Maija svētku svinēšana Tukumā

Maija pirmā nedēļa Tukuma pusē solās būt rosīga un pasākumiem bagāta, lai beidzot atmodinātu aizsnaudušos pavasari. Turpinot tradīcijas un pieminot dzejnieku Imantu Ziedoni, trešdien, 1. maijā no 10.00 jau ierasti notiks ķiršu stādīšana Mālkalnā, veidojot Ziedoņa Ķiršu dārzu.

Maija pirmā nedēļa Tukuma pusē solās būt rosīga un pasākumiem bagāta, lai beidzot atmodinātu aizsnaudušos pavasari. Turpinot tradīcijas un pieminot dzejnieku Imantu Ziedoni, trešdien, 1. maijā, no 10.00 jau ierasti notiks ķiršu stādīšana Mālkalnā, veidojot Ziedoņa Ķiršu dārzu. Piedalīties aicināti Imanta Ziedoņa domubiedri un tuvinieki, Tukuma literātu apvienības biedri. Ieradīsies arī fonda «Viegli» pārstāvji, kas īsteno fonda patronam – dzejniekam Imantam Ziedonim tuvu misiju: „Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties”.

12.30 sekos pasākums Brīvības laukumā, kur jau tradicionāli pēc ziemas miega tiks modināta strūklaka un visas dienas garumā notiks Imanta Ziedoņa darbu lasījumi. Ikviens, kuram tuva dzejnieka daiļrade, aicināts piedalīties un Brīvajā mikrofonā nolasīt kādu no saviem mīļākajiem Imanta Ziedoņa darbiem. Notiks arī teātru iestudējumu festivāla «Ziedoņa pieskāriens» atklāšana, kas no 13.30 norisināsies Tukuma pilsētas Kultūras namā. Festivālā būs skatāma 19 amatierteātru parāde ar Imanta Ziedoņa darbu iestudējumiem, kā arī notiks Tukuma Mākslinieku grupas labdarības izsoles darbu izstādes atklāšana. Pie grāmatnīcas «Zvaigzne ABC» būs grāmatu galds, kur varēs iegādāties Imanta Ziedoņa grāmatas.

Savukārt piektdien, 3. maijā, 18.00 Sv. Trīsvienības luterāņu baznīcā notiks pasākums «Mans Ziedonis». Klasiskās mūzikas koncerts, kurā muzicēs Daumants un Madara Liepiņi, būs kā muzikāla dāvana Dzejniekam dzimšanas dienā. Pēc koncerta 19.00 Tukuma pilsētas kultūras nama kamīna notiks zālē Imanta Ziedoņa darbu lasījumi un kopīga dalīšanās katram ar savu Imanta Ziedoņa dzejoli, epifāniju, domu vai joku.

Sestdien, 4. maijā, visas dienas garumā kinopilsētiņā «Cinevilla» notiks «Stipro skrējiens», kas ir Baltijā vienīgais ekstrēmais masu izturības skrējiens, kurā ikgadu piedalās vairāki tūkstoši dalībnieku. Tā ir iespēja citādāk svinēt Neatkarības atjaunošanas gadadienu – skrienot par Latviju! Starts no 13:00.

Taču tie, kas vēlas pavērot pavasara atmošanos dabā un izkustēties mazliet mierīgākā tempā, no 10.00 rītā var doties pārgājienā pa Tukuma apkārtnes skaistākajām vietām, kur visus aicina kempings «Sveikuļi» un vides gids Zigfrīds Freimanis. Tālrunis informācijai 29232026.

Savukārt tiem, kas vēlas gūt muzikālu baudījumu no 11.00 jādodas uz Tukuma pilsētas Kultūras namu, kur norisināsies mazo vokālistu konkurss «Tukuma cālis 2013». Pēc tam muzikālo pēcpusdienu no 14.00 Durbes pilī, turpinās skandēt dziedātāja Madara Ivane un koncertmeistare – Inguna Augsne koncertā «Vokālās mūzikas pēcpusdiena». Tajā skanēs J. S. Baha, V. A. Mocarta, F. Šūberta, B. Brittena, F. Mendelsona, F. Lova un J. Vītola mūzika.

Vakarpusē 17.00 ikviens interesents aicināts uz Tukuma pilsētas kultūras namu, kur tiks demonstrēta filma «Sapņu komanda». Pēc filmas – tikšanās ar aktieriem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *