Attēlam ir ilustratīva nozīme Avots: .globalcitizen.org/

Tukuma novadā izmitināti 630 ukraiņu bēgļi. Sāk pietrūkt telpu.

Pašvaldībai piederošās naktsmītnes – aizņemtas

Šajā laikā, kā skaidroja pašvaldības norīkotā speciāliste ”bēgļu jautājumos” Dace Kaminska, Tukuma novadā reģistrēti jau vairāk nekā 630 bēgļu, taču reālais skaits varētu būt nedaudz mazāks, jo 38 cilvēki ir norādījuši, ka no Tukuma novada ir pārcēlušies vai nu uz Rīgu, vai kādu citu pilsētu, vai pat valsti (Vāciju, Poliju), tai skaitā viens cilvēks minējis, ka atgriežas Ukrainā. Tai pat laikā ne visi informē par aizbraukšanu. Interesējoties, vai pietiek vietu, kur bēgļus izmitināt, D. Kaminska skaidroja, ka liela daļa pašvaldībai piederošo naktsmītņu ir aizpildītas, bet vietas vēl ir. Vienlaikus arvien vēl bēgļus turpina uzņemt privātpersonas, taču ne visi vēlas to turpināt.

Skolās un bērnudārzos

Vēl interesējāmies, kā veicas ar bērnu uzņemšanu skolās un bērnudārzos. Kā 20. aprīlī skaidroja Tukuma novada izglītības pārvaldes speciāliste Egija Muižniece, novada skolās un bērnudārzos reģistrēti kopā 84 bērni. Bērnudārzos tiek uzņemti obligātā vecuma jeb piecgadīgie un sešgadīgie, savukārt jaunāka vecuma bērniem nav iespēju piedāvāt vietas, jo pilsētas dārziņos to gluži vienkārši nav. Savukārt, stāstot par bērnu skaitu skolas, E. Muižniece skaidroja, ka visvairāk bērnu ir Kandavas Reģionālajā pamatskolā – 16, Engures vidusskolā – 13 un Tukuma 2. vidusskolā – 9: “Bērnus skolā iekļauj atbilstoši viņu vecumam, taču tā kā Ukrainā mācības sākas no sešiem gadiem, sanāk, ka Latvijā šie bērni mācās gadu augstāk. Pēc saņemtās informācijas secināms, ka bērni adaptējas ļoti labi, apmeklē arī interešu izglītības pulciņus, kā arī Mūzikas, Mākslas un Sporta skolas. Vēl jāņem vērā, ka viena daļa bērnu arvien turpina mācības Ukrainā – attālināti.”

Tā kā kādā no sarunā ar ukraiņiem nejauši uzzinājām, ka mammas jau vairākas nedēļas gaida ziņu par bērnu uzņemšanu skolā, vaicājām speciālistei, kā tad skolas sakontaktējas ar vecākiem un – vai kāds maz vērtē ukraiņu iesniegtās anketas un tajās rakstīto? E. Muižniece skaidroja, ka viņa sazinās ar ģimenēm un piedāvā mācību iespējas, taču nereti anketās ir norādīts, ka skola nepieciešama, taču sazinoties atklājas, ka bērns mācās attālināti. Tomēr varot gadīties, ka ir gadījies kāds misēklis, tāpēc viņa aicina bēgļus sazināties ar Izglītības pārvaldi…

 

Vairāk lasāms piektdienas, 22. aprīļa laikrakstā ŠEIT======>>>>>>>

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *