Arī skolotāji ada zeķes karavīriem

Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas skolotāju atpūtas telpā uz dīvāna nolikts neliels maisiņš ar dziju un adarām. Dienā, kad skolā viesojāmies, direktore Sigita Kūla pēc apsveicināšanas ņem rokās adīkli un noada pāris rindiņu – vairāk neesot laika – darbs dzenot darbu. Direktore stāsta, ka tā bijusi skolotājas Unas Gailes iecere atpūtas mirkļos adīt zeķes ukraiņu karavīriem. Viņa tad noadījusi to grūtāko daļu, lai pārējiem vieglāk tikt ar adījumu uz priekšu. Tā nu sanāks zeķes, kuras tik daudz roku darinājušas un kurām tik daudz laba vēlējumu būs klāt.

Atgādinām, ka akcija Adījumi Ukrainas atbalstam iniciatori sadarbībā ar Latvijas Pastu joprojām aicina Latvijas rokdarbnieces turpināt ziedot savus adījumus Ukrainas karavīriem, mierīgajiem iedzīvotājiem un kara bēgļiem, jo patlaban nepieciešami visa veida un izmēru adījumi. Šo sūtījumu bezmaksas pieņemšana visās Latvijas Pasta nodaļās turpināsies līdz 2022.gada beigām. Biedrība Tavi draugi daļu īpaši krāšņu un tematiskās krāsās adītu zeķu un citu adījumu pārdod Rīgas Ziemassvētku tirdziņā Doma laukumā, lai šādi nopelnīto naudu ziedotu elektrības ģeneratoru iegādei Ukrainai.

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā jau otrā akcija Adījumi Ukrainas atbalstam sākās šā gada septembrī un turpināsies līdz 2022.gada nogalei. Līdz šim akcijas laikā visās pasta nodaļās ziedoti jau aptuveni 3500 kilogramu dažādu adījumu, kas nosūtīti uz Ukrainu vai nogādāti kara bēgļiem. Pašlaik, kad sākusies ziema, akcijas organizatori – biedrības Mēs Iecavai un Tavi draugi sadarbībā ar Latvijas Pastu – aicina turpināt ziedot visas veida adījumus dažādos izmēros.

 

“Aicinām sūtīt visu veidu adījumus dažādos izmēros – zeķes, cepures, šalles, cimdus, džemperus, jakas, kā arī pogājamās zeķes un piedurknes ievainotajiem; noderēs arī muguras sildītāji – aptuveni 30 cm platas jostas. Karavīriem domātās zeķes jāada no tīras vilnas, pievienojot mohēru; sintētiska dzija nederēs, jo lielā karstumā tā pielīp miesai. Karavīriem nepieciešami arī īpaši cimdi – ar brīvu īkšķa daļu, puscimdi ar aizdari, dubultie dūraiņi,” uzsver viena no akcijas iniciatorēm biedrības Mēs Iecavai pārstāve Lauma Neimane. Viņa piebilst: “Ļoti lūdzam neziedot novalkātus adījumus – cienīsim cits citu un tos, kam visvairāk vajadzīga mūsu palīdzība!”

Tāpat kā līdz šim, adījumus bez maksas pieņem visās Latvijas Pasta nodaļās. Akcijā ziedotos adījumus Latvijas Pasts nogādā biedrībai Tavi draugi Rīgā, Ventspils ielā 50, no kurienes tos tālāk transportē uz Ukrainu. Uz paciņas ar adījumu lūgums norādīt šādu informāciju: Akcija Adījumi, EKSPRESPASTS, Ziemeļu iela 10, Mārupes novads.

 

Akcijas organizatori izsaka pateicību visām Latvijas rokdarbniecēm, kuras cītīgi adījušas un ziedojušas savus rokdarbus. “Mūsu radītais siltums ir vajadzīgs, jo tā ir dzīvība!” saka L.Neimane un aicina pievērst uzmanību vēl vienai biedrības Tavi draugi iniciatīvai – zeķes un citus adījumus tematiskā krāsā vai rakstos, kādos daudzām akcijas dalībniecēm patīk tos darināt, pārdod Ziemassvētku tirdziņā un nopelnīto naudu ziedo elektrības ģeneratoru iegādei.

 

Te aplūkojami patlaban nepieciešamo adījumu paraugi Ukrainas aizstāvjiem.

Sīkāka informācija te vai pievienotajā preses relīzē.

Komentāri

 1. Šodien ir kara 281. diena. Tomēr es ticu, ka Ukraina padzīs Krievijas zaldātus no savas teritorijas. Fašistiskās Krievijas/Putina Krievijas armija taps sakauta lupatu lēveros. Krievija kritīs. Bet Ukraina bija, ir un būs. Es tam no visas sirds ticu…
  Ar cieņu pret Ukrainas varoņiem – Ukrainas aizstāvjiem –, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉

 2. Paldies tukumniekiem par lielo pašatdevi, uzņemot bēgļus no kara plosītās Ukrainas. Lai Dievi jūs svētī! Lai Dievi jūs pasargā no ļauna! Svētīgi!
  Ar cieņu, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  Dievturība vienmēr dzīva.

 3. Sakarā ar Krieviju pasauli gaida daudzi atraktīvi, neprognozējami notikumi. Pats interesantākais ir vel tikai priekšā. Pavisam drīz (tuvāko gadu laikā) Sātans Vladimiru Putinu sauks pie sevis uz Elli. Bet es no sirds ceru, ka Dieviete Temīda pagūs Vladimiru Putinu Vadimira dēlu notiesāt Hāgas starptautiskajā tribunālā. Šo mērgli no sākuma (un visus viņa dubultniekus un citus mērgļus) ir jātiesā, bet tad viņu var sūtīt uz karātavām vai elektrisko krēslu. Krievijas diktatūru ir jālikvidē.
  Ar Dievietes Temīdas viedumu, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Lai saticība ir mūsu mājās, mūsu domās un prātos!

 4. Tagad ir karš Ukrainā. Palīdzēt Ukrainai ir pašsaprotami. Es cienu Unu Gaili par viņas nesavtīgo darbu. Ar cieņu, Skolnieciņš

  1. Tagad ir karš Ukrainā, proti, ārkārtēja situācija. Latvijas interesēs ir, lai Ukraina uzvar. Citādi mūsu valstij ir vāks. Krievija savā neprātā nekad pati neapstāsies…
   Ar cieņu, Skolnieciņš

 5. Visām Krievijas apspiestajām tautām ir jādod brīvība. Krievijas sazagtās teritorijas ir jāatņem Krievijai un jāatdod to īstajiem saimniekiem… Karēlija Somijai. Kaļiņingrada Lietuvai (prūšu zemes ir tuvāk lietuviešiem nekā vāciešiem). Abreni un Valdaju Latvijai.

 6. Tāpēc jau laikam ģimnāzijai izglītības līmenis tik strauji krītas.Aizgājuši daudz profesionālu skolotāj(laikam negribēja zeķesadīt).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *