Pusdienas bērnudārzos un skolās kļūs dārgākas

Ar ierosinājumu celt komplekso pusdienu cenu par 10 santīmiem Tukuma novada domē 23. maijā vērsās SIA «IRG», kas nodrošina ēdināšanu 10 izglītības iestādēs pilsētā un pagastos. Par šo iesniegumu domes deputāti diskutēja gan Izglītības, kultūras un sporta komitejā 13. jūnijā, gan Finanšu komitejas sēdē 19. jūnijā.

Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē domes priekšsēdētāja vietnieks Ēriks Lukmans skaidroja, ka šobrīd SIA «IRG» piedāvāto pusdienu maksa skolās ir Ls 0,80, bērnudārzos – Ls 1,50 dienā. Savukārt citu ēdinātāju piedāvātā maksa skolās svārstās no Ls 0,85 līdz Ls 0,90, bet bērnudārzos – no Ls 1,20 līdz Ls 1,76. Pašvaldības līdzfinansējums pašvaldības izglītības iestādēm pilsētā ir Ls 0,12 porcijai, bet laukos – Ls 0,23.
Ē. Lukmans skaidroja, ka SIA «IRG» ar domi noslēgtais līgums pieļauj pusdienu cenu pārskatīt reizi gadā atbilstoši Centrālās Statistikas pārvaldes patēriņa cenu indeksa izmaiņām. Uzņēmums iesniedzis savu cenu lapu, kurā pārtikas produktu cenu pieaugums svārstās no 2% līdz 98%. Ē. Lukmans atzina, ka vidējais cenu pieaugums ir 30%, kas pamatots ar piegādātāju līgumiem. Otrs iemesls, kāpēc, uzņēmumaprāt, porcijas cena jāceļ, ir MK apstiprinātie noteiktumi nr. 172 par uztura normām, kas stājušies spēkā 1. jūnijā. Tie nosaka, kādi produkti un cik lielā daudzumā katru dienu un katru nedēļu ēdienkartē jāiekļauj; tai skaitā ierobežota veselībai kaitīgu produktu lietošana – ēdiena gatavošanā nevar izmantot siera, krējuma izstrādājumus, fri kartupeļus un citus eļļā vārītus produktus, gaļas vai zivju izstrādājumus, ja tie satur mazāk par 70% gaļas vai par 60% zivju; margarīnu, buljona, zupas vai ķīseļa koncentrātus, no ģenētiski audzētām izejvielām ražotu augu eļļu utt. Trešais iemesls cenu kāpumam ir degvielas, komunālo maksājumu un materiālu cenu kāpums.

Vairāk lasiet 21. jūnija laikrakstā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *