No 1. maija Tukumā piedāvās nomāt «Bolt» skrejriteņus

No 1. maija Eiropas lielākais skrejriteņu operators «Bolt» arī Tukumā un Jēkabpilī sāks piedāvāt skrejriteņu nomu. Tādējādi šis pakalpojums jau būs pieejams 13 Latvijas pilsētās.

Jāizmanto lietotne 

Jāatgādina, ka pirms brauciena uzsākšanas katram braucējam jālejuplādē «Bolt» lietotne un jāpārslēdzas uz skrejriteņu režīmu, nospiežot skrejriteņa ikonu. Ņemot vērā, ka Tukumā un Jēkabpilī šis ir pirmais «Bolt» pakalpojums, skrejriteņa iznomāšanai savam braucienam būs nepieciešams pievienot maksājuma karti. «Bolt» lietotnē pārskatāmā veidā iespējams redzēt pieejamos skrejriteņus un rezervēt to savam braucienam. Jaunajiem klientiem arī tiek piedāvāts lietotnē iepazīties ar drošības ceļvedi – ekrāna apakšējā joslā jāizvēlas vairoga ikona.

Ir ātruma ierobežojumi

”Prieks, ka pilsētas iedzīvotājiem un viesiem turpmāk tiks piedāvātas plašākas iespējas pārvietoties ērti, izdevīgi un videi draudzīgā veidā pilsētas teritorijā. Esam priecīgi par katru jauno sadarbību, kas veicina pilsētas attīstību un jaunu tūristu piesaisti! Ceram uz veiksmīgu sadarbību!” tā jauno pakalpojumu vērtē Tukuma novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa.

«Bolt» elektrisko skrejriteņu maksimālais ātrums ierasti ir 25 km/h. Tukumā un arī Jēkabpilī ātruma ierobežojumi līdz 15 km/h ir ieviesti pie lielākās daļas skolu un bērnudārzu, kā arī parkos un skvēros. Vienlaikus, nedēļas nogales naktīs būs spēkā ātruma ierobežojumi no piektdienas uz sestdienu (pl. 22.00-05.00) un no sestdienas uz svētdienu (pl. 22.00-05.00), samazinot ātrumu no 25 km/h līdz 20 km/h.  Pārējās nedēļas dienās “Bolt” skrejriteņiem maksimālais atļautais ātrums ir 25 km/h.

Divatā braukt aizliegts

Iedzīvotāji tiek aicināti ziņot par nevietā novietotu skrejriteni, kas ļautu uzņēmuma komandai nekavējoties reaģēt. Ziņot ir iespējams ar lietotnes starpniecību sadaļā “Ziņot par problēmu”, noskenējot uz skrejriteņa drošības uzlīmes esošo QR kodu un pievienojot fotogrāfiju. Iedzīvotājiem ir iespēja arī aizpildīt anketu «Bolt» mājas lapā https://bolt.eu/lv/report-scooter/ vai rakstot uz e-pastu: latvia-rentals@bolt.eu.

«Bolt» uzsver, ka braukt alkohola vai citu reibinošo vielu ietekmē, kā arī divatā uz viena skrejriteņa ir aizliegts – šāda rīcība ir ārkārtīgi bīstama un ir pret «Bolt» skrejriteņu nomas lietošanas noteikumiem, kā arī aizliegts saskaņā ar Ministru kabineta Ceļu satiksmes noteikumiem. Saņemot atkārtotus aizrādījumus, klientam var tikt liegti turpmāki braucieni ar «Bolt» skrejriteņiem.

Komentāri

 1. Nopietni? Esam priecīgi? Par ko? Tukums ir tik liels/mazs, ka to merīgi ar kājām var izstaigāt. Pensionāri diez vai ar to braukās. Vismaz tie, kuri nevar lielus gabalus nostaigāt nebrauks ari ar šo. Tukumā jau tie daži, kas ar līdzīgiem verķiem braukā pāris x mani un draugus ir gandrīz nonesuši no kājām! Jo tu tāds merīgi ej un pēkšņi lielā ātrumā panesās tev tāds garām aizķerot apģērbu jo skaņas ta šiem nav! Ar sirdi var aiziet! Kur vēl, ja šādi te būs vairumā. Visur domā kā lai ierobežo utt a te Tukumā viens sajūsmā par sadarbību!!! Šo nu tiešām vajadzēja nodot aptaujai iedzīvotājiem, kuri reāli staigā pa ietvēm un zin vai vēlas šos verķus sev līdzās vai tomēr nē. Šaubo vai pozitīvais īpatsvars būtu vairumā…

  1. Nekad nekas nav labi. Labi ir tikai sedet mānās un bezdēt dīvānā, vai ari paest treknos free karee un nopirsties zem segas! 😉

   1. Protams, vainu jābrauc ar kājdrāzi, vai jāpirž dīvānā, pa vidu nekā nav.

 2. Šī nav priecīga ziņa. Man šo skrejriteņu vadītāji Rīgā jau izraisa riebumu. Brauc virsū, tiek nomesti ietvei pa vidu. Vairs nav jēdziena ” ietve gājējiem” ,jo to ir atļaušos teikt “okupējušie” šie braucamie. Tukumā arī ietvju platums nav paredzēts šādiem braucamajiem.

  1. Ko lai saka, tehnoloģijas skrien uz priekšu ātrāk kā ierēdņu izpratne par to, ka pilsētā jāveido velojoslas, lai būtu kur šiem krāmiem braukt. Tie paliks arvien vairāk.

 3. Nekā iepriecinoša-varēja vismaz kādu iedzīvotāju aptauju veikt, vai ir vajadzība, nevis priecāties par šiem braucamajiem! Piekrītu, ka Tukums ir maza pilsēta un var izstaigāt kājām! Jutīšos uz ietves nedroši!

  1. Pilnīgi pareizi-vajadzēja veikt aptauju,bet še pa kluso(vai kādam sasildīja kabatu)

 4. Skaļš muzons austiņās, skrejritenis un neviens dzelzceļš nav šķērslis.

 5. Ko dotu aptauja? Tas ir bizness, kuru Bolt var attīstīt jebkur un nevienam atļauju neprasot. Tad jau Jysk atvēršanai arī vajadzēja aptauju. Muļķu zeme.

  1. Pašvaldībai tomēr ari ir kāda teikšana. Tā jau nu gan nav, ka “kur grib”‘. Pašvaldība var ari neļaut. Bet te jau viens sajūsmā….

 6. Pukst vai nepukst pensionāri, jaunieši brauc un vēl vairāk brauks ar skrejriteņiem.

  1. Un negadījumu arī būs vairāk, jo jau esošie triecās pāri gājēju pārējās ātrumu nemazinot , ne pa labi, ne pa kreisi neskatoties.

 7. Auto noma būs tad, kad te nebūs tik nolaista un mazattīstīta vieta kā patreiz. No visām mazpilsētām šī ir visnožēlojamākā un nepievilcīgākā. Uz katru kvadrātmetru pa bomzim un alkānam.

 8. līdz galam priecīgo vēsti. Citur Eiropā jau aizliedz šo pakalpojumu, bet te tikai pa īstam sāks… Manuprāt, pietiek jau ar tiem skrejriteņiem un velosipādiem, kuri ir pašu – privātie. Arī tad gan braucējiem, gan gājējiem nākas pietiekami uzmanīties. Un Rīgā, piemēram, šos skrejriteņus var redzēt nomestus kā tādus mēslus visdažādākajās vietās… Kā būs Tukumā?

 9. nu tik bus prieki ! sikie atsaldeni vares sisties un lausties 🙂

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *