Ekrānšāviņš

Tukuma vidusskolēni un TLA radījuši veltījumu Dzimtās valodas dienai/video/

21. februārī – Starptautiskā Dzimtās valodas dienā UNESCO Literatūras pilsētas – Tukuma –0 vidusskolēni pasaulei piedāvā mazu stāstiņu par savu valodu, savu pilsētu – “TUKUMS – PILSĒTA, KUR AUG VALODA”.

Šī filmiņa tapusi pēc UNESCO Radošo pilsētu tīkla iniciatīvas, kam atsaucās Tukuma literātu apvienība (TLA), Tukuma vidusskolēni Kate, Ilze, Darja, Madara, Marko, Kristians, Mareks un viņu skolotājas Iveta un Ingrīda. Pirmā prāta vētra notika 9. februārī TLA telpās, kad radošā grupa tikās, lai spriestu, kādam vajadzētu būt Tukuma video vēstījumam Dzimtās valodas dienā. Ko un kā mēs LATVISKI vēstīsim pasaulei par savu zemi, valodu, pilsētu un tās īpašo vārda mākslas auru.
Idejas kopīgā scenārijā apvienoja Guna Roze-Tamule, filmēja paši jaunieši, samontēja Gints Sprēdis. Video vēstījums tapa ļoti ātri – nedēļas laikā, pateicoties visu grupas dalībnieku entuziasmam.
Pēc video ievietošanas tīmeklī jau saņemtas pozitīvas atsauksmes no citiem UNESCO Radošo pilsētu tīkla dalībniekiem, kā arī no dzejnieces un dramaturģes Māras Zālītes.

 

Lūk pats video vēstījums=======>>>>>>>>>>>>>

 

 

 

 

 

Komentāri

 1. Malaci jauniesi..jauka savas valodas un pilsetas prezentacija.cienit savu valodu savu kulturu savu pilsetu savu dzimto vietu nozimee cienit pasam sevi..man patika teikums..domat latviski..un kamer mes macesim domat latviski timer mes pastavesim lai kura pasaules malaa nebutu.atceries jaunieti tu esi latvietis.tu esi tukumnieks.un tas ir pats galvenais apzinaties savu identitati.

 2. Krievu valodu var izņemt no skolu mācību programmu aprites. Tukša tā valoda, kura krievus noveda līdz ārprātam. Jāpievērš ir uzmanība angļu un latviešu valodām. Var iemācīties igauņu vai lietuviešu valodu, tas vienalga būs labāk nekā zināt krievu valodu.

  1. Tieši to pašu var pateikt par angļu valodu – pārāk pārangliskojušies esam, valodām vispār ir jābūt brīvai izvēles iespējai

   1. palīgskolnieciņ saka: 22.02.2024 17:15 Vakardien man vajadzēja klausīties vieslektora lekciju angļu valodā. Vieslektors profesors ģenētikā, kungs gados no Izraēlas. Dzimis Moldovā, bet pēcāk emigrējis uz Izraēlu. Prot krievu valodu, bet nekur nelieto. Un arī universitātē nekur nelieto krievu valodu. Cilvēks zina krievu, angļu valodu un ivritu. Bet.. Krieviski viņš nerunā principa pēc.
    Apsaukāt mani par palīgskolēnu, jo es esmu pret okupantu valodu, ir stulbi. 20. un 21. gadsimtā tieši angļu valoda pierādīja sevi kā zinātnes valoda. Nevis krievu. Un tagadējo krieviju gaida nemieri, krahs un izputēšana, kā jau vienreiz tas bija 1991. gadā. Redzēsim, kas ar krievu valodu notiksies 21. un 22. gadsimta mijā. Jo Eiropā notiek derusifikācija..

   2. palīgskolnieciņ saka: 22.02.2024 17:15 Bez angļu valodas tu ģenētikas jomā būsi auzās. It īpaši ja strādāsi mikrobioloģiskajā laboratorijā, kur selekcionē un priekš rūpnieciskajām vajadzībām pārbauda baktēriju, sēņu ĢMO celmus biotehnoloģisko procesu norisē. Ģenētika ir nelaba, grūta studiju joma. Bet bez tās tu pat zāles un citas bioloģiski aktīvas vielas neuzražosi. Jo izrādās, kā ķīmiķi organiķi sintezē vien daļu zāļu. Lielu daļu iegūst biotehnoloģisku procesu ceļā, kur mikrobiologi kooperējas ar ķīmiķiem. Mikrobiologs bioreaktorā izaudzē kultūru. Bet kīmiķis attīra produktu. Un tur bez angļu valodas zināšanām tu būsi sprukās. lt īpaši ja šī joma gadu no gada attīstās un savā veidā arī desmitgažu laikā mainās.

  2. Tu ko, krievu valoda ir tik bagāta ar lamu vārdiem kā neviena cita valoda pasaulē, ne jau par velti sabiedrības zieds cietumnieki laiž po-russki.

   1. Angļu valodā arī ir swear words. Tur ir labi frazālie darbības vārdi. Bet pie mums cietumnieki ir galvenokārt krievi, jo laikai krieviem ir epiģenētiska tieksme uz noziedzību. Un krievija tam piemērs, kur noziedznieki ir izveidojuši nemainīgu, nrapgāžāmu valdību.

  1. Skolnieciņš saka: 22.02.2024 15:21 Tu nekad neesi bijis Skolnieciņš. Tu esi maskojies orks, kas slēpjas aiz pseidonīma Skolnieciņš.

 3. Katram sava dzimtā valoda ir tuva. Man krievu. Vienmēr to uzskatīšu par pašu labāko. Ar cieņu izturos pret ikvienu.

 4. I am a private money lender that give out fast cash interest rate of 2% no collateral required. all cash amounts and currencies, if interested TO started no matter your location. contact us now (WhatsApp) number +918131851434 sumitihomelend@gmail.com Mr. Damian Sumiti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *