Februāra Vides un komunālo jautājumu komitejas sēdē par Jauntukuma mikrorajona apkures tehniski, ekonomiski un juridiski labāko risinājumu deputātus informēja SIA «Smart consulting» pārstāvis Ingars Baļčūns.
Reālākais risinājums – iegādāties katlu māju
Pirmais scenārijs, kā atzina eksperts, ir iegādāties esošo četru megavatu katlu māju, kas ir ap 20 gadus veca: “Tajā ir veiktas investīcijas un kapitālie remonti, un tā ir darba kārtībā, līdz ar to nākotnē tā varētu vēl kalpot, sasniedzot 30 vai 35 gadu vecumu. Tikai pašvaldībai, izvēloties šo variantu, būtu jārēķinās ar tām prasībām, kuras Eiropas Savienība un valsts izvirza siltuma ražotājiem saistībā ar elektrostatisko izmešu filtru ierīkošanu. Tas šāda izmēra katlu mājai jāveic līdz 2030. gadam. Arī «JT Unimetal» ir piedāvājis veikt zināmas pārbūves, kas prasītu papildus investīcijas – ap 300 000 eiro, par ko tiktu ierīkota noliktava, automātika un citi uzlabojumi. Vēl viens no risinājumiem, izmantojot tagadējo katlu māju, ir turpināt šīs katlu mājas ekspluatāciju un piesaistīt ES fondu finansējumu, lai līdz 2030. gadam to sakārtotu. Ja fondu finansējums ir pieejams ātrāk, visus darbus var veikt ātrāk. Minimālākie izdevumi būtu saistīti ar katlu mājas iegādi, un šī piedāvājuma cena bija ap 630 000 eiro, un vēl ap 50 000 varētu izmaksāt minimāla automatizācijas ierīkošana. Savukārt, ja nākotnē plānotu apkures katlu nomaiņu, izmaksas pieaugtu līdz 1 380 000 eiro.
Plašāk par šo jautājumu lasāms otrdiena, 2. aprīļu numurā.
Komentāri
Atbildēt
Līdzīgi raksti
-
Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijā tapis vertikālais dārzs
-
Tukuma Audēju darbnīcā būs skatāma Intas Konrades jubilejas izstāde «Tā es pati»
-
Smārdē atklāj jaunu bērnu lasītavu – «Mežs»/Foto un video/
-
Nedēļas nogalē Kandavā aicina uz bezmaksas bērnu lietu apmaiņu
-
«Gada brīvprātīgie» – Austra Sipeniece un BUB «Engure»
Samet katrā dzīvoklī pa jotulam un spļauj griestos dziedādams.
un skursteni pa logu ārā, būs krievu sādža!
Nevis būs, bet joprojām ir krievu sādža, tur vēl 100 gadiem jāpaiet līdz dabūs laukā to krievu smaku.
Savas domas izteica rakstīt nemākošs pastaldaunītis, iedzerdams spirtoto alus malku no litrīgās plastmasenes.
Piedod,bet smaka iet no Tevim.!
Tur jau tā ir vieni virnīgi krievi
Atpaliekošo, jums gan ir saruna.
Ņemot vērā to, ka pamatā lielākā daļa dzīvokļu ir privātīpašums, tad domāju, ka arī īpašniekiem jādomā par apkuri un jāsedz izdevumi, kas saistīti ar apkures nodrošināšanu. Ja privātmājā jāmaina apkures katls neviena pašvaldība neko nesedz un nepiedāvā nekādu palīdzību, tad kāpēc šie iedzīvotāji ir izredzēti, kuri ir tādi paši dzīvokļa īpašnieki, bet nedomā neko, lai tāpat sedz izdevumus, kas saistīti ar apkures nodrošināšanu. Vēl jo vairāk, ka ļoti daudz dzīvokļu ir izīrēti, līgumi nav reģistrēti un nodokļus arī nemaksā.
Nav gan tas jādara īpašniekiem,jo īpašnieki maksā apsaimniekošanu katru mēnesi, kas nav maza summa. Tad jau tiem,kas dzīvo pilsētas centrā arī vajadzības gadījumā jāfinansē SIA “Tukuma siltums” kurināmo katlu nomaiņa un automatizācija.
Privātais par visu samaksā 100% apmērā, bet daudzdzīvokļu mājās samaksā tikai daļēji, jo tā apsaimniekošanas maksa ir niecīga pret kopējiem izdevumiem, jo lielu daļu samaksā vai nu pašvaldība vai valsts, cik nu skaļš ir kviecēju koris katrā mājā.
Tāpēc jau izvēlējāties būt privātais un dzīvot privāti…tad arī jāsedz pašam privāti.
Dzīvokļu mājā ir vismaz 72-75 dzīvokļi, ņemot vērā,ka katrs dzīvoklis maksā vidēji 45€ apsiamniekošanu un 200€ apkuri,tad nu sanāk,ka nosedzam diezgan visi kopumā.
Lasiet uzmanīgi, rakstā teikts ”piesaistīt ES fondu finansējumu”.
Tas nozīmē tikai vienu, ka ar saviem nieka 45euro jūs ne velna neko nenosedzat, ja jau gribat parazitēt uz ES finansējumu.
Protams, ka gribu dzīvot privāti nevis kopā ar postpadomju paliekām.
Galigi garām,priekš kam grib pardot šo nolietoto katlu maju,tas jau būtu skaidrs….:)bet kamdeļ tā jāperk,tas gan nav skaidrs,ja ir pilsētas centrala katru māja,kurai var pieslegt Jauntukumu,trases vilkšana nebūtu nemaz dārgāk!! To varētu pieteikt tikai neatkarīgs eksperts,bet…..Tukums ir Tukums….:)