Jānis Vītols

Tukumā, mājā Lielajā ielā izdeg vairāki dzīvokļi /FOTO; papildināts 11:30/

Šorīt ap 6.00 no rīta izcēlās ugunsnelaime Tukumā, Lielajā ielā 23 – pašvaldībai piederošajā koka trīsstāvu mājā.

Šorīt ap 6.00 no rīta izcēlās ugunsnelaime Tukumā, Lielajā ielā 23 – pašvaldībai piederošajā koka trīsstāvu mājā.

Ugunsgrēka likvidēšanā piedalījās glābēji no Tukuma, Kandavas, Dobeles un Jūrmalas. Kā noskaidrojām uz vietas, izdeguši dzīvokļi 3. – jumta – stāvā. Notikuma vietā strādāja valsts policijas darbinieki un mediķi, taču viņu palīdzība neesot bijusi nepieciešama. Sastaptie ļaudis stāstīja, ka 3. stāva iedzīvotājam Intam ugunsnelaimē sadedzis suns. Redzējām arī, ka no ap 9.00 no ēkas izved kādu iereibušu vīru. Patlaban Tukuma novada domē notiek sanāksme, kurā tiek spriests par iespējamo sociālo palīdzību šīs mājas iedzīvotājiem.

Kā ziņo VUGD: Ugunsdzēsējiem-glābējiem ierodoties notikuma vietā, ēkas jumts un bēniņi jau dega ar atklātu liesmu, bet 3. stāvā bija jūtams liels sadūmojums. Nekavējoties tika uzsākta cilvēku evakuācija un glābšana. No ēkas 1. un 2. stāva tika evakuēti 6 cilvēki, savukārt no ēkas 3. stāva, pieliekot no ārpuses pie logiem trīsposmju izbīdāmās kāpnes, tika izglābti pieci pieaugušie un viens bērns. Ugunsgrēka izplatība tika ierobežota 7:46. Kopējā degšanas platība ir 150 m². Šobrīd turpinās konstrukciju jaukšanas un liešanas darbi, lai pilnībā likvidētu ugunsgrēku.

Pirmā palīdzība – patversmē

Kā pēc operatīvās sanāksmes pastāstīja Tukuma novada domes priekšsēdētāja vietnieks Ēriks Lukmans, tiklīdz ugunsdzēsēji un valsts policija beigs darbu, pašvaldības policija pārbaudīs visas telpas, lai saprastu, vai cilvēki tajās var ieiet un paņemt savas mantas: “Šī ir pilnībā pašvaldībai piederoša ēka, kurā pavisam bija seši dzīvokļi. Tajos ir deklarēti 12 cilvēki, bet vēl četri, kā informējuši dienesti, ēkā atradušies – to vai viņi tur dzīvojuši patstāvīgi, vai uzturējušies īslaicīgi, vēl tiks skaidrots. Tiem cilvēkiem, kas palikuši bez pajumtes, pašvaldība steidzamības kārtā piedāvā palikšanu patversmē, bet tālākos jautājumus risinās pēc ēkas apskates. Vienlaikus tiks nodrošināts 250 eiro pabalsts ārkārtas situācijā, ēdiens, apģērbs un citas pirmās nepieciešamības lietas; ja būs vajadzīgs – arī mediķu un psihologa palīdzība. Būs arī transports lielgabarīta mantu pārvietošanai un vieta, kur tās nolikt. Palīdzību nodrošinās arī tiem cilvēkiem, kas nebija šai mājā deklarēti. Šīs mājas iedzīvotājus aicinu vērsties domē pie komunālās nodaļas speciālistes Ligitas Proņinas (tālrunis 63107242, 26183611), kas sniegs vajadzīgo informāciju vai sazināties ar Tukuma novada sociālo dienestu (bezmaksas tālrunis 80205333).”

Vienlaikus šī vieta tiks norobežota, satīrīta brauktuve, lai varētu atjaunot satiksmi Lielajā ielā. Pēc tam arī organizēs tehnisko mājas apsekošanu, lai redzētu, kas ir un kas nav remontējams.

 

Komentāri

 1. Foto, kur dakterīši pie savas karietes smēķē, velk uz veselības ministrijas gada balvu.

  1. Vītol, stāvēji uz vakts, lai dabūtu tādas fotogrāfijas? cieni cita darbu… 🙁

   1. Piekrītu! NTZ Mājas lapas redaktoram arī vajadzētu padomāt, vai tiešām visas fotogrāfijas ir jāliek, kas sabildētas…….

  2. Piekrītu no mediķu puses nesmukums, mazums cilvēki pipe, neviens jau neliedz to darit, bet varēja jau kāda klusāka vietā nolist.. Ehhh…

   1. Liekaties Jūs, koementētāji, mierā!
    Ātrās palīdzības darbiniekiem ir atbildīgs un stresa pilns darbs. Ja arī viņi uzsmēķē, tad nu gan komentētājiem ir par ko uztraukties!
    Varbūt šo foto nevajadzēja publicēt.

    P.S.Neesmu smēķētājs un viņu atbalstītājs.

   2. Kur gan viņi varēja nolīst ,viņiem jāstāv uz vakts, nevis pa stūriem jāslapstās!Tad nu gan šausmas, uzpīpē cilvēki…cik paštaisni un pūkaini mūsu pilsētā cilvēciņi,neviens pīpojis nav!
    Savukārt vecajam, nebaidos vārda,mērglim ,Vītolam,laiks pensijā, pārāk daudz kļūdu un nekaunības viņa darbā, vai tad nav pilsētā jaunāku un talantīgāku cilvēku?Viņš, tā vietā, lai ķertu “sensāciju”, kas nav pirdiena vērta, varēja atspoguļgot labo darbu, ko viņi paveica tur stundām atrodoties, bet svarīgāk jau pamest kaulu rejošajam kranču baram.
    Varbūt pietiek meklēt visur sūdus un utis,bet kļūt saprotošākiem, neviens neesam ideāls un nevaram ielīst otra ādā, puse no jums šo darbu nemaz darīt nespētu, paldies, ka ir tādi, kas par grašiem to dara!

 2. Cik saprotu šajā rakstā šoreiz tiek mediķi nolikti….vītols varēja tos alkānus labāk nobildēt kuri nokurināja to māju…

 3. Te jau Vītols velk uz gada balvu…viņam tiešām laiks pensijā doties,jo kļūdas viņam gadās pārāk daudz un pārāk bieži…

  1. Ntz žurnālisti parasti kā tādas smirdīgas sūdumušas visūr bāžas. Atradušies baigie sensāciju mednieki. Nekādas cieņas pret citu cilvēku darbu vai nelaimē nonākušo privāto dzīvi. Tādiem tikai novēlēt, lai pašus piemeklē, kad mājas čībās un dušas halātā jābēg no degošas mājas. Citādi tās mēsluvaboles nekad nesapratīs.

   1. Jaa, jaa – a, ko pati te lien?
    Liktos diivaini, ja pilseetaa kaut kas nosviltu, a neviens neko. Man patiik par ‘suudiem’ lasiit:)!

 4. eu, nu pilnīgi truli komentāri.liekaties mierā, cilvēkiem nelaime, bet jūs te meklējat kādu ko nolinčot

 5. cuuka visur dubljus atradiis.. Itkaa mediki nav cilveeki un no fotograafa puses arii neko sausmiigi kriminaalu neredzu.. Normaali atspoguljota situaacija – medikju paliidziiba nebija vajadziiga, tie mieriigi vareeja uzpiipot..

 6. laikam Vītolam ir iznākusi laba bilde kad tāds “cepiens” par to ….
  Ja akcīze nomaksāta par cigaretēm tad gan jau mediķi ja kas sevi “saremontēs”.
  p.s. bet kur bilde?!

 7. viss visiem ir skaidrs-māju nosvilināja bomži,kas tur ir okupējuši bēniņu stāvu…sen jau cilvēki kas tur rinķī dzīvo par to cepas.Pēc mēneša varbūt tas pieleks arī tiem “apstākļu noskaidrotājiem”..

 8. šī māja atrodas metrus 40 no manējās. 5.40 jau kārtīgi dega visas mājas jumts. Ap 8.00 ejot uz darbu, visa māja vēl bija liesmās. Diezgan drūms skats. Tā bija lielākā ugunsnelaime, ko esmu redzējis 🙁

 9. Liels piedumojums tur jau, 3 stava, bija divus gadus atpakal, kad man tur nacas iegriezties,jo dome davinaja viniem jaunus logus, kurus vini nekad nevera vala, tad jau tas nabaga suns, sugas, klepoja, jo tur vienkarsi nebija ko elpot.

 10. Kas tam bomzim,kurš it kā pie Silvijas nakšņoja 🙂 tagad būs par pašvaldības mājas nokurināšanu? Nekas-nebūs…nē,būs gan-būs pabalsts…..

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *