Kaķēnu saimniek, nāc pēc somas!

Ar lūgumu publicēt šādu aicinājumu vakar, 6. oktobrī, redakcijā vērsās  veterinārārste Solvita Zvirgzdiņa. Atnākot uz darbu savā praksē Aleksandra ielā 1 viņu sagaidījusi paliela soma ar četriem kaķēniem, kurus kāds vai kāda bija tur nolikusi.

Daktere par notikušo bija apskaitusies ne pa jokam, jo – šī nebūt neesot pirmā reize, kad šādi neapzinīgi cilvēki pamet savus mājdzīvniekus – reiz kāda kundze piecus kaķēnus atvedusi ar velosipēdu un arī pametusi pie durvīm. Daktere stāsta, ka, to ieraugot, skrējusi pakaļ un rājusies, taču braucēja pat neesot atskatījusies. Šoreiz gan saimnieks neesot zināms, vien soma palikusi kā lieciniece. Tai varot “droši” nākt pakaļ! Vienlaikus daktere aicina ikvienu domāt ar galvu un izmantot patversmes doto iespēju runčus un kaķenes izdakterēt bez maksas, nevis rīkoties ar kaķēniem, kā ar lietām, kuras var tik vienkārši izmest.

Komentāri

 1. ko darīt,ka lielai daļai galvā s.di!!!?1reiz izkastrët vai sterilizet un miers!Nevis par hobiju pataisīt kaķēnu slīcināšanu vai vienkāršu pamešanu!Nu nav daudziem tajā galvā nekā īpaša!!!

 2. Der atcereties, ka tikai siers pelu slazda par brivu…… Par so kastraciju samaksas……kads cits – pasvaldiba, ziedotaji un mes ar jums…..Ta ka, ja redzi, ka kads laizh savu nekastreto kaki ara, vai vel trakak apzinati vairo….., tad iedod biete, jo policija un PVD ir bezspecigi…..

 3. Likumdošana klibo, tas arī viss. Šajos gadījumos atliek cerēt uz stāstu ar laimīgām beigām (jauniem un mīlošiem saimniekiem)
  Ikvienam, kas pret dzīvnieku pacēlis roku, vai bijis bezatbildīgs , novēlu tādu pašu likteni piedzīvot pašam ….kādu novēlējis dzīvnieciņam.

 4. Ja dzīvoklī gribi dzīvu radību , tad nopērc kādu būrīša iemītnieku , papagaili vai kāmīti, bet ne jau nu apkārt vazājošu nesterilizētu kaķi, kurš izkašā puķu dobes un visu apčurā, un visu laiku rada produkciju, kura nevienam nav vajadzīga , kā šinī gadījumā.
  Cilvēku bezatbildībai nav robežu, dzīvnieks ,pirmkārt, nozīmē atbildību , bet ko var gribēt no tiem , kam zāģa skaidas galvā, tas attiecas arī uz kaķu koloniju piebarotājām.
  Bet vēl pareizāk būtu, mīli dzīvniekus, ej uz laukiem un tur turi vistas, cūkas un govis.

 5. Arī laukos nevar bezjēdzīgi vairot kaķus un suņus,un pēc tam nelikties ne zinis.Apnikuši tie izsalkušo un,acīmredzami,arī slimo dzīvnieku sirojumi pa apkārtni un visām kaimiņu mājām.Ikvienam,kas bijis bezatbildīgs pret dzīvnieku,būtu jāaizliedz ar likumu,vispār,kādreiz vairs turēt,kādu kaķi vai suni.Bet tas jau mums tāds tāls sapnis…..

 6. Neatbalstu ne dzīvnieku pamešanu, ne vairošanu, bet ir viens liels BET. Pirms nosodīt “dārziņu un vasarnīcu bezatbildīgos” der aizdomāties, ka dzīvnieki paši pieklīst un nereti šķūnītī atrodas kāds mežonēns ar atvasēm. Un ne noķert, ne sterilizēt nevar. Labi, mazos vēl var saķert un kur tos likt? Tantuks nevar audzināt ntos kaķus. Nosist? Noslīcināt? Bail, ka nosodīs un liks maksāt. Ved uz mežu. Noliek pie ārsta durvīm utt. Un kaķene atkal dzemdēs un pavasara metiens turpināsies…
  Goda vārds neatbalstu, bet cilvēcīgi saprotu. Pašu ģimenē atklīda vesela ģimenīte. Paldies Dievam, dzīvo visi laimīgi bez turpinājuma iespējām. Bet ķērām kaķeni 3 dienas, kaķēnus izdevās pieradināt, atšķirot no mātes un turot istabā 2 nedēļas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *