Attēlam ir ilustratīva nozīme

Spriedums «Piejūras» amatpersonu lietā būs 28. februārī

Šodien, 30. novembrī, tika solīts pilns spriedums krimināllietā, kurā par vainīgiem Kurzemes rajona tiesa Talsos 3. novembrī atzina SIA «Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība «Piejūra»» tagadējos un bijušos darbiniekus – valdes locekli Ēriku Zaporožecu, atkritumu poligona vadītāju Ināru Zaļumu un bijušo uzņēmuma darbinieku Ingvaru Lerhu.

Kā šodien noskaidrojām tiesā, pilns sprieduma teksts būs pieejams nākamā gada 28. februārī. Tiesa izmantojusi Kriminālprocesa likuma 530. pantā minēto, – ja lietas apjoma, juridiskās sarežģītības vai citu objektīvu apstākļu dēļ pilns tiesas spriedums nav sastādīts noteiktajā laikā, tiesnesis paziņo lietas dalībniekiem, kad būs pieejams pilns tiesas spriedums. Pilna tiesas sprieduma sastādīšanu vienā reizē var atlikt ne ilgāk par diviem mēnešiem, bet kopā – ne ilgāk par sešiem mēnešiem.

Atgādinām, pirmās instances tiesa lēma, ka šīm personām uz diviem (trim) gadiem ir aizliegts ieņemt vadošus amatus vai būt par valdes locekļiem kādā uzņēmumā. Tāpat tika piespiests nosacīts sods un solidāri ar uzņēmumu «AAS Piejūra» vainīgajiem jāsedz zaudējumi, kuru kopējā summa pārsniedz 5 miljonus eiro.

Jau rakstījām, ka tiesā Ē. Zaporožecs, I. Zaļums un I. Lerhs sevi par vainīgiem neatzina un pēc saīsinātā sprieduma pasludināšanas novembra sākumā solīja to pārsūdzēt.

 

 

Komentāri

  1. Normāli jau neizskatās, ka spriedumu jāraksta 3 mēneši, bet saīsinātajā spriedumā vaina jau noteikta. Zaparožets mierīgi varēs būt valdes loceklis, jo kamēr vēl visu izskatīs apelācijā, tad kasācijā, paies gadi gadiņi, un beigās neviens vairs neatcerēsies par ko bija runa un kas bija Zaparožecs Piejūrā- mašīna vai loceklis,

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *