Tukuma novada pedagogi dodas uz protesta pasākumu Rīgā

Šodien, 24. aprīlī, Rīgā norisināsies gājiens – protesta akcija, kurā piedalīsies Latvijas pedagogi, tāpat arī mediķu pārstāvji. Tukuma novadā protestā, kā arī streikā piedalīsies 305 dalībnieki, no kuriem 270 – LIZDA pārstāvji. Protestā pārstāvētas gan skolas, gan arī pirmskolas izglītības iestādes, tāpat ir dalībnieki no sporta, mūzikas un mākslas skolām.

Komentāri

 1. Nevienam nav noslēpums, ka vislielākie bļāvēji protestētāji streikotāji ir ne tie labākie darbinieki, nebūt ne labākie savas jomas speciālisti. Parastie tie ir darbavietu tūristi, kuri klejo no vienas iestādes otru.
  Kronis visam ir skolotāju arodlīdere, kura ir Šlesera partijas biedrene un šinī gadījumā pilda politisku pasūtījumu. Viss šis ļembasts ir Šlesera vadīts antivakserisma turpinājums, kurā beidzot var izpausties skolu viduvējību skaļākie bļauri.

  1. Jūs tik labi pazīstat fotogrāfijās parādītos cilvēkus?Par saviem uzrakstītajiem vārdiem varat uzņemties atbildību?

  2. Skolotāji strādā ar bērniem. Ja gribi, lai tavs bērns pēc skolas būtu fiziski un mentāli vesels, maksā naudu. Skolotājiem ir jābūt paēdušiem, lai viņiem būtu motivācija un mentālās veselības rezerves strādāt ar bērniem. Jo skolotājs ne tikai māca bērnu, bet arī atbild par bērna drošību vai nedrošību skolā.

 2. Ja neesi strādājis vismaz gadu skolā, tad tavs viedoklis ir bezjēdzīgs.
  Streiku sapratīs tikai tie, kas strādā izglītības jomā. Un viņu ģimenes.
  Skola ir mana otra ģimene. Es atbalstu savu ģimeni!

 3. Skolotāji un ārsti, iedos naudu mācīsiet labāk, vai rindas pie dakteriem pazudīs. Pārējie, šokolāde valstās .

  1. Medicīnā aprīkojums ir vājprātīgi dārgs. Ja pat dabaszinātniekam darba vieta laboratorijā nav lēta, tad medicīnā aparatūras dārdzība ir pilnīgs kosmoss. Un dabaszinātnieks var jau strādāt ar bakalauru kādā firmā un darīt relatīvi sarežģītu un specifisku darbu, sabiedrībai noderīgu. Bet mediķim specializācija sākas vien pēc 6. kursa. Un cilvēka anatomija un fizioloģija ir sarežģīta. Visas jaunās grāmatas ir tikai angliski. Ir daudz no latīņu valodas aizgūtu svešvārdu, kur mēli lauzt. Vel mediķi apgūst bioķīmiju un molekulāro bioloģiju, arī nepatīkami studiju kursi. Tur zubrīt vajag. Man mediķus ir žēl. Man jau RTU ceļā uz ķīmijas bakalauru ar trūcīgā statusu bija grūti, bet mediķiem Stradiņos vispār ir vāks. Es nebrīnos, ja 2/3 no visa kursa izlido pirmo 2 vai 2,5 gadu laikā.

  2. Ja pieliek atkal klāt arī pie slodzes, tad gribot nevar labāk… Bet lieki ir te muti virināt, jo nav jums prasmes iekāpt citu kurpēs.

 4. Vai tad jānokrīt līdz trūcīgā līmenim, lai sāktu domāt? Valdība gan nekautrējas, un nebūt nav trūcīgi!

  1. Nu, es ar trūcīgā statusu mācījos skolā. Tagad es ar trūcīgā statusu (maznodrošinātā statusu) iemanos studēt augstskolā. Nabadzība nav šķērslis dzīvē. Piemēram, mani skolā abižoja, jo es biju nabags un hļupiks. Bet es nepadevos. Es ieraku dažos kapos tās skolas klasesbiedru bildes, arī skolas administrācijas. Ielaminēju tās. Pierakstīju rūnu lāstu. Darbojos caur nāves Dievieti Hēlu. Vel arī mežā ieraku dažus dučus ielaminēto bilžu, veicu rituālus. Protams, 12. klasē gadu pēc tā valsts policija kratīja manu māju trīs darbinieku sastāvā un veda mani uz iecirkni. Man pat nebija administratīvā soda. Vienkārši uzlika polcijas uzskatē, un es ar 8 ballēm liecībā un saniegumiem pašvaldības līmeņa un valsts līmeņa olimpiādēs nesaņēmu it nekādas stipendijas. Un man tolaik vel bija trūcīgās personas status, oficiāls. Laikam nevajadzēja kapos rakt vietējā valsts policijas priekšnieka vietnieces meitas bildi, kura bija mana ex.klasesbiedre un abižoja mani. Piemēram, kūdija pret mani klasesbiedrus, izsmēja, zobojās, atņēma manas personiskās mantas, citreiz ar manu mugursomu spēlēja futbolu. Arī ņirgāšanās bija internetā. Bet es neko nenožēloju. Ja man tolaik būtu tās RTU sniegtās ķīmijas zināšanas (diplomu RTU tā arī neieguvu), es neļautu par sevi ņirgāties tajā skolā, vienkārši gāztu savos pāridarītājos visas Mendeļejeva tabulu. Un štrunts, ka man pēc tam nebūtu dzīves. Toties tad par trūcīgo bērnu abižošanu skolās sāktu runāt valsts līmenī. Par laimi vai nelaimi, es tā neizdarīju. Esmu piedevis pāridarītājiem. Un bezjūtīgiem skolotājiem, kuri redz vardarbību, bet neko nedara, lai to piebremzētu.

   1. *vietējā valsts policijas iecirkņa priekšnieka vietnieces (sanāca vardu izlaist)

 5. Izskatās, ka nevis izmisuši streikotāji, bet jautri ekskursanti. Pavasara ekskursija uz Rīgu.

  1. Nu, kad es rakstu sūdzību e-pastus. Es taisu krietni radošākus plakātus. Piemēram, likumības un kārtības Dievietes Temīdas plakāti. Bildējos es un mani vecāki. Man patīk sūdzēties e-pastiski. Arī šad tad es klātienē iesniedzu kādu sūdzību. Labi, ka man ir studējošā e-pasts. Tas man ļauj izpausties, būt radošam. Ļoti radošam. Pagaidām uz dekanātu mani vel nav izsaukuši. Bet nu es cenšos rakstīt pieklājīgi. Ja kaut kas valstī nepatīk, par to ir jārunā. Kā valsts zinās, ka tev iet slikti, ja tu klusē???

 6. Četru mēnešu atvaļinājums, trīs vasarā, viens mācību gada laikā pa brīvlaikiem, visas sociālās garantijas, siltas pusdienas, darbs siltumā, kā tur lai neprotestē pret necilvēcīgajiem apstākļiem.

  1. fūrenieks saka: 24.04.2023 17:27 Katrs darbiņš ir svarīgs. Arī skolotāji ir cilvēki. Viņu rokās ir bērni. Un bērni ir pelnījuši laimīgus, paēdušus skolotājus.

  2. Strādājot pirmsskolā, man ir divu mēnešu atvaļinājums,bet ne četru, kā jūs uzdrošinieties teikt. Un vienu no atvaļinājuma mēnešiem es papildus strādāju citā darbā vietā…un tikai tādēļ, lai samaksātu par dzīvokli utt. Un ja es darbā vēlos ēst, tad par pusdienām maksāju pati, un ceļa izdevumus uz darbu es maksāju pati, neviens to neapmaksā. Un nevajag rādīt ar pirkstu un kaunināt.

   1. A citiem stradajošiem ir 20 darba dienas atvalinajums un gandriz nav iespeju stradat vel kada darba vieta .
    Un pec ,covid kad skolniekiem ir fantastiski robi zināšanas būtu pakaunejušies skriet atkal pec algam.Sen bija laiks revidet skolas un mācibu programmas,no kurām fizmatos varbut 1 skolnieks no skolas tiek,pārejie śļuc skolotajos.

  3. Kurā vietā tik daudz atvaļinājums????? Es strādāju pirmsskolā,man ir 2mēneši un viss

  4. Kurā vietā tik daudz atvaļinājums????? Es strādāju pirmsskolā,man ir 2mēneši un viss….nevajag Aurora to ko nezini

 7. Kā viņi nesaprot ka drīz viņi nebūs nevienam vajadzigi ,skolotāji, vismaz puse no tiem protestētajiem un skaitās cilveks ar augstakaja izglitibam. Latvija nau cilvēku un nekad vairs nebus,kur ņems ko macit to lohi???!!! Laukos berni nau un nebus un pielsetas ari nau neko pilnas ar cilvekiem,pec 5 gadiem apmeram nebus kas iet skolā…!

  1. Nevajag tā norakstīt Latviju. Latviešiem nav citas valsts, izņemot Latviju. Es saprotu, ka 50 gadi padomju okupācijas varas pakļautībā latviešu tautai maksāja dārgi. Es saprotu, ka padomju krievija sistemātiski un prolangēti iznīcināja latviešu tautu: nogalināja latviešus, represēja (izsūtīja) latviešus uz krievijas nekurieni, ieveda te kolonistus no krievijas, nīdēja laukā latviešu kultūru un latviešu valodu utml.. Tas iedragāja latviešu tautas epiģenētiku. Negatīvā selekcija 50 gadu garumā atstāja sekas. Krievu “sliktie” gēni arī astāja sekas. Neesi pret Latviju barga!
   Ar cieņu, Skolnieciņš

  2. Arī skolotāju, dārgais … , kopumā ir maz. Nesatraucies, skaits izlīdzināsies! Dod dies’, ka visi neaiziet pensijā…

  3. Tev, “…saka” , tiešām bijuši slikti skolotāji – sevišķi latviešu valodas.

 8. Kuri nākamie piketētāji? Piem. aprūpētāji sociālās aprūpes centros ( pansionātos) visu cieņu viņiem un liels paldies viņiem, bet alga ir pavisam nedaudz virs minimālās algas valstī, 620.00 eiro. Un tādas profesijas ir pietiekami daudz valstī. Viņiem nav jāmaksā rēķinus, nav jādomā kā izdzīvot??? Kas bļauj, tam dod!?!?

  1. Drīz ārsti “bļaus”, bet viņiem algas jau ir divtik lielākas par skolotājiem un trīstik lielākas par aprūpētājiem. Bet ir pārstāvji, kam algas četrreiz piecreiz lielākas. Kāpēc satrauc tikai skolotāju atalgojums? Tāpēc, ka viņi atļaujas pacelt savas pakaļas, doties ceļā un pateikt, ka negrib vairs tā dzīvot, jo tas nav cilvēka cienīgi? Pietiek ņaudēt komentāros par to, lai kāds nedabū mazumiņu vairāk!!! Sāciet cīnıīies par sevi!!!

 9. No sākuma skolotājiem ir jāiemācās skolniekus skolot, lai man kā skolnieka vecākam nevajadzētu vest viņu mācīties papildus pie privātskolotāja, jo kad bērns apmeklē tā saucamās konsultācijas(par ko attiecīgi skolotājs, atkal saņem papildus maksu), tad vienkārši priekšā tiek nolikta lapa un nekāds skaidrojums netiek dots… Kā saka, tiec galā pats….
  Es strādāju ļoti smagā un atbildīgā darbā, bet nekādu algas pielikumu man neredzēt, jo nav brīvu līdzekļu, lai to darbiniekiem nodrošinātu.
  A te, pastrādā 6-7 stundas, katru starpbrīdi ir kafijas un klaču pauzes un vēl ar 1000 kā minimums neto ir par maz…!!!!!

  1. Valstī minimālā alga ir jau 620 eiro bruto. Normālas algas ir normālu skolotāju pamats. Bērnam ir labi jāzina latviešu un angļu valodas. Un vel divi trīs priekšmeti, ko vajadzēs universitātē. Krievu valodu var bastot.

 10. Palīgskolas streikotāji jau nu varēja paklusēt! Nevienam nav mazāk kā 1000 uz rokas!:DD

  1. Tas tiesa, talantīgo bērnu, no kuriem atkarīga mūsu nākotne, audzināšanai naudu taupa, bet palīgskolnieku caurajā mucā naudu grūž nejēgā kaut no tiem atdeve nebūs nekad.

   1. Kas ir tie talantīgie skolēni? RTU inženierzinātņu vidusskolā blakām vecajai LU Bioloģijas fakultātei skolēni pat saņem RTU attīstības fonda stipendiju. Arī DA fonda stipendiju viņi saņem.

 11. Skolotāji vienmēr būs vajadzīgi, lai arī mākslīgais intelekts iekaro savu vietu.Un ne visi varēs samaksāt par šo pakalpojumu ,tas gan.

  1. Google Translate, Tilde Translator, Yandex Translate arī ir sava veida mākslīgais intelekts. Tikai zinātnisko publikāciju tulkojumi no ScienceDirect un Scopus ir šizofrēniķu līmenī, teksts nav lasāms. Es mākslīgajam intelektam neticu, tāda pati māžošanās kā komunisma celtniecība. Vienīgi mākslīgais intelekts ir nekaitīgs, bet komunisms ir garīgā aids; dvēseles nāve.

 12. Ko jūs te ņematies-pa lielam slikti Latvijā dzīvo ap 85%,tikai varaskārie un lielzagļi dzīvo lejputrijā,tā kā visiem ir jāpieprasa cienījama iztika

  1. Un? Bet ja algu nemaksā, tad kur ņemt kompetentus un strādātspējīgus skolotājus? Vai komentētājiem ir kaut vai četrgadīgais inženierzinātņu bakalaura grāds?

 13. Un lai kā ar nebūtu,kaut bisku esmu pateicīgs krievu nācijai,mongoļu-tatāru saracēņiem par viņu gēnu mantojumu,kā dēļ es neieredzu jūdu un kristiešu ticības un nežēlojot spēkus kalpošu pagānu dieviem.skolnieciņš@dievturība dzīva mūžam

  1. Skolnieciņš saka: 26.04.2023 11:03 Tu neesi skolnieciņš. Piever žaunu, kropli!

 14. Skolnieciņš saka:
  26.04.2023 11:20
  Mans viltus vārdnesis atmaskots bespēcīgās dusmās gļēvi draud.Porovokators un naida kurinātājs.skolnieciņš@dievturība mūžam dzīva!

  1. Skolnieciņš saka: 26.04.2023 13:54 Dzēšat šo cilvēku laukā. Citādi liekas, ka ntz.lv tantes pašas zobojas.

 15. Skolnieciņš > Ntz.lv saka:
  26.04.2023 14:23
  Nu takš proties beidzot kauna,tev sirdsapziņa vispār nav?! Bail no laicīgā un dievišķā soda nemaz nav,kā car būt tik nekaunīgs,kas tev maksā par šo musināšanu?skolnieciņš@bezgalība

  1. Skolnieciņš saka: 26.04.2023 15:10 NTZ.lv redz manu IP un metadatus. Vai tad pēc rakstības stila nevar atšķirt divus cilvēkus?

 16. Skolnieciņš > Ntz.lv saka:
  26.04.2023 16:28
  Vata nevari likties mierā suņa bērnsg,naids tevi viscaur saēdis

 17. Ntz.lv mīl segvārdu zagļus. Ntz.lv darbiniecēm arī patiktu viltus profili sociālajos tīklos. Un ļaužu zobgalīgie komentāri par laikrakstu.

 18. Skolnieciņš saka:
  26.04.2023 20:11
  Nu cik var vienu un to pašu kladzināt,beidz lietot svešus nikus,sāc saukties īstajā vārdā, puemeram provokators,musinātājs,nelietis-tie kuri nav aizņemti.skolnieciņš@bezgalība

  1. Skolnieciņš saka: 26.04.2023 21:10 Krievu urla vienmēr būs krievu urla. Daži krievu urlas šā gada sākumā zaga Arta Pabrika digitālo identitāti sociālajos tīklos.

 19. Skolnieciņš > Ntz.lv saka:
  26.04.2023 21:35
  Kas ir “krievu urla”-vai tie tavi domu biedri tavā “muhosranskā”kur audzis esi un joprojām aizmirst bevari,ka katrā vārdā tos piemini?skolnieciņš@mūžīgi apnicīgais

  1. Skolnieciņš saka: 27.04.2023 07:00 Segvārdu zagli, atsities pret akmeni un pakaries uz koka zara!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *