Attēlam ir ilustratīva nozīme

Tukuma iedzīvotājus aicina nodot nevajadzīgo elektrotehniku un laimēt balvas!

Latvijas Zaļais punkts un vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide”,  sadarbībā ar “Tet” un “Maxima Latvija” no šā gada maija visā Latvijā īsteno kampaņu “Elektrotehnikas šķirošanās tūre”. Kampaņas ietvaros, sadarbībā ar SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra””, aicina Tukuma iedzīvotājus piedalīties nolietotās un vairs nevajadzīgās elektrotehnikas šķirošanas kampaņas otrajā posmā, kas no 1. līdz 31.jūlijam notiks atkritumu šķirošanas laukumā Tukumā, Dienvidu ielā 1. Ikviens kampaņas dalībnieks, kurš nodos kādu iekārtu, varēs piedalīties izlozē par vērtīgām balvām – jaunu telefonu, grīdas tīrīšanas robotu, TV vai veikalu Maxima dāvanu karti 100 eiro vērtībā.

Akcijā iedzīvotāji var nodot gan lielo sadzīves tehniku, tostarp ledusskapjus, veļas mašīnas, plītis, trauku mazgājamās mašīnas u.c., gan arī mazo tehniku, piemēram, mikroviļņu krāsnis, blenderus, elektriskos svarus, fēnus, virtuves kombainus un citas ierīces, kā arī papildu var kopā ar elektroniku nodot uzkrātās baterijas un akumulatorus.

Katrs dalībnieks, kurš šķirošanas laukumā nodos vismaz vienu iekārtu, varēs reģistrēties izlozei par sevis izvēlētu balvu – jaunu telefonu, grīdas tīrīšanas robotu, TV vai veikalu Maxima dāvanu karti 100 eiro vērtībā.* Izloze, atbilstoši balvu kategorijām, notiks un rezultāti tiks paziņoti 18.augustā, tos publicējot Latvijas Zaļā punkta mājas lapā www.zalais.lv sadaļā “Aktuāli”, kā arī ar laimētājiem kampaņas rīkotāji sazināsies individuāli.

Informējam, ka visa veida nolietotās un nederīgās sadzīves un elektrotehnikas iekārtas tiek klasificētas kā videi kaitīgie atkritumi, jo tās var saturēt videi un cilvēkam bīstamas vielas. Ja baterijas vai elektroiekārtas netiek nodotas otrreizējai pārstrādei, tās, nokļūstot apkārtējā vidē, var radīt toksisku piesārņojumu, kas kaitē gan dabai, gan cilvēku veselībai. Elektroiekārtas un baterijas satur virkni bīstamu ķīmisku vielu, piemēram, svinu, kadmiju, alvu, dzīvsudrabu u.c.

Kampaņa “Elektrotehnikas šķirošanās tūre” Latvijas reģionos notiek no 19.maija un turpināsies līdz 31.jūlijam. Tās pirmajā posmā nevajadzīgo tehniku iedzīvotāji bija aicināti nodot speciālos pieņemšanas punktos pie veikaliem “Maxima” vairāk nekā 20 pilsētās. Līdz šim lielāko daudzumu veco elektroiekārtu kampaņas laikā pārstrādei nodeva Saldus iedzīvotāji – vairāk nekā 14 tonnas. Plašāka informācija par kampaņu “Elektrotehnikas šķirošanās tūre” pieejama www.ecobaltiavide.lv sadaļā “Jaunumi”.

Komentāri

  1. Nu jā, ja atbrauc pakaļ, tad savādāk, vai tad pāri pleciem 3km ir jānes veļasmašīna?

  2. Pagaišgad šitā akcija bija tīrākais murgs! Tehnika vecā bija jāizliek pie mājas iebrauktuves iepriekš noteiktā datumā. Mums bija: ledusskapis, vešene, plīts, trauķene + mazā tehnika. Tumes centrā šai tehnikai pakaļ viņi nevarēja atbraukt 4 nedēļas! Zvanījām 5x, kad beidzot savāks? Kuru katru dienu, ļoti daudz pieprasījumu! Ok, pēc 3. zvana vairs neko nesolīja: zvanīsim, kad brauksim… beigu beigās nospļāvāmies un paši visu aizvedām uz Tukuma metālu, kur par to vēl mums samaksāja! Un vēl tik pēc nedēļas zvanīja, ka nu braucot pakaļ…

    1. Pamācošs AKCIJAS pasākums – nav ko likt cerības uz loterijas biļeti, bet dari pats un saņem naudu par padarīto.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *