Tukumā, no Pasta ielas «Rimi» – avārijas evakuācija/Papildināts 15.10/

Šodien, 12. janvārī, 13.20 atsevišķu pircēju uzmanību pievērsa angļu valodā izteikts brīdinājums par bīstamu situāciju un tas, ka teksts tika izteikts ļoti klusu un nesaprotami…

Atšķirībā no ierastā reklāmas satura, kas gan, iespējams, tiek uztverts kā fona skaņa, bet ir… sadzirdams! Bet pēc pāris minūtēm ziņa – acīmredzot pa citiem, ne publiski dzirdamiem kanāliem – bija sasniegusi arī veikala darbiniekus, kas pārtrauca pircēju apkalpošanu un aicināja visus steidzami atstāt veikala telpas pa tuvāko iespējamo izeju. Izejot ārā no veikala, ne pārāk skaļi, bet bija dzirdama signalizācijas skaņa, bet turpat blakus stāvošie mazo veikaliņu pārdevēji sprieda, ka acīmredzot šī ir viltus trauksme, jau treša  nesen piedzīvotā… Daži no pircējiem sprieda, ka, iespējams, vainojams jumta bojājums, kura dēļ pie grāmatu veikala veidojas aizvien lielāka peļķe un ūdens savākšanai noliktie trauki (vakar viens, šodien jau četri!). Iespējams, mitruma un īssavienojuma dēļ signalizācijas sistēma vairs nespēj orientēties reālajā laikā un telpā?…

 

Papildināts 15.10

Šo pieņēmumu gan noliedz ēkas apsaimniekotāja, uzņēmuma «Riga Norge» pārstāvis Raimonds Kairovs, skaidrojot, ka ugunsdrošības signalizācija bojājumu uzrāda pavisam citā ēkas vietā un, proti, tas ir veikala «Drogas» telpās. Lai noskaidrotu, kas un kā īsti noticis, kas lietas labā darāms, uz Tukumu nosūtīts gan ugunsdrošības signalizācijas speciālists, gan arī atbildīgais par jumtu drošību un uzturēšanu. Viņa uzdevums būs novērst bojājumus, kuru dēļ veikala ēkā ieplūst ūdens. R. Kairovs pieļauj, ka šis bojājums radies brīdī, kad ēkas jumts attīrīts no sniega, un izsaka cerību, ka radušās nebūšanas būs salīdzinoši ātri un viegli novēršamas.

 

Komentāri

   1. a pec vaarda,tu tas priduraks uga,puga dumpis,kas peec bomzi izskataas,kas ekraanaa pat matus neizmazgajis raadaas? apsveicu,esi topaa.

  1. Zolitūdes Maximas gadījumā problēmas radās tādēļ, ka uz ēkas jumta tika plānots izbuvēt ziemas dārzu ar reāliem, dzīviem kokiem. Ja tur būtu tikai dobe ar puķēm, tad problēmu nebūtu. Vienkārši projekta organizātori gribēja par daudz. Dzīvē gadās visādi.
   Lūgsim Latvju Dievus, lai nelaimes met mums līkumu!
   Ar cieņu, Skolnieciņš

   1. Nu, nu, būveksperts mums te viens atradies, varbūt arī teiksiet, ka Zemgales vidusskolai Slampē jumts arī iegāzās ne no sniega, bet uz jumta sastādītajiem kokiem? Un Durbes estrādei arī ??

    1. Komentārā tika runāts par Maximu. Un Latvijā ir tikai viens Maxima veikals, kuram iegāzās jumts. Maximas gadījumā gribēja uz ēkas jumta izveidot pilnvērtīgu ziemas darzu ar lieliem kokiem. Un konstrukcija neizturēja šo slodzi pirms viss bija pabeigts. Netaisi baigi šikus un neloģiskus projektus, tad arī sūdu būs mazāk.

    2. Zemgales vidusskolai remontē jumtu un veic pārbūvi rudenī un ziemā…Vai tas ir normāli, noņem jumtu un ūdens gāžas klasēs? Kas būs, kad lielos logus sāks mainīt? Vispār kāds domā ar galvu??? Mācību process turpinās, vai nav par traku???

 1. Un ko lai dara Kurzemes 2 iedzīvotāji, kur paralēli mājai tika ierakta ap metru plata lietusūdeņu notektruba, bet netika uztaisīta neviena aka, pa kuru ūdens varētu uz to trubu tecēt, vienīgā, kas bija tika aizbērta, ūdens pie šitāda lietus smeļas pagrabā un pamati sēžas, Tukuma nami cītīgi špaktelē ciet plaisas, bet dzīvokļos, kur netaisām tik bieži remontu var redzēt jau tik lielas, ka roku iebāzt var. Lūdzu žurnālistus uzzināt vai Kurzemes ielas pārbūve jau pabeigta un šie darbi ir apstiprināti un pieņemti kā kvalitatīvi? Jo, būtībā, šo darbu rezultātā tiek bojāts iedzīvotāju īpašums un būtiski pasliktināta dzīves kvalitāte, jo apakšējos stāvos ir mitrums un pelējums īpaši rudeņos, bet augšējos veidojas plaisas, ka māja izskatās ilgi nestāvēs. Šādus darbus pēc būtības nevarēja pieņem…un mums nav šādas signalizācijas, ja bruks nepaspēsim nekur aizskriet…

 2. Mitrums un pelējums rudeņos,bet gatavais projekts vel rudeni nav pieredzējis,tātad problēma jau ir sena nevis sakarā ar ielas pārbūvi!

 3. Peņčus nekas nebaida ,kā hiēnas šurī pa visiem veikaliem, caurām dienām. Ar stekiem dauzot varbūt izdzītu laukā, sērga visūr.

 4. Ar to veikalu visu laiku problēmas, ar stāvlaukumu problēmas, preces Rimi ļooooti augstas, kvalitāte zema, smird ļoti bieži pēc vecas gaļas, zivīm. Bet, kur ir visi dienesti kas atbild par būves drošību. Vai tiešām nevar klapēt ciet to visu pasākumu, un savest kārtībā.

 5. Ar to veikalu visu laiku problēmas, ar stāvlaukumu problēmas, preces Rimi ļooooti augstas, kvalitāte zema, smird ļoti bieži pēc vecas gaļas, zivīm. Bet, kur ir visi dienesti kas atbild par būves drošību. Vai tiešām nevar klapēt ciet to visu pasākumu, un savest kārtībā.

 6. I truly appreciate this post. I’ve been looking all over for this! Thank goodness I found it on Bing. You have made my day! Thank you again

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *