TDA «Svīta» dāvina Tukuma dzīvnieku patversmei jaunu aploku

Tukuma dzīvnieku patversme – tā ir vieta, kurā nonāk nelaimē pamestie dzīvnieciņi no malu malām. Dzīvnieku skaits patversmē arvien aug, taču vietas ir ierobežotā un materiāli jaunu izveidošanai – nepietiekamā daudzumā.

Dzīvnieku patversme – tā ir vieta, kurā nonāk nelaimē pamestie dzīvnieciņi no malu malām. Dzīvnieku skaits patversmē arvien aug, taču vietas ir ierobežotā un materiāli jaunu izveidošanai – nepietiekamā daudzumā.

«Labo darbu» nedēļas ietvaros Tukuma kultūras nama Tautas deju ansambļa «Svīta» dalībniekiem radās doma palīdzēt nelaimē nonākušajiem dzīvniekiem. Tika noteikts datums, kad kolektīvs ieradīsies patversmē, lai kopīgiem spēkiem uzbūvētu jaunu voljēru, ziedotu patversmei nepieciešamās lietas, sakoptu apkārtni, kā arī vienkārši izvestu pastaigā suņus, jo iespēju pastaigāties dzīvnieki gaida ar nepacietību un priekā mirdzošām acīm!

Un tā 10. novembra rītā dejotāji, apbruņojušies ar darbarīkiem, celtniecības materiāliem, labu garastāvokli un enerģiju, ieradās Tukuma dzīvnieku patversmē. Puiši bija noorganizējuši kravas transportu, kas atgādāja celtniecības materiālus, savukārt meitenes parūpējās par nepieciešamo lietu ziedošanu patversmei, lapu grābšanu un suņuku izvešanu pastaigā.

Teju vai piecas stundas notika jaunās suņu mājas celtniecība. Todien neizdevās darbus pabeigt materiālu trūkuma dēļ, bet tika izlemts, ka viss nepieciešamais tiks sagādāts un tuvākajā laikā voljēru pabeigts pilnībā. Darbi tika pabeigti 17. novembra pusdienlaikā, un tā bija skaista dāvana mūsu mazajiem draugiem Valsts dzimšanas dienā.

TDA «Svīta» nolēmusi šo tradīciju turpināt un laiku pa laikam atbalstīt Tukuma dzīvnieku patversmi gan ar izpalīdzīgu roku, gan arī, ziedojot vajadzīgās lietas. Mēs būtu priecīgi, ja arī pilsētas iedzīvotāji būtu daudz atsaucīgāki un padomātu par savu ieguldījumu dzīvnieku patversmē.

Ja vēlaties ziedot, tad ziedojumu kastīte atrodas «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» telpās un pavisam drīz tāda būs izvietota arī Tukuma kultūras namā pirms visiem pasākumiem.

Lielu paldies sakām patversmes vadītājiem par laipno uzņemšanu un pienākumu sadali!

Komentāri

 1. Jā, “izvestu pastaigā suņus, jo iespēju pastaigāties dzīvnieki gaida ar nepacietību un priekā mirdzošām acīm!”
  Tikai ,kad to vēlas izdarīt citi pilsētas iedzīvotāji,tad viņiem tas netiek atļauts ,jo redz tā esot laikam jaunākā mode,un lielākā daļa baidīsies no citiem cilvēkiem,kas viņus vēlas vest pastaigā,kā tad viņi savādāk var pierast pie cilvēkiem man tāds jautājums?
  Citās patversmēs taisa pat reklāmas ,lai aicinātu cilvēkus iesaistīties šādā aktivitātē ,apciemotu,izvestu pastaigā suņus un tiem atvestu kādus gardumus!

  1. Būtu ļoti jauki, Linda, ja Jūs man pazvanītu un iepriekš vienotos par suņu izvešanu pastaigā, nevis vispārināti apspriestu, kā ir citām patversmēs par reklāmām un suņu staidzināšanu!Suņus staidzina no rīta, nevis tad, kad ienāk prātā. Atbraucot uz patversmi, sākas tielēšanās par to, kādu suni vedīs staigāt, parasti visiem vajag lēnu un mierīgu suni, tādu, kurš nelec virsū, tādu, kurš pastaigā nekonfliktētu ar mežā satiktu citu suni utt Tā kā lūdzu no runām pie darbiem un nespriedīsim un neizdarīsim secinājumus par lietām, kuras ne visai labi pārzinat! Mans telefons 26227913

   1. Atvainojiet,bet es ne velti tā rakstīju,jo esmu zvanījusi un pati man tā atbildējāt! Un es arī gribēju ar jums vienoties kurā laikā no rīta puses varu iet,bet diemžēl vairs necēlāt telefonu.Ne jau es te lieki mētāšos ar tādu komentāru! Un man nav svarīgi kādu suni izvedu pastaigā,man galvenais ir tas,ka to daru un dzīvniekam ir prieks no tā! 😉

    1. telefons ieslegts man ir visu diennakti un pat atbildu uz iszinam,neatbildu tad kad esmu pie stures. Ja tu esi ta, kas viesu gramata rakstiji, tad es atbildeju, tik tu neesi pateikusi, cik veca esi! atsuti savu telefonnumuru, es tev pazvanisu!!

     1. Es ierakstīju viesu grāmatā,bet pēc Jūsu “”laipnās “” atbildes man pazuda vēlme uz patversmi iet.ļoti žēl dzīvnieciņu,kas tur dzīvo,nesaprotu,kas ir par pamatu Jūsu negatīvajai attieksmei pret dzīvnieku draugiem,bet kautkas “‘tīrs “‘tur NAV….BET LAIKS JAU VISUS SALIKS PA VIETĀM….

     2. Dace, es jau ilgi un regulāri eju uz Tukuma patversmi, man nekad nav bijušas problēmas,man ir labas attiecības ar vadību, tāpēc tam, ko Tu raksti, pamatu es nesaskatu. Tāpēc es Tevi uzaicinu šo sestdien 9 no rīta doties uz patversmi. Es pati arī būšu un varēsi redzēt, ka patversmes darbinieki nekādi briesmoņi nav!!
      Nāksi?

 2. ja butu tada iespeja pastaigaties ar siem suniem butu idiali jo man liekas ka neko vairak arpus zoga vini nau redzejusi labu laiku un man ta skiet tada ka suna mocisana. Jo suns bez kustibas vairs isti nau suns. es butu viens no tiem cilvekiem kas ietu ar kadu no patversmes suniem pastaigaties.

 3. Linda, Sandra, jus sodien zvanijat uz patversmi par jautajumu, vai var vest sunus pastaiga?

 4. Linda, Sandra, jus sodien zvanijat uz patversmi par jautajumu, vai var vest sunus pastaiga??

 5. Izlasot jauko rakstu Neatkarīgās Tukuma ziņās (30.11.2012.; https://www.ntz.lv/tukuma/tda-svita-davina-tukuma-dzivnieku-patversmei-jaunu-aploku/#comments) par TDA „Svīta” paveikto „Labo darbu” nedēļas ietvaros Tukuma novada dzīvnieku patversmē, proti: ”… lai kopīgiem spēkiem uzbūvētu jaunu voljēru,…dejotāji, apbruņojušies ar darbarīkiem, celtniecības materiāliem…, noorganizējuši kravas transportu, kas atgādāja celtniecības materiālus…”, – ļoti nopriecājos, ka arī Tukuma patversmes suņuki beidzot tiks pie viena JAUNA voljēra.
  Bet, ak vai, ieraugot klātienē „Labo darbu” nedēļā paveikto! No vecu dēļu atgriezumiem sastiķēta nojume, kuras jumts vidū atbalstīts ar dēli, tādējādi pasargājot to no iebrukšanas liela sniega daudzuma gadījumā. Izrādās – arī vecie dēļi, durvju siets un lielākā daļa jumta seguma ir bijuši pašas patversmes krājumi, kas gan bija ieplānoti pavisam citiem mērķiem.
  Pilnīgi iespējams, ka mans (taisnības labad gan jāteic, arī citu tukumnieku) viedoklis par „jauna voljēra” izskatu atšķiras no TDA dejotāju priekšstata, taču, salīdzinot klātienē redzēto un dzirdēto ar laikrakstā publicēto: „… todien neizdevās darbus pabeigt materiālu trūkuma dēļ, bet tika izlemts, ka viss nepieciešamais tiks sagādāts un tuvākajā laikā voljēru pabeigs pilnībā. Darbi tika pabeigti …. , un tā bija skaista dāvana mūsu mazajiem draugiem Valsts dzimšanas dienā , – vairāk gan šķiet savu personīgo spalvu spodrināšana un tēla veidošana, neviss patiesas rūpes par patversmes iemītniekiem. Vai gan citādi TAD „Svīta” raksta beigās sakot: „Lielu paldies … patversmes vadītājiem par laipno uzņemšanu un pienākumu sadali!”, būtu piemirsuši pateikties arī par materiāliem, bez kuriem nebūtu sanākusi pat puse no „jaunā” voljēra?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *