Jānis Vītols

Dzelzceļa stacijā – «Vārti uz Kurzemi» un «Sirds uz perona» /FOTO/

12. septembra vakarā dzelzceļa stacijā Tukums I notika Kurzemes dzejas un mākslas dienu pasākumi – izstādes «Vārti uz Kurzemi» atklāšana un dzejas pasākums jauniešiem «Sirds uz perona».

12. septembra vakarā dzelzceļa stacijā Tukums I notika Kurzemes dzejas un mākslas dienu pasākumi – izstādes «Vārti uz Kurzemi» atklāšana un dzejas pasākums jauniešiem «Sirds uz perona».

Sirdis uz perona līdz tumsai krāsās veidoja mūsu nākamie otas meistari – Tukuma mākslas skolas audzēkņi un arī garāmgājēji. Stacijas priekštelpā dzejnieki un dzejas mīļotāji lasīja dzeju un klausījās mūziku. Skaipā sazinājās ar citiem Latvijas un ārzemju dzejdariem.

Komentāri

 1. Smuki, smuki…parasti uz perona un ap Feniksu ir tikai asiņu pleķīši no izsistiem deguniem…

 2. Jauki,ka Tukuma stacijā notiek pasākumi,ka uzgaidāmajā zālē aplūkojamas gleznas,tomēr perona bruģis nesagādā baudījumu,jo pārāk tuvu šīs sirdis atrodas viena otrai un ir nepārskatāmas, tāpēc izskatās pēc smērējuma.

  1. Tev varbūt smērējums, bet citiem tā ir māksla. ja sanāk puse no Tukuma mākslas skolas, tad ir, kā ir ar to plašumu. Pamēģini pati uz slapja bruģa ko skaistu lietus laikā ātri uzzīmēt.
   manuprāt, ļoti baudāms pasākums un paldies visiem dzejas lasītājiem un māksliniekiem par atvēlēto laiku.
   kādam jau vienmēr būs ko pateikt. vieglāk ir nosodīt, kā pateikt paldies, tā nu tas ir un būs

 3. Ļoti nesavākts un nepārskatāms pasākums,pat traucējošs.

  Kāpēc uz perona?

  Kāpēc ne uz kādas ielas vai Brīvības laukumā.

  Kāds ir pamatojums? Kāda ir jēgas slodze?

  NEKĀDA! LIELAS METENES KAPRĪZE!

  1. Ielas slēgtas, tikai privāti stāvlaukumi. Dome padarījusi centru par tukšāko vietu pilsētā. Labi ka vēl uz perona var.

 4. kārtējais pasākums par kuru uzzinu pēc tā notikšanas avīzē, žēl ka Tukumā pasākumus nereklamē un neizliek vairākas afišas

  1. Vai tad tagad visa dzīve garām, ka netikāt uz šo “mākslinieku” ambīciju apmierināšanas vietu? Laiku taču var izmantot arī lietderīgāk, kā, piemēram, sēdēt siltā kabinetā ar groka glāzi rokās un studēt zinātnisko ateismu.

 5. Māksla iziet ielās? Riktīgi forši. Kāpēc lai neuzbāztos ar mākslu arī pircējiem lielveikalos? Varbūt kāds tādā veidā vienīgo reizi mūžā otu būs redzējis..

  1. Bija jau dzeja tirgū, pie skārņa 6dien! 🙂 Visi tirgus apmeklētāji varēja klausīties!

 6. vai jums meitenes ir vispār nojausma, ko nozīmē māksla? tās nav tikai gleznas un skaisti trauki. gleznot var visur un kāpēc gan ne uz perona? tur pasākums saucās ”sirds uz perona” tādēļ arī tika zīmētas SIRDIS uz PERONA. vai tik tālu jūsu domāšana nesniedzās?

 7. ja jums pasākums nepatika, tad paturiet to pie sevis. ne visi cilvēki tupi sēž mājās un gvelž internetā muļķības.! cieniet citu darbu! jums, protams labāk būtu, ja Tukumā nekas nenotiktu, vai arī lai notiek tikai tad, ja var pa brīvu paēst vai dāvanas dod.
  Cilvēki cenšas iepriecināt citus, bet te- bābām pie datoriem labāk patīk noniecināt citus, kamēr pašām nekas nepadodas, kā tukša muldēšana! saturiet savus pirkstus

  1. Pilnīgi pareizi!
   Nav ko stresot,
   Tukumā cilvēki jūk prātā par b.d. nosaukumu ar vienu t, vai diviem? gleznot uz perona, vai brīvības laukumā?
   un kāpēc dzejnieki dzejoļus runā tirgus laukumā, bet ne kultūras namā?
   nu nav citu problēmu!
   Priecājaties, ka vispār kaut kas notiek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   Paldies māksliniekiem par darbu!

   1. Tiesi ta!
    Vienmer un visur atradisies kads, kuram kaut kas nepatiks. Protams, labaak jau buutu, ja pilseetaa nekas nenotiktu, visi tupi tupeetu maajaas pie datoriem, gaidot, kameer uzcels Hesi, tad vismaz butu jega iziet no majas 😀
    Bet juus paskataties, kas tik te pie mums nenotiek – velomaratoni, orienteesanas, sporta diena, maakslas dienas un kas tik veel ne. Jaaiet un jaapiedalaas, lai dziive raibaaka 🙂

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *