Patriotiska nedēļa nogale Tukumā!

Sestdienas, 17. novembra, pusdienas laikā – 13.00 Tukuma muzeja Audēju darbnīcā ikviens apmeklētājs tiek gaidīts uz izstādes «Bēgļu ceļi-stāsti un priekšmeti» atklāšanu. Izstādē būs redzami priekšmeti un ar tiem saistītie cilvēku stāsti, kas dažādos veidos atspoguļo latviešu bēgļu gaitas kara apstākļos. Izstādes mērķis – aicināt skatītājus aizdomāties, cik patriotiski un diženi bijuši mūsu senči.

Sestdienas, 17. novembra, pusdienas laikā – 13.00 Tukuma muzeja Audēju darbnīcā ikviens apmeklētājs tiek gaidīts uz izstādes «Bēgļu ceļi-stāsti un priekšmeti» atklāšanu. Izstādē būs redzami priekšmeti un ar tiem saistītie cilvēku stāsti, kas dažādos veidos atspoguļo latviešu bēgļu gaitas kara apstākļos. Izstādes mērķis – aicināt skatītājus aizdomāties, cik patriotiski un diženi bijuši mūsu senči.

Savukārt sestdienas vakarā – 18.00 Tukuma kultūras nama Mazajā zālē «Azote» būs iespēja noskatīties Jaunatnes teātra «Brīvā versija» izrādi «Mēness apmirdzētie».

Svētku priekšvakaru sākt svinīgi atzīmēt – jau 17. novembra vakarā iespējams Jaunpils pils rīkotajā svētku koncertā, kura sākums 18.00, un pēc tam arī kārtīgi izlustēties ballē no 21.00, kurā muzicēs grupa «Lilioms».

Svētdienas, 18. novembra, rītā aktīvi uzsākt Latvijas gadadienas atzīmēšanu un saelpoties svaigu gaisu būs iespējams, piedaloties dižpārgājienā par godu Latvijai. Visi aktīvisti aicināti pulcēties jau no 10.00 pie veikala «K-Rauta» (Kurzemes ielā 46, Tukums). Dižpārgājiens sāksies pie Kaives ozola un turpināsies līdz kempingam «Sveikuļi», kur 15.00 pēc garās pastaigas būs pikniks ar pašu sarūpētiem labumiem.

Savukārt, ja ir vēlme patriotisko rītu pavadīt mierīgi un svinīgi, 10.00 iespējams piedalīties svētku dievkalpojumā Jaunpils baznīcā.

Pēc svinīgā svētku dievkalpojuma iespējams doties uz Džūkstes pusi, kur 16.00 pie Gustava Zemgala piemiņas akmens Džūkstes pagasta «Brātiņos», notiks svinīgs pasākums «Gaismas stunda» par godu Latvijas valsts dibināšanai.

Gaišu vakara turpinājumu 18.00 būs iespējams sev sagādāt, dodoties uz svinīgu svecīšu iedegšanu Tukuma Brīvības laukumā. Izbaudiet brīdi, kad Latvija kļūst gaišāka un liek aizdomāties par to, cik skaistā un cildenā valstī dzīvojam! Pēc tam 19.00 Tukuma kultūras namā muzikāls sniegums gaidāms no grupas «Melo M», kas būs svētku dāvana Latvijas valstij un visiem iedzīvotājiem. Taču kulmināciju svētki sasniegs ap 21.00, kad Katrīnas laukumā, Tukumā paredzēta lūgšana Latvijai «Dievs, svētī Latviju» un krāšņa uguņošana.

Savukārt Tukuma Ledus halle jau no 19.00 visus aicina uz svētku balli, kurā visas nakts garumā spēlēs tukumnieku iemīļota mūzikas grupa «Dialogs». Būs iespēja no sirds enerģiski izdejoties un lustēties līdz rīta gaiļiem par godu Latvijas svētkiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *