Tukuma muzeja 85 gadu jubilejas izstāde "ARTEFACTUM" skatāma Durbes pilī.

Tukuma muzeja aktualitātes no 23. līdz 29. janvāris

Ivandas Spulles Meieres personālizstāde

No 21. janvāra līdz 2. martam Mākslas galerijā “Durvis” skatāma Ivandas Spulles Meieres personālizstāde “Atspīdēšana. Laikmeta krāsas” – grafikas, kā arī stikla un keramikas darbi.

Pati māksliniece Ivanda Spulle-Meiere izstādi raksturo šādi: “ATSPĪDĒŠANA ir stabila sajūta. Tā ir pateicība un paļāvība dzīvē. Tā piepilda un atstaro visu citu lietu krāsas… Darbi, kas apvienoti šajā izstādē, tapuši gandrīz vienā laikā, ka dažādas lietas apvienotas vienā krāsā, kā notikumi dzīvē… kā priekšmetiska materialitāte…vai pozitīvs iedrošinājums. Kur grafika ir vienojošais elements dažādu virsmu sejās – papīra, māla, koka, augu lapām, akmens, stikla un porcelāna. Mazliet grafiski plastisku līniju, mazliet skaidru laukumu, mazliet krāsas, mazliet dzīves, mazliet ilgu pēc pavasarīga gaišuma un visvairāk MIERA! Viss turpinās! Atspīd… un atstarojas…”

Informācija: 28391437, galerijadurvis@tukumamuzejs.lv. Adrese: Brīvības laukumā 21, Tukumā. Plašāk par izstādi www.tukumamuzejs.lv šeit

 

TLMS “Durbe” izstāde “Silti Latvijai” būs skatāma Jelgavā

No 25. janvāra līdz 14. martam Tukuma Audēju darbnīcas TLMS “Durbe” izstāde “Silti Latvijai” ceļo uz Ozolnieku tautas namu Jelgavā. Interesentiem būs apskatāmas austas segas un austi, adīti, tamborēti lakati, šalles jakas un citi rokdarbi, gan etnogrāfijas atdarinājumi, gan mūsdienīgi rokdarbi, ar kuriem ikviens apmeklētājs var priecēt un sasildīt sirdi un domas.

TLMS “Durbe” izstāde “Silti Latvijai” no 2022. gada 11. novembra līdz 2023. gada 21. janvārim mazliet citā komplektācijā bija skatāma Tukuma Audēju darbnīcā.

Informācija: 25622267, audejudarbnica@tukumamuzejs.lv. Adrese: Tidaholmas ielā 3, Tukumā.

 

Jelgavas studijas “Austras raksti” ceļojošās izstādes “Zemgale ziedu rakstos” atklāšana

28. janvārī 12.00 Tukuma Audēju darbnīcā notiks Jelgavas studijas – tautastērpu darinātavas “Austras raksti” ceļojošās izstādes “Zemgale ziedu rakstos” atklāšana. Apskatāmi sarežģītu rakstu Zemgales brunči, austi velkamajā ierīcē – “rozīšu brunči”, “vēzīšbrunči”, “pankūciņu brunči”, “sirsniņbrunči”, “puķītes podiņā” un citādi rakstainie brunči. Izstādi papildina Zemgales brunči no Tukuma muzeja krājuma. Izstāde no 28. janvāra līdz 25. februārim. Ieeja izstādes atklāšanas pasākumā bezmaksas.

Informācija: 25622267, audejudarbnica@tukumamuzejs.lv. Adrese: Tidaholmas ielā 3, Tukumā. www.tukumamuzejs.lv

 

Ar Anša Artuma gleznām papildināta Tukuma muzeja 85 gadu jubilejas izstāde

Tukuma muzeja 85 gadu jubilejai veltītā dinamiskā izstāde “ARTEFACTUM” papildināta jau trešo reizi. Šī izstāde ir ieskats muzeja kolekciju daudzveidībā – tie ir priekšmeti un muzeja kolekcijas ar īpašu māksliniecisku, vēsturisku, zinātnisku vai simbolisku vērtību, kas sniedz ieskatu Ziemeļaustrumkurzemes kultūrvides savdabībā. Izstādē izceltas trīs nozīmīgākās mākslas kolekcijas: tēlotājas, lietišķi dekoratīvās un tautas mākslas. Daudzveidīgie keramikas priekšmeti ataino šīs jomas tradīcijas attīstību Tukumā, kam impulsu deva izcilais keramiķis Jānis Krievs. Digitāli skatāmi Tukuma mākslas muzeja vērtīgākie kolekcijas mākslas darbi un arheoloģiskie priekšmeti.

Viena no izstādes telpām šobrīd veltīta tukumnieka Anša Artuma jubilejai, kur izstādīti viņa mākslas darbi. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv šeit

Informācija: 26305946, 25721502 durbespils@tukumamuzejs.lv. Adrese: M. Parka iela 7, Tukums.

 

Izstāde “Leonīds Āriņš. Izvēle”

Tukuma Mākslas muzejā apskatāma izstāde “Leonīds Āriņš. Izvēle”. Tā ir izstāde par pretrunīgajiem procesiem Latvijas mākslā un muzeju darbībā 20. gadsimta vidū (1950-1953) un gleznotāja Leonīda Āriņa izvēli – izglābt Latvijas izcilāko mākslinieku darbus no bojāejas, riskējot ar muzeja direktora amatu un iespēju nonākt padomju varai nevēlamas personas statusā. Izstāde apskatāma līdz 9. aprīlim. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv šeit

Piedāvājam skolām papildināt sociālo zinību un vēstures stundu programmu ar izzinošu muzejstundu izstādē “Leonīds Āriņš. Izvēle” – interaktīvā veidā uzzināt vairāk par  procesiem sabiedrībā un muzejā padomju laikos, aktualizējot vēsturiskās atmiņas un apziņas tēmas.

Informācija: 25494677, makslasmuzejs@tukumamuzejs.lv. Adrese: Harmonijas iela 7, Tukumā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *