Tukuma slimnīcai vajag vairāk naudas

19. oktobrī notika novada domes Finanšu komitejas sēde, kurā tika diskutēts gan par finansējumu siltināšanas darbu tehniskā projekta izstrādei, gan iestādes finansiālo situāciju, kas nav iepriecinoša. Jāpiebilst, ka galīgo lēmumu šajā jautājumā deputāti pieņems domes sēdē 26. oktobrī.

Par tehnisko projektu

Finanšu komitejas sēdē deputāti lēma par 36 242,72 eiro ieguldīšanu SIA «Tukuma slimnīca» pamatkapitālā, lai varētu īstenot energoefektivitātes pasākumus, precīzāk, – izstrādāt tehnisko projektu. Pašvaldības izpilddirektors Ivars Liepiņš skaidroja, ka šobrīd ir noslēgts līgums par visas ēkas energoefektitātes pasākumiem un rekonstrukciju: “Plānots gada laikā tehnisko projektu pabeigt un pēc tam īstenot būvniecību. Summa, kas šobrīd tiek piešķirta, ir avanss, kā jau minēts, par tehniskā projekta izstrādi.” Jāatgādina, ka projektā plānota ārsienu siltināšana un fasādes atjaunošana, jumta, pagraba pārsegumu, bēniņu un pagraba griestu, cokola un pamatu siltināšana, stikloto konstrukciju un durvju maiņa, ventilācijas sistēmas uzstādīšana, apkures  sistēmas atjaunošana, izbūvējot divu cauruļu sistēmu un uzstādot jaunus sildķermeņus, telpu klimata monitorus un automatizētas termogalvas, kā arī saules paneļu un saules kolektoru uzstādīšana.

Vismaz vienu labu ziņu!

Tā teica deputāts Juris Šulcs, kurš atzina, ka, izlasot lēmumu projektu, ieraudzījis ļoti drūmu bildi par slimnīcas finansiālo stāvokli: “Tā liek vaicāt, diez vai maz vajadzētu dot naudu projektam. Bet kāpēc nekur nav minēts, ka šāda situācijā ir visā valstī, ka daudzas slimnīcas ir strādājušas ar zaudējumiem, jo valsts tām ir parādā?!”

I. Liepiņš atzina, ka slimnīcas rādītāji ir slikti un tie ir vieni no sliktākajiem citu novadu slimnīcu vidū, tāpēc pie rādītāju uzlabošanas būtu jāstrādā, taču arī valsts atbildība tajā ir. Pašvaldības vadītājs Gundars Važa skaidroja, ka valsts sola daļu zaudējumu kompensēt, taču, protams, visi zaudējumi netiks apmaksāti.

Jāpiebilst, – lēmuma projektā bija minēts, ka SIA «Tukuma slimnīca» šī gada 2. ceturkšņa finanšu rādītāji ir ar mīnusa zīmi – iestāde šo ceturksni ir noslēgusi ar zaudējumiem 358 455 eiro apmērā. Minēts arī, ka 2. ceturkšņa likviditātes rādītājs ir 0,45%, bet absolūtās likviditātes rādītājs ir 0,24%, savukārt rentabilitātes rādītājs ir -7,48 %. Jāuzsver, ka zemie likviditātes rādītāji (zem 1%) norāda uz risku, ka SIA «Tukuma slimnīca» varētu būt radušās problēmas segt īstermiņa saistības. Par problēmām segt īstermiņa saistības norāda arī negatīvais brīvo apgrozāmo līdzekļu apjoms (-680 691 eiro). Vēl lēmuma projektā minēts, ka pašvaldība 16. oktobrī saņēmusi Veselības ministrijas 13. oktobrī tapušo vēstuli, kurā norādīts ne tikai uz SIA «Tukuma slimnīca» slikto finanšu situāciju, bet arī uz to, ka no valsts budžeta līdzekļiem tai 2023. gadā bija plānots piešķirt finanšu līdzekļus 387 144 eiro apmērā.

Tai skaitā, pamatojoties uz Ministru kabineta 2023. gada 14. jūlija rīkojumu Nr. 457, jau piešķirts papildu finansējums 276 836 eiro, no kura 241 615 eiro bija novirzāmi ambulatoro izmeklējumu, speciālistu konsultāciju un dienas stacionāra pakalpojumu pieejamības uzlabošanai, 16 006 eiro – plānveida īslaicīgai ķirurģijai, 19 215 eiro – ēdināšanas izmaksu pieaugumam no šī gada jūlija līdz decembrim (palielinājums no 3 uz 5 eiro). Tāpat, pamatojoties uz 2023. gada 12. septembra Ministru kabinetā iesniegto informatīvo ziņojumu «Par ārkārtas situācijas novēršanu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamībā», slimnīcai vēl plānots novirzīt papildu finansējumu 110 278 eiro apmērā, no kā 37 050 eiro atvēlami intensīvās terapijas gultu tarifa pārrēķinam no oktobra līdz decembrim, 65 603 eiro – piemaksām par veselības aprūpes pakalpojuma nepārtrauktības nodrošināšanu, 7 625 eiro – ēdināšanas izmaksu pieaugumam (palielinājums no 5 uz 7 eiro).

 

Plašāk par situāciju Tukuma slimnīcā lasāms otrdienas, 24. oktobra laikrakstā ŠEIT======>>>>>>>>>>

Komentāri

 1. Jau desmitiem reižu bankrotējusi iestāde un tik bezjēdzīgi grūž naudu tajā,kā vispār to var saukt par slimnīcu ,ja nekas tur nenotiek?

 2. Naudas tik daudz ka nekad :))) Kariņa vardi…
  Nu nav naudas, vis Ukrainai aizsutits, tiekat paši gala

  1. Tukumniek 12:57, man ir kaut kas tev sakāms:” Čemodan. Vokzal. rossija.”.

    1. Vai ne:D Reālajā dzīvē visi šis pastalpid..s un viņam līdzīgie ir mīzali, kas ar nodurtām actiņām zemē skatās!:D

 3. Naudu varētu dot, ja patiesi būtu speciālisti kur ārstēties, bet faktiski nav nekā, lai saņemtu konsultācijas un veiktu izmeklējumus jāmeklē speciālisti Rīgā, jo šeit to vienkārši nav.

 4. Tukuma slimnīcu ar tādiem ārstiem un atieksmi vajadzētu vispār slēgt. Neredzu kādēļ tur būtu jāiegulda līdzekļi. Ir jānomaina iesūnojusī vadība un speciākisti tad gan protams būtu jāinvestē šai pasākumā.

 5. Medicīna prasa daudz naudas. Pirmkārt, izglītība. Otrkārt, aprīkojums.

 6. Kà ir ar Covid laiku?Sakiet vai Covid laikà,kad ģimenes àrstiem visi darbi gàja pèc konveijiera principa,ka tik vairàk vakcinèto,ne pèc kvalitàtes?Kà slimnica var bùt mìnusos?Vai tomèr Slimnìcas Vadìbas Personàls atbilst ieņemajamiem AMATIEM?Slimnìca ir vajadzìga un par to ir PILSÈTAS VADÌBAI jàrùpèjas un jàuzņemas atbildìba!!!

 7. Pirmkārt, jau nu gan atbildība gulstas uz Tukuma slimnīcas valdes locekles pleciem. Pilsētas vadība nevada slimnīcu ikdienā un nepieņem darbā ārstus. Pilsētas vadības rokās ir iespēja iecelt citu valdes locekli, tas tiesa.

 8. Kas ir attālums 65 km līdz Rīgai.?Vilcieni būs jauni,autobusi, auto.Ārzemēs simtiem kilometru attālumā brauc uz darbu,slimnīcām. Izlaisti esam,visu pie pakaļas vajag. Demogrāfija arī čābīga.Mirst divas reizes vairāk kā dzimst,bet skolas gribam katrā ciemā.Skarbi,bet jaklapē tak kaut kas ciet.Tu arī ja nevari atļauties divus auto,vienu pārdod .

 9. Cik var dot naudu un ieguldīt slimnīcā un poliklinikā , ja tās vadītāja neko nejēdz no uzņēmuma vadības. Sen jau bija laiks mainīt vadītāju!

 10. Valdi vaditajs visu jedz kur novirzit finansejumu, glauma mašina, nesen remonts veikts ipašuma, un berniem vis lieliski

 11. Jā, personāls ir tāds, ka negribas ieiet, bet uzskatu, ka nu cilvēkiem arī vajag tur šādu iestādi, ne visi var aizbraukt uz Rīgu vai kur tur tuvāk, arī tajā pašā laikā ja bērnam ir slikti! Bet nu – valsts varētu palīdzēt arī mums pašiem, ne tikai Ukrainai!? Visu tik saziedo viņiem, nauda viņiem atrodas, bet pašai tautai nekā

  1. Hahaa saka: 25.10.2023 13:37 Liec Ukrainu mierā! Ne tu biji, ne tu esi tas lielais ziedotājs. Tikai drebini pirkstiņus un klakšķini taustiņus, bet strādāt nestrādā.

   1. Tu visu precizi uzrakstiji PIDARGALVA skolnieciņš, tikai par sevim, tu te esi liels atbalstitajs kurš strada stroika, un gudri tik druka!!! Ņem lapstu, un uz ukrainu tranšejas rakt Ukriem!

   2. Tu pats pidargalva strada, nodokļus maksa?! Tu cauram dienam visos saitos druka savas debilas fantazijas un uzbaž visiem savu Ukrainu, čemodanu rokas un pisies uz Ukriem skolnieciņš

 12. Ar steigu jāmaina slimnīcas vadība. Ir aizgājuši labi speciālisti, vai tiešām nevarēja direktore papūlēties un radīt apstākļus, lai cilvēki turpinātu strādāt. Nē, viņai galvenais ,lai administrācijas “klaču bābas” būtu pilnā sastāvā. Ko viņas dara? Dzer kafiju 7reiz dienā, pusdienlaikā beidz darbu. Covid laikā vispār nenāca uz darbu, bet saņēma prēmijas par strādāšanu.

 13. Pamēģiniet aiziet pie traumatologa A.S un noteikti saņemsiet konsultāciju no kuras jēga nekāda, jo gadiem dzied šlāgeri un muļķīgi smaida, stāta pilnīgas muļķības. Kāpēc Madonā, Talsos veic nopietnas operācijas, ir kvotas, ir aprīkojums un cilvēki brauc no visas Latvijas, bet mēs kā bedrē tā bedrē. Ja labi padomātu droši vien, ka labi speciālisti varētu sniegt kaut konsultācijas, lai pēc tam turpinātu kvalitatīvu ārstēšanās procesu. Ja Tukumā pat nespēj ieģipsēt kāju, kura pēc nedēļas īr tādā stāvoklī, ka ārsti Rīgā saķer galvu un nesaprot kā salabot pielaistās kļūdas, kad roka pēc lūzuma un ārstēšanu Tukumā, jālabo un jātaisa trīs operācijas un tā varētu rakstīt daudz un viss tikai tāpēc, ka atbildības nav nevienam. Kāda nauda , tikai likvidācija.

  1. Diemžēl un atkal, nekas jau nemainās. Totāla stagnācija, jaunie mediķi nevēlas nākt uz Tukumu strādāt, jo vecie buki baidās ko jaunu vispār ielaist savā asinsritē. Tapēc ir labi vecās slimnīcas vadības iestrādātie ceļi, visiem savstarpēji ir labi, kā jau mazpilsētā.

 14. Novada vadībai derētu izstaigāt un apskatīt telpas poliklīnikā, un tad aizbraukt paskatīties citos novados. Tukumā poliklīnikā: garderobe, nu tas ir ārprāts. Tualetes nolietotas, smird, invalīdu tualetē vispār nevar saprast kur meklēt atslēgu, nekādu norāžu. Reģistratūrā stāvi rindā līdz ģībonim, apsēsties nav iespēju. Krēsli pie kabinetiem veci, saplēsti. Vienkārši kauns! Un neviens to neredz vai negrib redzēt.

  1. vakar biju Dubultu poliklīnikā , kā diena pret nakti! Gaiši,plaši,personāls tik laipns,pat garderobiste kā izsmērēta … pie mums tie dzeltenīgi brūnie toņi – vē! Viss Žižika stilā! un trepes mūžīgā krēslā,laikam elektrību taupa…
   biju Dubultos uz pierakstu 17.30 un tur viss vēl notika,bet Tukuma poliklīnikā jau pēc četriem viss kā izmiris!

 15. Vai tiešām to stāvlaukumu veltīgi būvē? Tik liela ēka, vai tiešām nekas nebūs? Neirologs nav, traunmatologs nav, visus uz Jelgavu sūa..

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *