Sestdien atklās Tukuma mākslinieku grupas jubilejas izstādi

20. aprīlī, sestdien, 12.00 galerijā «Durvis» (Brīvības laukumā 21) biedrības «Tukuma Mākslinieku grupa» jubilejas izstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieku grupas dalībniekiem. Tukuma Mākslinieku grupa šogad kļūst 30-gadniece.

20. aprīlī, sestdien, 12.00 galerijā «Durvis» (Brīvības laukumā 21) biedrības «Tukuma Mākslinieku grupa» jubilejas izstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieku grupas dalībniekiem. Tukuma Mākslinieku grupa šogad kļūst 30-gadniece. Līdz ar to pavasara izstāde Tukuma muzeja Mākslas galerijā «Durvis» būtu uzskatāma arī par jubilejas izstādi.

Tukuma Mākslinieku grupā apvienojušies Tukumā, novadā un arī citās pilsētās dzīvojošie un strādājošie mākslinieki. Grupas izstāžu koordinatore Maija Matīsa par grupu raksta: „Grupā ir gandrīz 40 biedru, katrs iet savu meklējumu ceļu, un kopīgais ir mīlestība uz mākslu, vienojošais ir arī reģionālais faktors – piesaiste dzimtajai vietai, darbošanās šajā vietā un laikā.”

Par tradīciju sāk veidoties biedrības «Tukuma mākslinieku grupa» pavasara izstādes Tukuma muzeja Mākslas galerijā «Durvis», kurā piedalās dažādu paaudžu tēlotājas mākslas un dekoratīvi lietišķās mākslas pārstāvji, katrs ar savu rokrakstu un tehniku daudzveidību.

Gleznotāju pārsvars grupā saglabājies, līdz ar to solot krāsām bagātu izstādi, kurā būs iespēja baudīt: Alberta Pauliņa raksturīgajā, ekspresīvajā manierē gleznotos ziedus; Ilzes Pauliņas gleznas, kurās jaušams garīguma un Dieva klātbūtnes noslēpums; Ingemāras Treijas atainoto mūsdienu realitāti ar gleznieciskām kvalitātēm, tajā ienesot lirisku pieskaņu; Mārītes Jansones mīlestības un skumju piestrāvoto darbu, kurā ar īpaši atlasītiem priekšmetiem uzburta vīzija par cilvēka mūža vērtībām, fizisko ierobežotību laikā un garīgo turpinājumu nākamajās paaudzēs. Sirreālistiski noslēpumainu noskaņu rada Jāņa Jansona glezna māksliniekam raksturīgajās spilgtajās krāsās. Maija Matīsa, atsaucoties «Muzeju nakts» devīzei, kas šogad ir «Zaļā krāsa – mežs», turpina pagājušajā gadā iesākto ciklu, «Jūras meitām» piepulcinot «Meža meitas». Dzidra Bauma skatītājus nolēmusi vest pretim pavasarim ar ceriņziediem, savukārt Ruta Štrodaha izstādes kopainā ienesīs saulaina rudens noskaņas. Izstādē noskaņu papildinās arī gleznotāju Andreja Ģērmaņa, Olitas Gulbes, Sņežanas Tišleres, Ulda Pauzera un citu autoru darbi.

Mākslinieku grupas grafiķu saime ir pavisam neliela. Egilam Garkevičam tagad piepulcējusies Evija Ķirķe. Jaunās mākslinieces melnbaltais darbs, darināts tušā un grafītā, vēstīs par cilvēku savstarpējo saskarsmi un tuvību, atstājot vietu skatītāja pārdomām un, iespējams, arī jautājumiem.

Kā vienmēr radošu ideju pārpilna ir grupas dekoratīvi lietišķā spārna flagmanis – māksliniece Inga Brīniņa. Viņa iecerējusi izstādē piedalīties gan ar tekstiliju, gan ar apgleznotiem porcelāna šķīvjiem, spēcīgi un vienlaikus jūtīgi uzrunājot skatītāju, tuvinot to dabas noslēpumiem un mistērijām. Dabas tēma tuva arī Pārslai Vekmanei. Viņas filigrānajā izpildījumā šogad būs apgleznotas bļodas un bļodiņas.

Šogad izstāde apskatāma Mākslas galerijā «Durvis» (Brīvības laukumā 21, Tukumā) no 20. aprīļa līdz 1. jūnijam, laikā, kad pilsētā norisināsies Mākslas dienu pasākumi un Muzeju nakts. Ieeja – bez maksas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *