Nesen atrastās mākslinieka Jāņa Kaprāļa gleznas un Madaras Atiķes keramika būs apskatāma Mākslas galerijā “Durvis”

4. martā 13.00 Mākslas galerijā “Durvis” (Brīvības laukumā 21, Tukumā) atklās mākslinieka Jāņa Kaprāļa 110 gadu jubilejas gleznu un Madaras Atiķes svēpētās keramikas izstādi.

Par Jāni Kaprāli

Jauns ieguvums pagājušā gadsimta Latvijas glezniecības kontekstā ir nesen atrastie mākslinieka Jāņa Kaprāļa darbi, kas citādi būtu palikuši nepamanīti un aizmirsti. Par gleznotāja un grafiķa daiļradi no jauna likusi domāt jaunatklātā privātkolekcija, kas nonākusi mantojumā Madaram Kukšam. Organizējot šo izstādi Mākslas galerijā “Durvis”, aicinām iepazīt mākslinieku Jāni Kaprāli un vēl pagaidām maz zināmo viņa daiļradi.

Jānis Kaprālis (1913-1978) ir kurzemnieks, dzimis zemnieku ģimenē Tukuma novadā. Galvenokārt darbojies glezniecībā, pārstāv latviešu glezniecības klasisko skolu – reālists. Gleznojis eļļas tehnikā, bijis daudzpusīgs mākslinieks, arī kā grafiķis, akvarelists. Strādājis dažādos žanros — ainava, klusā daba, portreti. Attēlojis Latvijas dabas ainavas visos gadalaikos – ziedošos dārzus pavasara ziedonī, rudens lapu krāšņumā un arī ziedus. Patika gleznot dabā, sajūtot ievu, ābeļu un ceriņu ziedēšanu. Radošās dzīves laikā izmantojis glezniecībā dažādas tehnikas un stilus, nebaidījies eksperimentēt.

Uzsācis mācības Latvijas Mākslas akadēmijā (1934) un bijis tās students līdz 1944. gadam. Otrā pasaules kara laikā Kaprālis bēgļu gaitās nonācis Vācijā, kur arestēts un kopā ar vācu karagūstekņiem ieslodzīts filtrācijas nometnē. Vēlāk atbrīvots, taču ar iedragātu veselību. Lai arī apcietinājums bijis nepamatots, Jāni Kaprāli neuzņem mākslinieku savienībā un liedz viņam iespēju piedalīties izstādēs. Taču mākslinieku vidē viņam ir draugi un domubiedri – Valdis Kalnroze, Jānis Pauļuks un Alfejs Bromults.

Vairākus gadus strādājis izdevniecībā “Liesma”, pēc tam bijis mākslinieks ilustrators “Zvaigznē”. Mākslinieks savu iedvesmu un talantu veltīja arī tam, lai ilustrētu neredzīgiem bērniem piemērotas pasaku un mācību grāmatas. Personīgā un vienīgā izstāde ir bijusi Krimā, Aluštā (1964), kur mākslinieks atradies sanatorijā. Šī perioda darbi izceļas ar neparastu, dienvidniecisku kolorītu. Piedalījies arī grupas izstādē Cēsīs (1971).

 

Par Madaru Atiķi

Līdzās mākslinieka Jāņa Kaprāļa darbiem Mākslas galerijā “Durvis” būs apskatāmas arī dizaineres, keramiķes Madaras Atiķes darbi. Viņa ir viena no nedaudzajām šī amata meistarēm, kas traukus veido pēc sentēvu tehnoloģijas. Viņas darbnīcā “Saules ceplis” Kuldīgas novada Padures pagasta “Medulājos” top spēka trauki. Par mālu Madara saka: “Māls ir tik fantastisks. Tajā ir dzīvības enerģija, un, ar to darbojoties, dvēsele gavilē”.

Madara nestrādā ar podnieka virpu, viņas darbi top rokām, lipinot māla strēmeli pie strēmeles, kas apdedzināti bedres tipa atklātā uguns ceplī. Trauku forma veidota ar koka karoti, bet ar sudraba karoti māls tiek nogludināts, tam aizverot poras, iegūstot glazūrai līdzīgu spīdumu. Madara uzsver, ka darbs nav padarāms ātri, tas ir ilgstošs, turklāt veicams rāmi un bez steigas. Viņa vada arī meistarklases un ierāda pamatiemaņas ikvienam interesentam.

Meistare ieguvusi trīs augstākās izglītības (pedagoģisko, datordizaineres un keramiķes), un mācības turpina vēl arī citās jomās: “Visu laiku augu un pilnveidojos. Apgūstu pirtnieces zinības, kas patiesībā ikdienā noderētu ikvienam. Bez māla trauku veidošanas meistarklasēm, mācu veidot arī puzurus. Vēl esmu iegrimusi māla rotu gatavošanas burvībā. Bet vasarā pļavā vācu augus.”

Madarai ir īpašas attiecības ar Cepļa kungu, tā viņa to dēvē. Vērā tiek ņemtas tā vajadzības, vēlmes. Ceplis gaidot visus saulgriežus, jo tās esot viņa darbdienas. “Svarīgākais procesā ir patiesie nodomi, ko darbā ieliec. Un tas pastiprinās saulgriežu laikā, jo tad visuma portāls ir vaļā. Rokās sadodas dabas stihijas: Dieviņš, Zemes māmiņa, uguns, ūdens. Saulgriežos pusnaktī eju ārā un norunāju tautas vai spēka dziesmu, rodas enerģijas gūzma. Izņemot no cepļa traukus, jūtu, ka tie ir dzīvības spēka trauki. Man svarīga ir latviskā dzīvesziņa, tā māca, kā sevi nosargāt un uzturēt garīgā tīrībā,” saka keramiķe.

 

Mākslinieku darbi ikvienam interesentam apskatāmi Mākslas galerijā “Durvis” bez maksas no 2023. gada 4. marta līdz 13. aprīlim.

Komentāri

 1. Pirmais!
  Skolnieciņš™ ®Skolnieciņš
  #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #DievsPērkons #GodPerkons #DievieteLaima #GoddessLaima #DievieteMāra #GoddessMara #DabasMāte #mercifulEarth–Mother #dievturi #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry

 2. Skolnieciņš saka: 27.02.2023 09:55 Kāpēc ntz.lv administrācija nebano šo cilvēka un nedzēš šī cilvēka sarakstīto?

  1. Lai arī man Jūsu reliģiskās pārliecības propaganda liekas uzbāzīgi kaitinoša, tomēr došu Jums pāris padomus- jautājumus.
   1.Vai tiešām Jūsu pašnovērtējums ir tik zems, ka jāatbild katram sētas kvankšķim un par katru cenu jācenšas panākt pēdējo vārdu?
   2.Kāpēc pie katra komenta liekat garum garo ”footer”, kuram 99% gadījumu nav nekāda sakara ar tēmu, kuru komentējat?
   3.Vai tiešām domājat, ka kaut cik saprātīgs lasītājs neatšķir īsto Skolnieciņu no surogāta? Bet ja nu kāds ”gludsmadzenis” neatšķir, tam tāpat neko neieskaidrosi.
   #
   Rezumē- neatbildi uz mēdīšanos un mēdītājiem apniks mēdīties, ja nebūs atbildes.

   1. Jautājums. Kā gan cilvēks var izteikties, ja katru cilvēka vārdu izmēda (parodē, izķēmo un piedēvē visādas nenormālības)? Un tā nu pazūd vārda brīvība. Tiklīdz tu izsakies. Tā uzreiz kāds mērglis zem tava vārda sāk rakstīt visādus murgojumus, vienkārši flūdot un spamot bezsakarā, bet tā lai sāpīgāk iedzeltu un stiprāk izsmietu. Vel briesmīgāk, ja sāk rakstīt naida runas. Piemēram, tv3.lv un la.lv kremļa troļļi zem mana vārda raksta samazgas, un visticamāk to nedara viens cilvēks. Beigās tavs sacītais kļūst nenozīmīgs. Un ļaudīm skolnieciņa vārds asociējas ar ar slimu, naidpilnu kremlinu, kurš patiesi vēl nāvi latviešiem un ukraiņiem. Pēdējā laikā la.lv dzēš visus viedokļus, tāpēc man nav jāuztraucas. Un tv3, šo to dzēš.
    Viedoklis tiek noslāpēts samazgu jūrā.

  2. Labdien! Mums īsti nav tādu iespēju izsecināt, kurš ir “Īstais Skolnieciņš“, kurš tikai izmanto tādu pašu segvārdu. Bet ir iespēja reģistrēties mūsu mājas lapā, tad šādu atlasi varēsim veikt!

   1. Kad es lietoju e-studiju vidi man uz e-astu nāk paziņojums: ”jūsu e-studiju kontā notika pierakstīšanās no jaunas ierīces. Jūsu konts: ___________ laiks: svētdiena, 2023. gada 26. februāris, 22:18 Ierīce: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/110.0.0.0 Safari/537.36 Edg/110.0.1587.56 IP: 80.89.78.142”. Kaut kā tā. Tātad var redzēt, kas no kurienes raksta. Un ja cilvēks visu laiku raksta par zariņa raustīšanu pilnmēnesī, tad viņam ir IP adrese.

   2. Lūk, mans rakstības stils. Nekādu zariņu es neraustu. Un ”āmen” es arī nesaku. 1) http://www.google.lv => skolnieciņš 2) un tālāk var redzēt manus vecos komentārus, pat pirms kara Ukrainā.

 3. Vispār tu esi pieriebies un būtu lieliski, ja ntz tevi nobloķētu. Neesi dzīvē atradis vietu, tad nu izpaudies šeit par 110%, maļot uz riņķi vienu domu kā iestrēdzis patafons. Apnicīgi un nomācoši.

  1. No mācībām brīvajā laikā es rakstu pagāniskos komentārus. Tas ir mans hobijs. Un kam es esmu apnicis? Kas ir visi? Tu un tavas daudzās personības tavā galvā? Kas ir visi? Трудовой колектив из рабочих людей?

  2. Dievturus nedz avīzēs, nedz televīzijā nekur nelaiž pie vārda. Tālab es izmantoju internetu, kur paust savu viedokli.

    1. Skolnieciņš saka: 27.02.2023 19:05 Tu ar savām kristīgajām sektām vari degt Ellē!

     1. Kristīgās segtas, lai iet bekot uz Israēlu pie Israēla dēliem un citiem genocīda mīļotājiem!!
      Senāk tagadējās Palestīnas un Izraēlas teritorijā dzīvoja septiņas tautas – kānaānieši, hetieši, amorieši, ferisieši, chīvieši jebusieši – līdz brīdim, kad ebreju cilts Dievs Jahve ebrejiem apsolīja piena un medus upes. Mozus otrā grāmata (saukta EXODUS) 3. nodaļa 8. rindkopa: «Es esmu nolaidies, lai viņus izglābtu no ēģiptiešu rokām un tos izvestu no šīs zemes uz labu un plašu zemi, kur piens un medus tek, kānaāniešu, hetiešu, amoriešu, ferisiešu, chīviešu un jebusiešu zemi.». Un ebreji sekoja ebreju cilts Dieva Jahves norādījumiem ar fanātisku degsmi. Mozus piektā grāmata (saukta DEUTERONOMIUM) 21. nodaļas 16., 17. un 18. rindkopa: «Turpretī no šo kaimiņu tautu pilsētām, ko tas Kungs, tavs Dievs, tev dos tavās rokās, tev neko nebūs atstāt dzīvu, kam vien ir dzīva dvaša. Bet iznīcības lāsta piepildījumā tev ir jāiznīcina hetieši un amorieši, kānaānieši un ferisieši, hīvieši un jebusieši, kā tas Kungs. Tavs Dievs, tev ir pavēlējis. Lai tie jūs neiemācītu atdarināt visas tās negantības, kas tiem piemīt, un ko tie dara, kalpodami saviem dieviem, ka jūs neapgrēkotos pret to Kungu, savu Dievu.». Mozus otrajā grāmatā (Toras piecu grāmatu cikla otrajā grāmatā) ebreju cilts Dievs Jahve ebreju tautai sola labu zemi un pārticību, bet jau Mozus piektajā grāmatā (Toras piecu grāmatu ciklu noslēdzošajā grāmatā) ebreju cilts Dievs Jahve aicina ebreju tautu veikt veselu septiņu tautu genocīdu – totālu iznīcību. Un ebreji tam piekrīt, un ebreji to izdara. Rabīns Mozus neizsaka it nekādu sašutumu par šādu cietsirdīgu un prātam neaptveramu rīcību. Rabīnu Mozu viss pilnībā apmierina.
      Bībele ir nevainīgu ļaužu asinīs slacīta grāmata, no Bībeles tek asiņu tērcīte. Krusta kari. Inkvizīcijas prāvas. Kristīgo misionāru noziegumi jaunajos laikos. Piemēram, kā spāņi indiāņiem skalpus grieza nost un lika pieņemt katoļticību. Un kā pareizticīgo baznīca līdz 1861. gadam iesvētīja un legalizēja verdzību? Ja šos visus kristietības vēstures sūdus atrok, tad arī velme būt par kristieti momentāni zūd, un gribas godāt senos Dievus un senās Dievietes. Visa tā senebreju mitoloģija un ebreju monoteisms ir totāls totalitārisms, kas kalpoja par pamatu tumšajiem viduslaikiem. Krievi Bučā rīkojās kā apmāti, viduslaiku kristieši. Patriarhs Kirils svētīja karu Ukrainā. Pretīgi.

      1. Vai Jums šķiet pieņemami, ka vēsturiskās patiesības cīnītājs un pagānisma piekritējs klaji un agresīvi pauž antisemītisma tekstus un naidu pret kristiešiem? Tātad pret tiem mūsdienu apkārtējiem, kuri apmeklē baznīcas un lasa Bībeli…šķeļ un regulāri uztur agresīvu vidi publiskajā telpā..izskatās, ka pat darbs policijai, jo naida kurināšana NAV vārda brīvība….

       1. Viltus auseklīti, kāpēc tu svēto rakstu citēšanu sauc par antisemītismu? Tas viss ir rakstīts svēto rakstu vecajā derībā. Tātad tev patīk, kad radio Marija ēterā mācitājs sprediķo, ka Jēzus Kristus nāca pie pagāniem un pagāni bija laimīgi, tad kāpēc mācītājs nesaka to patiesību, kas ir pieminēta Bībelē? Tur vienkārši ir teikts, ka slepkavot ir slikti, bet ka neticīgos slepkavot var. Un šeit es parādīju divus citātus no Bībeles. Angļu valodā viss ir labi iztirzāts.

 4. Un man būs vienmēr vārds pēdējais,iegaumējiet jūs-margināļi,kremlini un visi,kas pesteļu dievus nonicinās-nenems jūs ne veļu māte pretī ne pērkontēvs debesīs
  Skolnieciņš™ ®Skolnieciņš
  #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #DievsPērkons #GodPerkons #DievieteLaima #GoddessLaima #DievieteMāra #GoddessMara #DabasMāte #mercifulEarth–Mother #dievturi #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry

  1. Mūsu vietējie jūdi nekad nerunās par kara noziedznieka ebreja un cionista Simeona Šustina biogrāfiju (Simeons jeb Sīmanis ir ļoti Bībelisks vārds.). Un arī par Vjatlaga nāves nometni Simeona Šustina tautieši klusēs, it ne vārda neizdvesīs sakarā ar šiem traģiskajiem notikumiem. Ebreji, protams, ir cietuši Otrajā pasaules karā gan no komunistu, gan no nacistu režīmiem. Tomēr der zināt, ka čekas (toreiz NKVD) represīvās mašinērijas augšdaļā strādāja ebreju tautības biedri. Un viņu pēcnācēji – bērni un mazbērni – tagad apmeklē sinagogas un ik uz stūra kladzina par seno ebreju kultūru. Vēsture ir pretrunīga. Piemēram, čigāni jeb romu tauta cieta no šiem totalitārajiem režīmiem krietni vairāk par ebrejiem (vismaz PSRS teritorijā). Padomju Krievijai nepatika čigānu jeb romu tautas brīvdomīgais dzīvesveids, tāpēc viņus sagaidīja represijas un citas likstas pat pēc Otrā pasaules kara beigām. Savukārt, ebreji kļuva par svētajiem mocekļiem un monopolizēja visu žēlsirdības tirgu. Lūk, visa vēsture. Par latviešu tautas ciešanām es šoreiz nerunāšu, citādi daži lielebreju un lielkrievu šovinisti man antisemītismu un rusofobiju mēģinās piešūt.
   Ar cieņu pret daudzdievību un ticības brīvību, Skolnieciņš

   1. Varbūt pareizticīgo baznīcu vajag aizliegt kā teoristisku organizāciju? Dievturi būs laimīgi tikt pie pareizticīgo baznīcas lielajiem kapitāliem. Dievturiem tā būs kaut vai neliela kompensācija par padomju laikos pārciestajām šausmām.Tas būtu tikai godīgi.
    Ar cieņu pret daudzdievību un ticības brīvību, Skolnieciņš

    1. Vai Tukuma pareizticīgo baznīcu arī drīz sauks par teroristisku organizāciju? Cik tālu drīkst atļaut izpausties viena indivīda mentālajām problēmām, kurš terapiju meklē komentāru lapās……?

     1. auseklītis< avīzītei saka: 28.02.2023 13:49 Vai zināji, ka krievu pareizticīgā baznīca ir krievijas federālā drošības dienesta (федеральная служба безопасности) štābs? Ukrainas pieredze rāda, ka tieši krievu pareizticīgās baznīcas uztur kremļa 5. kolonnu Ukrainā un veic diversijas, sabotāžas un arī dzimtenes nodevību. Tobiš ukraiņi un Ukrainas iedzīvotāji pēc krievu pareizticīgo baznīcas mācītāju sprediķiem ir gatavi ienīst savu valsti un kalpot agresoram – krievijas varasvīriem un krievijas militāristiem. Ironiski. Kara sākumā teju visas krievu pareizticīgās baznīcas atradās tiešā maskavas patriarhāta pakļautībā. Krievu pareizticīgo baznīcas draudzes Latvijā katrā svētdienas lūgšanā aizlūdza par kara noziedznieku Vladimiru Gundjajevu ar iesauku patriarhs kilirs. A šis čalis jaunībā bija vdk (комитет государственной безопасности) spiegs un ietekmes aģents. Viņa misija bija spodrināt maskavas komunistu spožo tēlu un vervēt sabiedrotos maskavas varai, protams pretī dodod labus kukuļus. Ar fiktīvu atdalīšanos bez izmaiņām garīdznieku darba kolektīvā it nekas nemainīsies. Uh, pareizticīgo aizstāvji aizmirst, ka pareizticīgo baznīca ir reāls, efektīvs un plaši pielietots rusifikācijas ierocis. Un, jā. Krievi represēja katoļu, luterāņus un dievturus. Lol. Kāpēc žēlot sumpurņu sektu?

     2. auseklītis< avīzītei saka: 28.02.2023 13:49 Segvārdu zagļu mērķis ir iznīcināt jebkādas diskusijas un viedokļa paušanas iespējas. Tev vienkārši uzgrūž virsū samazgas, verbālas samazgas. Un tu vel šim segvārdu zaglim piebalso! Padomijā Gunāru Astru arī ārstēja un bija arī terapija, vienīgi cilvēks neizgāja no cietuma, bet to var arī nepieminēt. Laba sovoka medicīna! Nav cilvēka, nav prolēmas.

  2. Sākumā demokrātiju izdomāja senie grieķi, tad pēc kāda laika demokrātiju neatkarīgi no grieķiem sāka pielietot senie romieši. Roma visu laiku karoja, sākumā tas deva ekonomiskus ieguvumus, bet vēlāk izveidoja militāro diktatūru ar augstu sociālo noslāņošanos un verdzību. No demokrātijas laikmeta saglabājušās varas institūcijas kļuva formālas un pārvērtās par bagātnieku tusiņu. Tā laika demokrātija nebija spējīga pārvaldīt lielas teritorijas, tāpēc impērijas veidošanās nozīmēja demokrātijas nāvi. Tajos laikos daudzas nelielas valstis būtu palīdzējušas saglabāt demokrātijas klātesamību. Antīkās demokrātijas ir kļūda ir tā, ka sievietēm nebija balsstiesību. Bet pagāniem bija sabiedriski attīstītāka civilizācija nekā viduslaiku kristiešiem un viduslaiku jūdaistiem.
   Senās Romas vēsture beidzās ar kristiešu nonākšanu pie varas.

  3. Jūdi neko neizgudroja. Viņi vienkārši iesūca sevī citu tautu kultūru un izgudrojumus, bet vēlāk tos asimilēja pēc saviem ieskatiem.
   Pietam senie jūdi bija visai atpalikusi tauta, kas nespēja radīt nedz progresu, nedz inovācijas. Senie jūdi bija aktīvi demokrātijas pretinieki, ļoti paštaisni (līdz smieklīgumam) un ar specifisku, ortodoksālu pasaules uztveri. No mūsdienu demokrātijas viedokļa senie jūdi bija sabiedrībai bīstami sektanti.
   Ar cieņu, Skolnieciņš

 5. Sarkanie nezvēri – komunisti, čekisti un sarkanarmieši – veica ilgstošu un sistemātisku latviešu tautas genocīdu. Tagad okupantu un kolonistu otpriski (pēcnācēji) kaut ko čīkst un īd par savām tiesībām. Tas ir pretīgi! Putina Krieviju tiesās tāpat kā Hitlera Vāciju! Nāks laiks un ”Russkij Mir” noziegumi taps atklāti un upuri vairs neklusēs. Krievija taps tiesāta. Un es aicinu krievus lūgt visus sev zināmos Dievus, jo tā diena ir tuvu…
  Ar necieņu pret sarkanajiem nezvēriem, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙁
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

 6. Cik tu skolnieķel tomēr esi debīls! 😀 Tevi galvā drāž laikam divreiz dienā!

 7. Bet tagad točna pēdējais!
  Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

 8. Jautājums avīzes veidotājiem -vai apzinātā nopietnībā Jūs komentāru lapas pieļaujat izmantot kā personīgo mājas lapu viena anonīmā komentētāja Skolnieciņa ilgstošai, uzmācīgi mērķtiecīgai, uzskatu paušanai?! Tieši Skolnieciņš komentāru “palagos”kļūst agresīvs ,uzbrūkošs un uz līdzenas vietas jebkuru gatavs apbērt ar noniecinošām un aizvainojošām birkām, ja kāds nepiekrīt viņa izglītojošiem tekstiem…Vai demokrātijā pieļaujams, ka viena persona publiskā vietā apsaukājas, ilgstoši sēj naidu pret kristiešiem? Var šo reliģiju nepieņemt, ignorēt, bet tāpēc nebūtu jākļūst savstarpēji agresīviem, uzspiežot savu vēlmi dominēt ar pagānismu un dievturību. Mūsu līdzcilvēki joprojām baznīcas mācības un vidi izmanto savu dvēseļu mierinājumam, lai arī, protams, vēsture bijusi skarba un nežēlīga ticības lietās.Vai nerimstošs naids un negāciju lavīnas veidos mūsu saprašanos labāku?
  Šķiet, pienācis laiks ieviest mierīgu līdzāspastāvēšanu un atgūt māku cieņpilni savstarpēji diskutēt (tikai ne vienveidīgi “riet”, tikai nesaukt to par diskusiju un vārda brīvību !).Viens vecs likums nav atcelts – mana brīvība beidzas tur, kur sākas otra cilvēka brīvība.Un blakus tur automātiski būs cieņa.Mana un viņa. Mūsu abu.Tik vienkārši.

  1. Tu saki uzbrūkošs. Problēma ir tajā, ka cits cilvēks lieto manu segvārdu zem tā kaut ko raksta. auseklītis< avīzītei saka: 27.02.2023 23:28 Ja segvārdu zaglis raksta par zariņa raustīšanu pilnmēnesī, ko tad? Tad viss ir labi. Bet ja es ielieku Bībeles citātus, kurās Bībele aicina galināt neebrejus, ko tad? Tad uzreiz es esmu vainīgs, bet ne pirmavots – Bībele.

   1. Mīļie, jaukie baznicēni arī bulšitus tiražē. Līderos pēc bulšitiem ir krievi: Bjesogon TV, Spas, Sojuz. Bet arī angļu valodā ir dažādi bulšiti. Tā ir dzīve.

  2. Pietiek atcerēties kas palīdzēja Hitleram nonākt pie varas, atbalsta Lepēnu, atbalsta Trampu, bija igauņu EKRE sponsors.
   Zinot čekas darba metodes, plaši izmantojot ekstrēmas un šķeltnieciskas organizācijas, nemaz nebrīnīšos, ka bālais zēns no lauku lumpeņproletariāta vides kalpo čekai, jo latviešu senticību padara par klaunu ticību, kristietību apspļauda, LR pasniedz kā neizdevušos valsti utt.
   Labākajā gadījumā Skolnieciņš ir vienkārši ”noderīgs i.iots”, kurš netiešā veidā kalpo Krievijai.

   1. 2023 saka: 28.02.2023 12:13 Kāpēc es kalpoju krievijai? Krievijai visticamāk aktīvi kalpo “Latvija pirmā” (partijas nosaukumu rakstu tā, kā bija vēlēšanu avīzē) un “stabilitāte”. “Stabilitāte” ir līderos ar kremļa dezinformācijas izplatīšanu kara laikā.

   2. Vai es teicu, ka Latvija ir neizdevusies valsts? Es jau iepriekš teicu, ka manu segvārdu zog un valkā kremlini.
    “no lauku lumpeņproletariāta vides kalpo čekai, jo latviešu senticību padara par klaunu ticību” Kāpēc klaunu ticību? Vai tad kristieši nav tie, kas nogāna, respektīvi, nozākā, sentēvu pagānisko ticību? Kurš Latvju Dievus – Dievu Pērkonu (Pērkoņtēvu, visvareno Pērkonu – Debesu Tēvu), likteņa Dievieti Laimu (Laimu–māmuliņu), nāves un dzīvības Dievieti Māru (Māru – Veļu Māti; Māru – Zemes Māti – apsaukā par elkdieviem vai vel pretīgākos vārdos? Pa lielam to dara kristieši un ateisti.

    1. Kurš tad visu laiku zākā valsts iestādes un to darbiniekus par to, ka lumpeņiem dod par maz pabalstus un šiem viss pienākas?
     Kurš tad visu laiku brēc par to nekvalificētam darbaspēkam jāsaņem tikpat cik augsti kvalificētam speciālistam?
     Visa tava nīdēšana ir par to, cik šeit ir slikti, un netiešā veidā tu visu laiku kladzini, ka LR ir neizdevusies valsts.
     Patiesībā , vienīgais neizdevušais esi pats ar savu vienīgo vērtību būt lumpenim.

     1. 2023 saka: 28.02.2023 14:43 Bet studentus unversitātē ir jāatbalsta. LU bakalaurus sekmīgi apsolvē teju visi, kas tur iestājas. Atbirums tur neliels. Bet RTU savus ķīmiķus nolikvidē. Tu viss kurss izkrīt un it neviens bakalauros no RTU dtudentiem tos ķīmiķus nepabeidz. Pēc tam maksā citus par 60KP+ pielīdzināšanu un par tālām maksas studijām, lai diploms vispār būtu. No ķīmijas tehnologiem diplomu RTU iegūst vien 1/3 budžeta grupas studentu. Tur ne pabalstu ir jādod, katram Latvijas skolēnam ir jādabū tādus skolotājus, kādi strādā RTU inženierzinātņu vidusskolā, jo tad būs iespēja 6 gadu laikā kļūt par labu ķīmijas tenologu (inženieri) un pelnīt 2000 uz rokas ikmēnesi. Bet ja skolēniem skolā mācības būs RTU izņeniervidusskolas līmenī, tad daudzi jaunieši nespēs izskoloties un tas būs normāli.

     2. 2023 saka: 28.02.2023 14:43 Manu segvārdu valkā visi kam nav slinkums, mani pat par pedarastiņu un stubentiņu saukāja, citi vel par fašistu. Marginalizēt var jebkuru cilvēku, ja vien grib. Vienkārši ir jālej samazgas uz cilvēku. Un ir jāsaka cilvēks ir veicis kaut ko sliktu, gan dzīvē tā nav. Bet tu jau gudrs. Laikam pats manu segvārdu zodz un jūties gudrs un varens!

   3. Jencīša draudze un krievmīlis Šlesers pavisam nesen vārds vārdā atkārtoja Ņikitas Mihalkova murgus. Tie antivakceru murgi saucas Bjesogon TV.

  1. Ļoti ceru sagaidīt Jūsu viedokli par maniem jautājumiem( precīzāk tos skatīt manos iepriekšējos tekstos) saistībā ar Skolnieciņa ilgstošo ķengāšanos komentāru lapās, nemaz nerunājot par apnicīgajām pārgudrībām jebkurā tēmā. Slavenajam studentam(?) iesaku izlasīt NTZ 28.02 izdevuma 4.lpp.par iespējamo kriminālatbildību, publiskojot godu un cieņas aizskarošus vārdus un frāzes, protams, minētais attiecas arī uz naida runu rakstiskā veidā.Publikāciju vieta ir tomēr NTZ…

   1. “auseklītis< NTZ saka: 28.02.2023 22:48" Sākumā manas personas marginalizēšanas akcija sākas nevainīgi. Kāds ir ievērojis, ka es internetā rakstu labas lietas par pagāniem. Piemēram, rakstu pagāniskos sveicienu Ziemassvētkos un Lieldienās. Daļu satura tulkoju no angļu valodas, jo latviešu televīzijā un internetā manāma zināma cenzūra. Par pagānismu it neko nerunā, vai runā primitīvi infantili un tizli. Piemēram, pagāni pielūdz akmeņus. Sovoka tipa apgalvojums, kurā klusē, ka pagānisms ir politeisms (daudzdievība) un ka ir daudz pagānisko ticību (politeisko reliģiju) ar dažādām pasaules koncepcijām, dažādiem Dievu un Dieviešu panteoniem. Pagānus publikācijās noliek vienā līmenī ar alu cilvēkiem. Un šos manus sveicienus citur dzēš, bet citur aplej ar samazgām.
    Kovid-19 krīzes laikā es rakstīj, cik labi ir vakcinēties. Tajā laikā Aldis Gobzems, Ainārs Šlesers un Mārcis Jensītis publiski skandināja Bjesogon TV sadzirdētās sazvērestības teorijas (šaubu nav jo viņi sevi reklamē arī krieviski un sludina to, ko var tolaik var dzirdēt no kremļa propagandistiem). Mani aizdomīgu darīja Aināra Šlesera hiperfiksācija uz ASV, viņa partijas avīzē "Latvija pirmā" viņš rakstīja, ka ASV abižo kristiešus un tradicionālās vērtības (скрепы, скрепные ценности). Atgādina diktatora un kara noziedznieka V. Putina retoriku, tam arī visur rēgojas ASV un viņš ir baigais kristietis. Pirms kara Ukrainā es pravietiski nosodīju krieviju, kamēr vel pie mums bija krievmīļi, kas apsēsti ar Pobjedobjesiju (9.maija kultu). Piemēram, Samanta Tīna savulaik dziedāja slavas dziesmas pie okupekļa Pārdaugavā, pēcāk viņa piedalījās slāvu bazārā. Bet tas bija vel tolaik, kad krievija vel nebija iznākusi no skapja un publiski pieteikusi karu Eiropai. Tolaik krievija vien atņirdza un žvadzināja zobus savu tv skatītāju ekrānos, fizisks karš nebija vel iesākts, ja vien neskaita 2008. gada iebrukumu Gruzijā un 2014. gadā veikto Ukrainas dievidaustrumu okupāciju. Bet jau tolaik sakarīgi paudu nosodījumu krievijai. Tagad es atbalstu Ukrainu. Esmu arī fiziski ziedojis naudu iespēju robežās. Un tu vel man gribi uzvelt virsū citu cilvēku vermālos izkārnījumus, un likt par tiem atbildēt.

   2. auseklītis< NTZ saka: 28.02.2023 22:48 Kas ir naida runa? Ja Bībeles citēšana ir naida runa, tad kas ir kristietība? Naida reliģija? Es pat priekš tiem, kas man netic pieliku atsauces, lai Bībeles satura rādītāja varētu atrast šo tekstu originālus. Tad, tavupārt, rakstīt par zariņa raustīšanu pilnmēnesgaismā ir normāli? Normāli! Nekā vulgāra un izsmejoša tur nav! Viss labi.
    Un tu vel ar krimināllietu draudi. Tu tiešām neesi no krievijas vai Baltkrievijas!?! Tur šādi internetu arī nocenzēja. Sākumā tu raksti kā opozicionārs, neko kriminālu nedrukā. Tad pamani, ka invernetā tev ir daži dubultnieki. Un tad krimināllieta ar 100% sodu. Un nevienam nerūp, ka tevi šie "taisnības cīnītāji" apmelo. Eh, kas ir naida runa un kas nav naida runa? Ja tu aizstāvi krievu pareizticīgo baznīcu Latvijā, tad no sākuma paklausies krievu pareizticīgo baznīcas verbālos izkārnījumus Sojuz TV un Spas TV, tu būsi šokēts. Un Tu sapratīsi, ka mani vārdi ir tikai pašaizsardzība. Sodīt mani par kritiku ir stulbi, jo krievu pareizticīgā baznīca labāka no tā nekļūs. Es kaut kā nemanīju pie pareizticīgo baznīcu zelta kupoliem atbalstu Ukrainai, viņi klusē kā jau krievi, it kā kara nebūtu. Viņi var pat savā pagalmā uzlikt Ukrainu atbalstošu māksliniecisku, kristīgu instalāciju, piemēram, plakāts statīvā. Vēsturiski pareizticīgo baznīca veica rusifikācijas (pārkrievošanas) funkcijas. Vai būt pret viņiem iecietīgiem, ja viņu priekšniecība maskavā nav iecietīga? Nezinu. Saeima it kā atdalīja pareizticīgās draudzes no maskavas, tomēr to līderi, kurus iecēla maskavā, turpina strādāt. Un es šaubos, ka maskava sev pakļautajos amatos ieceltu antiputinistus. Kaut kā šaubos. Ukrainā ar prokremliskajiem mācītājiem ir liela skāde, viņi ir. Citreiz ir jauki paskatīties ukraiņu televīziju pa Astra 4A, jo sovjetizācijas sekas un problēmas latviešiem un ukraiņiem ir līdzīgas. Eh, kur pazuda Ernesta Brastiņa ķermenis? Vai kāds no krievu ekstrasensu cīņu dalībniekiem un svētās matrjonas sekotājiem var atrast kaut vai pirksta falangu no Ernesta Brastiņa ķermeņa? Citādi jau tie krievi paši nezina, kur latviešus savulaik ir bāzuši. Tad kāda vel krievu baznīca Latvijā? Lai sēž mājās un ģimenes lokā lasa savu krievisko Bībeli. Latvijā taču nav asatru tempļu (koka svētnīcu – hofu) par godu Dievam Odinam, Dievam Tīram, Dievam Toram, Dievietei Frejai, Dievietei Hēlai, Dievietēm Normām un citiem Dieviem un Dievietēm skandināvu pagāniskajā ticībā? Asatru draudžu biedri tagad var sūdzēties, ka pret viņiem neizrāda cieņu. Tad var arī sūdzeties, kāpēc klusē par Jūles svētkiem (Jolniru) un Jūles āzi (Dieva Tora pajūgu pa debesjumu stiepj divi āži) ziemas nogalē, lai gan Jūles svētki ir par kādu gadu tūkstoti senāki par kristiešu Ziemassvētkiem. Tik pat labi arī citi var apvainoties tāpat kā tu. A, krievijā par Jūles svētkiem kāds zina? Nē. Tas ir ticīgo skandināvu pagānu jūtu aizvainojums!!! Un dievturi tam piebalso, lai gan dievturi ir latviskie pagāni, nevis skandināvu pagāni.

    1. Šķiet, ka ,patiešām, nāksies vērsties ar iesniegumu policijā…..Pats autors publicējis failu krājumu ar ‘ savu stilu”, tā kā materiāls izmeklēšanai pietiks, jo komentāru pilna Latvija dažādos portālos.

 9. Eu nu šitas takš toč bīstams sabiedrībai,kas tai galviņā notiekas,lai šitādus murgus nestu,kā tādi vispār brīvībā staigā?!…ja nu vienīgi aiz skolniecina slēpjas rafinēts provokators,kas izklaidējoties īsina savu laiku ar līdzcilvēku kaitināsanu,bet arī tad jau sen šī “ono” tekstos saskatāms noziedzīga nodarījuma pazīmes

  1. Kāpēc joprojām klusē NTZ? Žurnālistiem pēc vārda kabatā nav jāskatās…Attieksmes jautājums, jo komentāru lapā nesen tika žēlsirdīgi skaidrots Skolnieciņam par grūtībām noskaidrot “īsto Skolnieciņu”.
   Laikraksts klusē, bet Skolnieciņš turpina malt savu maļamo, apsaukāties, ķengāties un veidot sašķeltu sabiedrību pilienu pa pilienam…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *