Jānis Vītols

Kā Jauno gadu Tukumā sagaidīja /FOTO/

Jauno gadu tukumnieki, kā ierasts, sagaidīja Brīvības laukumā pie svētku egles.

Jauno gadu  tukumnieki, kā ierasts, sagaidīja Brīvības laukumā pie svētku egles. Spītējot bezsniega laikam, sagaidīja ar gaišām domām.Tukumniekus gadu mijā sveica novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans. Ļaudis noklausījās Valsts prezidenta Andra Bērziņa un Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas uzrunu tautai. Novada dome sveica to īpašumu saimniekus, kas uz svētkiem savas mājas viskrāšņāk bija greznojuši. Pilsētu izgaismoja svētku salūts.

Komentāri

 1. teiksu godigi sini gada bija vis sudigakais saluts nebiju domajis kad mera nomainisanas sita ismainis tukuma parazas ,,sogad saluc bija 200 ero verts kauns ,,savot puli no cilvekiem dzirdeju tikai sasutumu ,,mani berni man beigas ar bedigu seju teica vai tas bija viss!!!??
  paskatieties kads saluts ir citas pilsetas prieks skatities ,,a pie mums kas bija ismiekls kaukads ,,,esu loti noskumis ,,,privatie sava daudz reiz labak neka dome!! kans kauns un velreiz kauns!! tagad zinu kad nakam gad nau verts nemaz iet uz centru:(

  1. Ko lai dara,paģirās visa pasaule rādās melna.
   Padoms,salāpieties un pasaule vairs nerādīsies drūma.

  2. Iespējams, ka būsi paņemis pārāk daudz stiprās dziras, un reibuma stāvoklī skatījies ne uz to pusi! 🙂
   Kaut arī spriežot pēc rakstības vai maz 18 gadi Tev ir, un tad jau arī stiprā dzira gar snuķi iet!

  3. Ja nepatīk savs salūts var braukt uz citām pilsētām. Tāpat kā pilsētas svētkos. Ja nepatīk Tukumā, braucam uz Kuldīgu.

 2. Saluts bija briesmigs. Ka nomainijas mers pilseta viss iet uz leju. Uzliek aizlieguma zimes ielam uz kuram tas nekad nav bijusa. Sniega nav,bet ka solits tas joprojam netiek aizklatas. Vai tik musu boss nav skopulis? Atdodiet bijuso bosu lai berniem gadu mija nav jaraud..

  1. 18 novembri bija lielisks. A lauka 2 janvari list lietus,bet veidembauma1 joprojam auto stavet aizliegts del sniega. A mums nav kur likt…

 3. Salūta nebija nemaz. Vispirms jau kā parasti ar ģimeni dēvāmies uz Katrīnas laukumu, tad secinājām ka pie Ledus halles stāv auto – tātad no turienes nešaus. Aizgājām uz Brīvības laukuma, nostājāmies pie strūklakas un salūtu vispār gandrīz neredzējām. Bērns vīlies, jo šauj vis kaut kur, bet no paša centra neko neredz. Varbūt Augšā sēdošie ļaudis, painformējat mūs parasto ļautiņus, no kurienes, kad šausiet!!!
  Jaunais mērs – padomā par to!

 4. Salūts dikti švaks, varēja jau jaunais mērs ar pamatīgāku šovu iepriecināt, savādāk Šulca kunga sējā var lasīt: Redz kad es biju mērs tad tik bija salūts!

 5. saluuts bija vaajsh, tachu, lai arii man iisti nesimpatizee jaunais meers, bet nevar tk vinju nolikt sakara ar saluutu! Ne jau vinjsh to organizeeja. Protams, vinjsh jau vareeja pievakteet tos savus darbiniekus…

  1. nu vispar jau kontole gan,,vins piešķir budzetu saluta,!! pec si varu secinta kads vins ir un ka vins sevi paradija ,,viņš ir persona kas visu pieskata un organize tukuma ,,taka esam cilveki auzas;D

 6. Jā,nu salūts bija gan draņķīgāks pat kā krīzes laikos,bet varbūt to var noraxtīt uz laika apstākļiem.Bet nu to,no kurienes šaus, gan tautai vajadzēja pateikt – tik daudz cilvēku stāvēja pie Ledus halles un gaidīja …

 7. Lasu komentārus un brīnos 🙂 Vai tiešām cilvēkiem galvenais ko no svētkiem gaida ir tas salūts? Es personīgi kā gaisā izšauj un sadedzina nodokļū maksātāju naudu tautā saukto salūtu nemaz neredzēju,
  Novēlu arī jums nākamajā 2015 gadā saprast ka ne svētkos salūts ir galvenais lai svētki būtu izdevušies!! ….. (viela pārdomām)

  1. Protams ka del saluta mes tur ar berniem gajam. Ne ja lai izrautu kadu gradigo. Kas mes idioti lai 24 00 pa lietu pastaigatos ta pat. A sveku sagaidisanas gars mums visas dienas garuma. Ta luk nuugi.

 8. Beidziet vienreiz zākāties, kurš gribēja tas visu redzēja un ne jau tikai salūtā vaina, bet varbūt pašos, jo izskatās, ka nekad, nekur, nekas nav labi.

  1. nu vispar zinieties visus ieprieksejos gadus bija labi ,,aaa sogad nebija nesuda ,,nu piedodiet ja jau berni bija neapmierinati un nesapratene kur tad vinju burvigais jaungada saluts tad pie ka tad mes isti esam vainigi ,,un betni ar pie ka vainigi??? pasakiet ludzu:D

 9. 18.novembrī bija īss salūts un nebija info, ka grupa Iļģi uzstāsies kultūras namā, jaungada salūts – nav tik traki, ja kaimiņi no visām pusēm šauj un jau kuro gadu neliek vilties, pilsēta..gan.

  1. Tad jau tu tik komentārus jēdz rakstīt, bet NTZ pasākumu kalendāru nemāki nemaz lasīt! Sāc nu! Es strādāju Rīgā un visu izlasu – ja nemāki atrast, tad paskaties lapas labajā pusē! Ceru, ka puses pazīsti!

 10. Budzets sogad tads pats kaa pagajushogad salutam… Domajiet pashi kur pirotehnika palika? 😀

 11. To PANN, 🙂 lai tā būtu, bet info bija maldīgs par Iļģiem, jo kā atzina organizatori, visiem vietas kultūras namā nebūtu bijis..

 12. Es nesaprotu, kāpēc daudzi tā sašutuši par salūtu? Man personīgi ļoti patika, gan visu varēja redzēt, gan nobeigums bija superīgs, gan daudzveidība patika, parakājos youtube un rekur atradu arī video:
  https://www.youtube.com/watch?v=K7ZJ3qOV6ho
  Kas vainas salūtam? Man labāk patīk, ka ir īsāks un koncentrētāks, neivss izstiepts tas viss 10 minūšu garumā, kad aizmigt var…
  Šautu daudz vairāk, visi brēktu, kā pārāk lielu naudu šauj gaisā, kā jau Latviešu tautai, nekad nebūs labi, vienmēr atradīsies, sliktu ko pateikt. Turklāt arī no pūļa dzirdēju sajūsmu un labas atsauksmes par uguņošanu, laikam jau tikai nolicējiem patīk te savus komentārus rakstīt, un lasot Jūsu pareizrakstību un leksikas slāni, var noprast par Jūsu izglītības līmeni 🙂

  1. Es saprotu,ka esi bossu ieliktenis di… lidejs. Atkartoju-saluts bija pats sliktakais kads ir bijis. Pajautajiet parastajaj tautai.

   1. Varu tev pastāstīt, kā jāraksta vārds “parastajai”. Vārda beigās ir “i”, navis “j”. Un vēl – latviešu valodā ir tāda interesanta lieta, kā garumzīmes.
    Redzi, cik daudz jaunu lietu būsi uzzinājis no parastās tautas.

    1. Ka gribu ta rakstu. Jo parasta tauta jau saprot. Un cik noprotu ari tu saproti. Galvena jau ir butiba nevis atkal tas formalitates. Vot kad pabaida ar bez tabu tad visi saprot un skrien ka apd…..s. piemers par nogazto koku rigas ielaa. Pat svetkos viri dabuja rukat. Tak sto manaj pareizrakstibai nav ne vainas .

     1. Es jau arī esmu parastā tauta. Bet spriešot pēc Tavas pareizrakstības un leksikas slāņa esi mazliet zem parastās tautas 🙂

     2. Pareizrakstība nav formalitāte. Pareizrakstība ir viens no kultūras pamatakmeņiem.
      Vārds “manai” jāraksta sekojoši: vārda beigās ir burts “i”, nevis burts “j”.

     3. Ta pie kājas bez vai ar tabu. Varēju nedarīt neko un Rīgas ielā koks uz jumta jauno gadu būtu sagaidījis. Beidziet riet uz domi, un priecājieties par jauno gadu un jaunajiem izaicinājumiem.
      Ja par salūtu:
      1. šaujot no TLH nav labi, jo auto un pilsoņiem uz galvas krīt zvaigznes
      2. Pēc katras šaušanas jācer, ka THL jumts nesabruks vai nenodegs
      3. šaujot no KN tak pusi Tukuma vēsturisko centru nosvilinātu vienā setā.
      4. Nu godājamie Tukumnieki lūdzu uzrakstiet tās skaistās un galvenais drošās vietas, kur raķetes gaisā laist?

      1. Pārlasot komentārus arī man ir skumji, ka cilvēki mēģina atrast negatīvismu jebkurā dzīves situācijā!
       Daudzi ”rej” par salūtu, bet tā arī nemin nevienu lietu, kas tad īsti nav gājis pie sirds. Neargumentēta nolikšana un noriešana ir tikai savas dzīves negāciju paušana uz āru, pat nespēj nosaukt nevienu lietu, kas nepatika.
       Daži censoņas pat video youtube ielikuši, redzēju gan dzīvē, gan pāris reizes šis video noskatījos un varēju tikai papriecāties par krāšņo un pārsteidzošo noslēgumu.
       Arī es, kā vienīgo mīsiņu varu minēt uguņosānas kopējo garumu, bet ja šautu uz pusi ilgāk, tas arī maksātu uz pusi vairāk, un tad atkal rējējiem būtu jārej, ka naudu pārāk daudz šauj gaisā.

       Būtu jau neko nekomentējas, bet mani tā uzmundrināja un smaidu sejā raisīja ”pekas” komentārs, ka koks varēja jauno gadu sagaidīt uz jumta :))))))))))))))
       Lūk šādi ir jāskatās uz lietām- saskatam pozitīvo dzīvē, un negatīvo pārvēršam par zināmu dienas humora devu!

      2. Taa jau Rigas ielaa ir privatipašums. Ko tad dome taa nobijas no Bez Tabu? Jo redz jau sen to koku lūdza nozaaģēt. Nedarija neko. Un salūts tak bija drausmīgs-runaajam tak atklaati.

       1. Bet kociņš labāk gribēja jauno gadu uz jumta sagaidīt, a tagad nācās sazāģētam kaut kur atrasties :(((
        Smaidam vairāk un mazāk negatīvisma :)))
        Un Dzintras kundze tieši tā pat kā pārējie, kuri izpauž savas negācijas ir spējīga pateikt vienu nievājošu frāzi, bez argumentāta pamatojuma! 🙂

       2. Dzintras kundze, Jūs labāk būtu padomājusi par nabaga kociņu, kurš neredzēja skaisto Tukuma jaunā gada salūtu un tas viss dēļ čīkstuļiem, kuri tikai meklē problēmas, kur varētu pabrēkt un pasūdzēties, nemaz neiedziļinoties lietas būtībā.
        Piemēram man ir žēl kociņa, kurš tika aizvākts un tā aŗi neredzēja krāšņo Jaunā gada salūtu, kurš man personīgi tīri labi gāja pie sirds!

 13. Uzmanību, Tukumā un novadā uzdarbojas auto zagļi, zog BMW lukturus, audio sistēmas blokus, navigācijas.

 14. Pati gan diemžēl es neredzēju jaunā gada uguņošanu, bet no paziņām dzirdēju labas atsauksmes!
  Noskatījos video un arī man rodas jautājums, kas tad tieši neiet pie sirds tiem, kas saka, ka bija slikta uguņošana?
  18. Novembra man ar patika, šī gan izlikās īsāka, bet toties piesātināta.

 15. Lai arī salūts bija pāīss man personīgi patika. Ir redzēti izstiepri un gari salūti, nu nav interesanti, ka ik pa 5 sekundēm kaut kas parādās debesīs, un arī nobeigums man likās viens no labākajiem, kāds ir bijis Tukuma salūtos.
  Es arī varu piedāvāt noskatīties vienu video, kas man patika labāk par to, kuru jau te iepriekš ielikuši.
  https://www.youtube.com/watch?v=3x8KGwpJLFM

  1. Nu man liekas,ka viens cilveks te to salūtu cildina. Vieta izmainita nepazinjojot,7 min vieta 3 min. Lai ntz uztaisa aptauju,un tad Tev propogandetaaj aizvers muti.

 16. ak, nabaga tukumnieki!!Kapēc vispār nauda jāšauj gaisā, pērkat paši un salutējat, tad varēsiet laist gaisā kādu gribat!!

 17. Pēc salūta es nevarēju teikt ”WOOOOOW”, bet nevaru pateikt arī neko siltu. Salūts kā jau salūts, kā svētku kulminācija, un tā pat jau bija gan ko redzēt, man arī patika beigas.
  Bet tā, ka varētu nolikt galīgi nē. Man patīk, ka tie, kas grib ”noriet” tā arī nav spējīgi pateikt, kas tad tieši nepatika.
  Tad jau laikam tomēr patika :)) Tikai dzivē tik grūti un smagnēji, ka kaut kur jau tas negatīvisms ir jāgāž ārā!

 18. Nožēlojami, ka cilvēki joprojām turpina ,,blēt” paši nezinot par ko . (tas par negat. koment.)
  Ja reiz viss tik slikti Tukumā , tad meklējiet vietu kur labāk, nevis piesārņojat ar savām negācijām visas malas. Vai labāk sēdiet savās četrās sienās un pukstiet līdz nelabai dūšai. Atverot komentārus pilnīgi neticās, ka cilvēki var būt tik aprobežoti savās runās. Kauns! 🙁
  Tie lielie kritizētāji – iznāciet vienreiz gaismā un izdariet kaut vienu labu darbu mūsu pilsētai un tad parunājiet.
  Vienkārši riebjas tā attieksme – nekad, nekur nav labi!!!

  Lai Jaunais gads pozitīvisma un labu darbu bagāts!!!!

 19. Sāku lasīt komentārus un pārņēma sumjas, tomēr uz beigās prieks, ka ir arī lōģiski domājošie un pozitīvie cilvēki šeit izteikuši savus viedokļus.
  Spriežot pēc pareizrakstības un izmantotās leksikas negatīvos komentārus pārsvarā sarakstījuši dzīvē nelaimīgi cilvēki, kuriem nekad nekas nepatīk un ar savu paša dzīvi ir ļoti neapmierināti.
  Ja runa ir par salūtu, tad man ir jautājums vai Jūs sagaidat, kad uzšaus gaisā 20 000 EUR, kā Rīgā?
  Nu gribētos, protams, lai tas salūts būtu bijis ilgāks un krāšņāks, un iespējams arī nākamgad dome piešķirs vairāk naudas abiem salūtiem, bet arī šim, pēc manām domām, nu galīgi nekāda vaina nebija.

 20. Krieviem ir tāds labs teiciens:Cūka vienmēr dubļus atradīs.
  Tas par negatīvisma pārņemtajiem.
  Bet tas agresīvais komentētājs visticamāk ir Superneto bomzis Boriss ar savu zemjostas leksiku un pareizrakstību.

 21. Nebiju lasījuši šo rakstu, bet pamanīju, ka 50 komentāri, tad sapratu, ka Te ir kaut kas ievērības cienīgs, ja jau tāda diskusija izvērtusies.
  Par tiem negatīvajiem un nelaimīgajiem cilvēciņiem jau ir daudzi te izteikuši viedokli, nepieskaršos tam vairāk!
  Ja runa iet par salūtu man personīgi patika, paziņas stāvēja Brīvības laikumā, cik nopratu kaut kas no sākuma salūta nebija īpaši labi redzams, bet arī neķera kreņķi, jo skaistākais tā pat bija ļoti labi redzams, un beigas visiem ļoti patika.

  p.s. Bet pārlasot šo visu plašo diskusiju man tā uzjautrināja komentātrs par to, ka nabaga kociņš nav redzējis salūtu :D:D:D

 22. Diemžēl salūtu dzīvajā neredzēju, taču rodas sajūta, ka nav nolobēts pareizais salūta šāvējs un tad nu iet vaļā cepiens uz pilnu.

  1. Saluts bija drausmigs. Zel to izmesto naudu. Vareja 3 elektromobili-spelmantiņu nopirkt.

 23. diženi milzīgi grezni jau protams ir cerams nodokļu nauda arī nav notērēta rībienos …

 24. diženi milzīgi grezni jau protams ir cerams nodokļu nauda arī nav notērēta rībienos …

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *