Svinot 130. dzimšanas dienu, Pūres bibliotēka atklāj Rotaļtēku

Vairāk nekā 600 lasītāju, no kuriem 150 ir bērni, plašs novadpētniecības darbs un tik daudz vēsturisku materiālu, ka pietiktu kārtīgam muzejam, – ar tik bagātu pieredzi savā 130. jubilejas gadā var lepoties Pūres bibliotēka. Tās vadītāja Valda Dzelzkalēja un bibliotekāre Jolanta Koha jubilejas reizē, ko bibliotēka atzīmēja vakar, 8. septembrī, sarūpējušas pārsteigumu jaunākajiem lasītājiem – «Rotaļtēku» – pili ar spēlēm (arī interaktīvu ekrānu) un grāmatām, kurā var ne tikai paslēpties, bet arī vizināties pa slidkalniņu un iztēloties sevi par kādu no grāmatās iepazītajiem varoņiem.

V. Dzelzkalēja stāsta, ka bibliotēka piedalījusies arī dažādos projektos, lai bagātinātu savu grāmatu klāstu un lai spētu iet laikam līdzi ar datortehniku, programmām un datu bāzēm: “Tā 2017. gada ar «Cemex» atbalstu nopirkām dažādas spēles un rotaļlietas, bet, kad toreizējā pārvaldes vadītāja Santa Heimane no pieredzes brauciena atveda vārdu «Rotaļtēka», kas ir gluži kā bibliotēka, tikai vieta bērnu spēlēm un rotaļām, sapratu, ka tādu vēlos arī Pūrē. Internetā atradu grāmatu pils attēlu, un piecus gadus meklēju iespēju ideju īstenot, līdz bija iespēja piedalīties Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības projektā. Pieteicāmies un nu ar pašvaldības atbalstu varam šo projektu atklāt. Šajā laikā, kad naudas ir mazāk, tas bija ļoti liels atbalsts, un, galvenais, tas ir ieguvums bērniem, kas var lasīt grāmatas un spēlēties mazliet neierastākā vidē.”

Jāpiebilst, ka svētku dienā bibliotēku sveica gan citu bibliotēku kolēģi, gan pašvaldības pārstāvji un daudzi citi atbalstītāji. Viņiem pievienojamies arī mēs – «Neatkarīgās Tukuma Ziņas».

 

Vairāk lasāms piektdienas, 9. septembra laikrakstā ŠEIT==========>>>>>>>>>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *