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa, jaunizveidotais punkts strādā atbilstoši pierakstam – mēs esam noteikuši, ka analīžu pieņemšana notiek no 9.00 līdz 19.00, taču ja pieraksts ir līdz 15.00, analīžu punkts tiek slēgts 15.00, bet ja pieraksts ir 19.00, tad punkts strādā līdz 19.00. Katram cilvēkam tiek atvēlētas desmit minūtes analīžu noņemšanai (tās noņem no kakla un deguna), un pēc tam vēl piecas minūtes tiek atvēlētas dezinfekcijai.

Ir arī noteikta pierakstīšanās kārtība: ja cilvēkam ir izteikti simptomi – paaugstināta temperatūra, klepus, elpas trūkums un, ja cilvēks pirms simptomu parādīšanās 14 dienu laikā bijis ārzemēs vai bijis ciešā kontaktā ar COVID-19, tad viņam pienākas valsts apmaksātas analīzes (pierakstīties var pa tālruni 8303). Tā darba laiks ir no 9.00 līdz 18.00. Saņemot zvanu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieks iztaujās pacientu, novērtēs situāciju un nodos informāciju «Centrālās laboratorijas»  darbiniekiem, kas, sazinoties ar pacientu, vienosies par ērtāko analīžu nodošanas laiku.

Savukārt par tālruni 20030006 zvanīt un pieteikties uz analīzēm var:

1) tie cilvēki, kas grib pārbaudīties drošības pēc (viņiem par analīzēm jāmaksā 80 eiro);

2) ārstniecības persona ar slimības pazīmēm (viņu analīzes apmaksās valsts).
Valsts apmaksātas analīzes uz Covid-19 veic personām, kurām ir simptomi (klepus, paaugstināta temepratūra, elpas trūkums, bez cita iemesls, kas izskaidro klīniskās izpausmes) un cilvēks pirms simptomu parādīšanās 14 dienu laikā bijis ārzemēs vai bijis ciešā kontaktā ar Covid-19 slimnieku (personas, kuras SPKC ir atzinis par Covid-19 infekcijas slimnieka kontaktpersonām)

Analīžu rezultātus var saņemt diennakts laikā.

Uz analīžu ņemšanas vietu – tikai ar savu auto!

Analīžu veikšanas vietā Revolūcijas ielā 4 drīkst ierasties tikai ar savu automašīnu, bet nekādā ziņā ne ar kājām vai sabiedrisko transportu. Ir arī noteikta īpaša piebraukšanas kārtība.

Ja nav sava auto – var pieteikt mājas vizīti

Ja cilvēks nevar ierasties analīžu noņemšanas vietā, var pieteikt mājas vizīti – mediķi aizbrauks pie viņa uz mājām, ievērojot visus drošības noteikumus – pirms ieiešanas mājoklī mediķi uzvelk vienreizējās lietošanas kombinezonu, lieto tikai vienreizējās lietošanas līdzekļus un neko citu līdzi neņem, pat pildspalvu, kas varētu būt citur lietota, ne.

Komentāri

 1. Nu vieta izvēlēta “PERFEKTI”, cerams, ka pēc tam kārtīgi izdezinficēs, nevis tik sporta skolas apkopēja iztīrīs…. Galu galā, bērni tur kaut kad atgriezīsies!!

  1. Tiko izskanēja info ka Tukumā varētu būt covid19 analizes noņemsanas punkts, tad iedomajis tieši tur un nekur citur.
   Šobrīd pārmest par teritorijas dezinfekciju ir vienkārši stūlbi, šā vietā būs aizņemta ļoti ilgu laiku, nejau vienu vien mēnesi…..

 2. Un tikai par maksu var pārbaudīties???Daudzi sasirgušie pat uz to pusi neies,jo nebūs līdzekļu, un tā valdība ietaupīs?,kauns un nespěks par šo visu.

  1. Ja mācētu lasīt varbūt spētu arī saprast, ka tests ir pieejams bez maksas ja ir simptomi vai arī ja ir bijusi ciešā kontaktā ar covid-19 saslimušo. Nav simptomu, tad kāda tītara pēc taisīt testu?

   1. Ja māku lasīt, tad bezmaksas tests pienākas ceļotājiem, kuri atgriezušies no ārzemēm ar simptomiem vai, ja ir bijis ciešs kontakts ar covid19 pacientu. Bet, ko darīs cilvēki, kas nav bijuši nekur izbraukuši no valsts vai ciešā kontaktā ar covid19 slimnieku? Ko darīt, ja simptomi ir, bet esi to vīrusu nezinot saķēris piem. veikalā? Maksā par testu! Kapēc? Loģiski atbilde būtu, lai neturpinātu aplipināt citus un neizraisītu briesmīgu pandēmiju, lai zinātu, ka esi slims un varētu pašizolēties. Bet, ja neesmu miljonārs, nafig man tagad izvēlēties piem. starp maksas analīzēm vai palikt badā? Vai tā ir kārtīgi apdomāta taktika pandēmijas novēršanai?

    1. Kā varu zināt vai neesmu inficējusies? Pēdējiem spēkiem eju uz darbu. Pilns Jauntukums ar atceļojušiem romiem, jauniešu bari bauda pavasari uz nebēdu. Smieklīgi šie COVID testi, tiem kuri sapelnījuši naudu ārzemēs, par velti, mēs, kas strādājuši LV un maksājuši valstij nodokļus 80 eur., KAUNS, KAUNS, KAUNS…… Ko man darīt ar saviem simptomiem? Man nav šo 80 eiro. Laikam jānomirst….

    2. Ja ir simptomi, kaut arī neietilpsti noteiktajā kategorijā, ir jāsēž mājās un jāārstējas neatkarīgi no tā, kāds vīruss saslimšanu izraisījis. Slimam nav jāstaigā apkārt jebkurā gadījumā. Kāda nozīme obligāti taisīt to analīzi? Pataupi labāk naudu zāļu iegādei. Ja būs tik slikti, ka vajadzēs slimnīcu, tad tur analīzi uztaisīs bez maksas.

    3. Tad pasaki ka biji ārzemēs un strādāji nelegāli un tad būs par velti. Tikko no itālijas.

  2. Sāksim ar to, ka, ja mēs zināsim, ka esam slimi ar covid19, tas neko nemaina ārstēšanā, jo šo vīrusu neārstē ar speciāli paredzētiem medikamentiem. Ja būs viegli simptomi, vnk izārstēsies kā no vnk saaukstēšanās. Bet, muļķīgi ir no tā skata punkta, ja slimošana ar covid19 noris vieglā formā, netiek veikti šie testi (kas ir DIEMŽĒL par maksu), slimais nezinot aplipinās ļoti daudz cilvēku un šajā gadījumā pandēmija ir neizbēgama.

 3. Sāksim ar to, ka, ja mēs zināsim, ka esam slimi ar covid19, tas neko nemaina ārstēšanā, jo šo vīrusu neārstē ar speciāli paredzētiem medikamentiem. Ja būs viegli simptomi, vnk izārstēsies kā no vnk saaukstēšanās. Bet, muļķīgi ir no tā skata punkta, ja slimošana ar covid19 noris vieglā formā, netiek veikti šie testi (kas ir DIEMŽĒL par maksu), slimais nezinot aplipinās ļoti daudz cilvēku un šajā gadījumā pandēmija ir neizbēgama.

 4. Надо было бы платить тем кто путешествовал и привез эту заразу а не тем кто работал дома. Но у нас асе не как у людей

 5. Tad pasaki ka biji ārzemēs un strādāji nelegāli un tad būs par velti. Tikko no itālijas.

 6. Bet cik sapratu līdz 10 janvārim pa velti uztaisīt to testu Tukumā. Kāds var pateikt kā īsti ir???

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *