Izstādes afiša

Laikmetīgā māksla izstāžu sērijā «Duets»

3. novembrī 12.00 Tukuma Mākslas muzejā notiks izstāžu sērijas «Duets» jauno izstāžu atklāšana.

3. novembrī 12.00 Tukuma Mākslas muzejā notiks izstāžu sērijas «Duets» jauno izstāžu atklāšana. No Tukuma muzeja kolekcijas tiks izstādītas spāņu gleznotāja un grafiķa Francisko Goijas grafikas no albūma «Los Proverbios» (Līdzības), bet laikmetīgo mākslu pārstāvēs dažādi autori grupu izstādē «Savāds gadījums». Abas izstādes pievēršas neparastā attēlojumam, akcentējot iztēles, sapņu un vīziju nozīmi mākslas darba saturā vai to tapšanas procesā.

Spāņu gleznotāja un grafiķa Fransisko Goijas (Francisco Goya, 1746-1828) no 22 lapām sastāvošais grafiku albūms tapis 1819. gadā. Šis ir noslēpumainākais un vispretrunīgāk interpretētais F.Goijas grafiku albūms, jo autors nav devis tam nosaukumu, kā arī nav atstājis atsevišķo lapu nosaukumus un komentārus. 1964. gadā, jau pēc F. Goijas nāves, Spānijas mākslas akadēmija šo albūmu nopublicēja, dodot tam nosaukumu «Los Proverbios» – «Līdzības». Muzeja krājumā glabājas albūma 1891. gada izdevums, kuru izdevusi «La Real Academia de Nobles Artes de san Fernando» Madridē.

Laikmetīgās mākslas izstādē «Savāds gadījums» skatāmas četru autoru trīs darbu grupas, kuras skatītāju ieved mākslinieku iztēlē radītā, neparastu, neizprotamu notikumu pilnā un mistisku radību un tēlu apdzīvotā pasaulē. Izstāde aicina apšaubīt ierastos priekšstatus un līdzšinējās zināšanas par vispārzināmo lietu kārtību, nojauc robežu starp izdomāto un reālo, iespējamo un neiespējamo.

Izstādē būs skatāms Elīzas Ceskes-Feldmanes (1986) un Ausmas Šmites (1986) kopdarbs «Vientuļais vīrs» (litogrāfijas, objekts, fotogrāfijas, skaņa), Raida Kalniņa (1970) gleznas un grafikas no sērijas «Pazudušie vientuļnieki vai dinozauri izēd kapus», un Maijas Kurševas (1981) sērijas «Trīskājains gadījums» sietspiedes un skaņas objekts.
Izstāžu sērijā «Duets» līdztekus reģionālo, kā arī jau atzītu un sabiedrībā iemīļotu mākslinieku darbiem no Tukuma muzeja kolekcijas tiek izstādīti vizuāli, saturiski vai konceptuāli saistoši laikmetīgās mākslas autori. Paralēlās izstādes ļauj ne tikai aktualizēt muzeja izcilo mākslas kolekciju un reģiona māksliniekus, bet arī salīdzināt tos ar mūsdienu laikmetīgās mākslas pārstāvju darbiem. Francisko Goijas «Los Proverbios» un grupas izstāde „Savāds gadījums” ir ceturtais izstāžu sērijas «Duets» pāris.

Izstādes būs apskatāmas līdz 2013. gada 6. janvārim.

Izstāžu sērijas «Duets» kuratore – Tukuma Mākslas muzeja vadītāja Līga Lindenbauma.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *