Spriedīs par Tukuma Mūzikas skolas iespējām pārcelties

11. septembrī notika Tukuma novada pašvaldības preses konference, kurā  par aktuālajiem notikumiem informēja sabiedrisko attiecību speciāliste Sintija Zekunde, bet uz jautājumiem atbildēja izpilddirektors Ivars Liepiņš.

 

Domā, kā izmantot tukšās ēkas

Kā informēja izpilddirektors, aktīvi tiek spriests, kā racionāli izmantot pilsētas nedzīvojamās telpas, un ir plāns septembra beigās vai oktobra sākumā tikties ar Tukuma mūzikas skolas kolektīvu un prezentēt ieceri par skolas pārvietošanu uz ēku Spartaka ielā 2A, kur vēl nesen bija Tukuma 2. vidusskolas sākumskola. Protams, pirms tam ēkā tiks plānots remonts, taču nepieciešams arī skolas viedoklis. Tuvākajā laikā plānots apsekot arī daudzās saimnieciskā rakstura ēkas – šķūnīšus un noliktavas.

 

Vairāk lasiet otrdienas, 12. septembra laikrakstā ŠEIT======>>>>>>>>>>>

Komentāri

 1. Es par ieceri Mūzikas skolu pārvietot uz Spartaka ielu 2A. Iespējams, ka šajā ēkā vairāk telpu, labāka skaņas izolācija , lielāka zālīte ar labu akustiku koncertiem Iekštelpās neesmu bijusi, zinu tikai no ārpuses..
  Šīs ēkas atrašanās vieta varētu būt neērta tiem bērniem, kas brauc ar autobusiem, vilcienu…
  Katrā ziņā būtu labi izsvērt pirms pārvietot…, lai nesanāktu kā 90- gados, kad klavieres (kuras jānes ar rokām un ir ļoti smagas) nesa no šobrīd esošās mūzikas skolas ēkas ārā, veda uz “partijas māju”, jo “bērniem vajag to labāko”, nežēlīgi nopūlējušies stiepa klavieres uz augšu… un pēc laika tomēr izrādījās, ka bērni ir traucējoši pārējiem mājā strādājošiem (pieaugušajiem) un viņiem nevajag “to labāko”… Tad tie paši mūzikas skolas audzēkņu tēvi pārvietoja visas klavieres un flīģeles (kas, šķiet ir smagākais instruments mūzikas skolā) atpakaļ uz jau iepriekšējo mūzikas skolas ēku…
  Tas no 30 gadus senas vēstures.

 2. Citās pilsētās ceļ jaunas mūzikas skolas, bet Tukumā funktierē, kurā šķūnī nogrūzt mūzikas skolu.
  Tukums rullē!

  1. “Tautas kalpi” kas par tautas naudu sazimē sev labas algas par pārejo jau nedomā,tas nekādu personisku labumu nemes,bet par nepareizu lemumu taču atbildēt nevajag! Ko gribu to daru,bet tauta parastā,lai maksā nodokļus!

 3. Domāju, ka Mūzikas skolai sen nepieciešamas jaunas un skaistas telpas. Ļoti sāpīgs Tukuma mūzikas skolā ir vides pieejamības jautājums.
  Ja pašvaldība šo ēku varētu renovēt, pielāgot… tad kāpēc ne.

 4. Tukumā nav tādas ēkas, kura būtu piemērota mūzikas skolas vajadzībām. Vienīgais loģiskais un pareizas risinājums ir celt jaunu un pārdomātu ēku, bet tiešām pārdomātu. Tādu, kas sevī ietver struktūru labai darba un mācību videi. Ēku, kuras telpu skaits atbilst audzēkņu skaitam ,kuri to apmeklē, kā arī nodaļu skaitam ,kas mūzikas skola sevi uztur pie dzīvības un ir pielāgota grafikam, kas nepārklājas starp nodaļu noslogotību un vajadzībām. Bet galvenokārt, ēka, uz kuru ir vēlme doties, neatkarīgi no tas atrašanās vietas. Ja mūzikas skola un pilsētas vadība vienosies par pārbūvi, nevis celtniecību, tā būs vēl viena liela kļūda jau tā garajā ķēdītē.

 5. Nu ja, citās pilsētās un pat Kandavā, Engurē uc Tukuma novadā ceļ no jauna, bet Tukumā izmētā šur tur uz nevajadzīgām telpām. Tukumā vajag jaunu kultūras centru, gan mūzikas skolai, gan mākslas, gan kultūras namu izvietot.

  1. Kandavā ieblieza pusotru miljonu pārbūvē, rezultātā visi iesaistītie būvniecības procesā apmierināti. Starp citu, 2022. gadā mūzikas skolu absolvēja četri!!!! bērni.

 6. Satiksmes ziņā galīgi nepiemēroti, lai bērns pats aizietu, protams izņemot ja mācas 2.vidusskolā. bet tas jau nevienam neinteresē:(

   1. Pilsētā ir tikai viena mūzikas skola, tajā nāk bērni no dažādām skolām, brauc no novada dažādām vietām. Daudzi brauc ar sabiedrisko transportu – autobusiem, vilcienu. Brauc arī pedagogi ar sabiedrisko transportu. Labi, ja skola ir tuvu stacijai. Bet vispārizglītojošās skolas var atrasties arī mikrorajonos.

 7. Pareizāk būtu uz šo ēku pārcelt Novada domi un Domes ēkā izvietot mūzikas un mākslas skolu. Sen nepieciešams apvienot šīs skolas un domāt mazliet uz priekšu. Nomainīt uz Spartaka ielu nav nekāda ieguvuma nevienam

 8. Palīgskolā iegrūda miljonus, bet talantīgajiem mūzikas skolas bērniem piedāvā nevienam nevajadzīgu pažobeli.
  Nākas izdarīt secinājumu, vara atbalsta sev līdzīgos palīgskolniekus nevis talantīgos bērnus.

  1. Palīgskola ir kā bedre, kur pazūd viss. Ja to midzeni pakustinātu-tur parādītos interesantas lietas.

   1. Tāpat kâ berni tiek uz 2.vidusskolu kura ir turpat blakus.Un pilnīgi pareizs lēmums,tur jau bija skoliņa,lidz ar to telpas perfekti atbilst skolas vajadzībām !!

    1. Tas bija jautājums par tikšanu uz Lauktehniku. Un perfekti atbilst vajadzībām? Kurām? Pietiks vienreiz ņirgāties, jo savādāk to nav iespējams nosaukt.

 9. Uh Tukums un Tukumnieki 🙂 mjāaa nu traki,traki – mašinām jāstāv tieši pie katrām durvīm, skolai jābūt pie katra stūra utt.utt.un pilsēta kā bija noplukusi tā ir ,viss nolaists , vecām šķībām ēkām utt.un soc.portālos tik liekam slavas dziesmas par “mega” darbiem , vai varbūt godīgāk būtu – likt nedarbiem.
  A turpat gandrīz blakus novads zeļ un plaukst ,nu jau UNESCO sastāvā !! pie jau tā pārīša kuri ir atkal jauns kultūras centrs ,ar izstāžu zālēm utt. nepārtraukti jauki pasākumi, krodziņi ka ne saskaitīt, baseins visiem vecumiem, senā fonda ēkas restaurējas mega ātrumā .Lūk turp būtu beidzot kādam no Tukuma jābrauc un jāmācās – kā arī mazajā Latvijā var saimniekot !!

 10. Nedrīkst iespiest Mūzikas skolu starp daudzdzīvokļu mājām! Mums tad būs jāklausās visu dienu, kā tur spēlē. Tur ir skolai ļoti maza teritorija, galīgi nepiemērota vide. Tur var ierīkot ofisus. Mūzikas skolā ir visādi koncerti, bet, ja nav kārtīga zāle, kur tad lai paliek klausītāji, vecāki un paši skolnieki? Absurds!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *