Attēlam ir ilustratīva nozīme

Tukuma kultūras namā būs seminārs par atbalstu lauksaimniekiem

Reģionālajos semināros informēs par atbalsta maksājumiem lauksaimniekiem un lauku uzņēmējiem 2023. gadā
2023. gadā Zemkopības ministrija (ZM) sāks īstenot Latvijas Kopējās lauksaimniecības politikas Stratēģisko plānu, kas kopumā 2023.-2027. gadā Latvijas laukiem paredz 2,5 miljardus EUR. Lai veicinātu lauksaimnieku izpratni par jaunajiem atbalsta maksājumiem un to saņemšanas nosacījumiem, ZM sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC) janvārī, februārī un martā Latvijas reģionos organizēs 23 informatīvos seminārus lauksaimniekiem un lauku uzņēmējiem.

Pirmais informatīvais seminārs notiks Zemgalē 12. janvārī, Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālajā struktūrvienībā, Bauskas novada Rundāles pagasta Saulainē, Saulaine 12. Sākums plkst. 11:00, noslēgums ap plkst. 14:30.
Otrais seminārs notiks 13. janvārī, Tukumā, Tukuma kultūras namā, Lielajā ielā 1. Sākums plkst. 11:00.
Semināros ZM, Lauku atbalsta dienesta (LAD), Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) un LLKC eksperti skaidros atbalsta saņemšanas nosacījumu jauno kārtību un atbildēs uz interesentu jautājumiem. Galvenie jautājumi, par kuriem tiks sniegts skaidrojums, būs tiešo maksājumu vispārīgie nosacījumi; ilgtspēju sekmējošs ienākumu pamatatbalsts; pārdalošais maksājums; saistītais ienākumu atbalsts; agrovide; ekoshēmas; VAAD jaunā lauksaimniecībā izmantojamās zemes pārvaldības sistēma un mēslošanas plāna sagatavošana tajā; laba lauksaimniecības un vides stāvokļa nosacījumi; pieteikšanās kārtība LAD Elektroniskās pieteikšanās sistēmā; izmaiņas atbalsta samazinājuma aprēķinā; konsultantu sniegtais atbalsts.

Janvārī semināri plānoti arī Gulbenē, Alūksnē, Smiltenē un Cēsīs. Februārī un martā semināri plānoti: Krāslavas, Rēzeknes, Daugavpils, Preiļu, Jēkabpils, Madonas, Balvu, Limbažu, Valmieras, Ogres, Aizkraukles, Dobeles, Saldus, Liepājas, Kuldīgas, Talsu un Ventspils novados. Par norises vietām informācija sekos Lauku tīkla mājaslapā.

Pirms semināriem aicinām Lauku tīkla mājaslapā iepazīties ar jau sniegtajiem skaidrojumiem un atbildēm par KLP atbalsta pasākumiem no 2023. gada.
Lauksaimnieki un lauku uzņēmēji interesējošos jautājumus, uz kuriem vēlētos gūt atbildes reģionālajos semināros, var iesūtīt, rakstot uz adresi laukutikls@llkc.lv.
Plašākai informācijai: Liene Feldmane, Valsts Lauku tīkla sekretariāts – tālr. 29334520, Liene.Feldmane@llkc.lv vai LLKC reģionālajos birojos.

Komentāri

  1. Jā, bioloģiskajai saimniekošanai! Nē, dažādiem biocīdiem un pārmērīgam minerālmēslu lietojumam!!!
    Lai Dabas Māte ir ar mums!!!
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

    1. Ja esi gudrs, tad uztaisi krāsu un laku rūpnīcu Latvijā, kas no nulles, proti, no jēlnaftas spēj Latvijā uzražot lakas un krāsas. Sākumā atrodi Latvijai piederošu vietu Baltijas jūrā, kur var iegūt slānekļa naftu. Latvijai tā ir. Tālāk uztaisi rūpnīcu, kur tos ogļudeņražus pārstrādā dažādās frakcijās. Daļu var pārvērst par laku un krāsu šķīdinātājiem citās rūpnīcās. Daļa derēs svecēm. Tālāk no iegūtajām izejvielām taisi lakas un krāsas. Kā pigmentus izmanto vietējos derīgos izrakteņus. Lūk, biznesa modelis, kas pat slēgtu robežu gadījumā strādās. Taisi! Dari! Rosies! Ja esi gudrs, tad dari, nevis tikai komentē…

  2. Amazing! This blog looks just like my old one! It’s on a completely different topic but it has pretty much the same layout and design. Wonderful choice of colors!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *