Dzejas diena pirmoreiz Zentenes pils parka grotā

Dzejas dienu pasākumi Tukuma novadā

Jau šodien, 9. septembrī, 17.00 Jaunmoku pils dārzā būs Tukuma literātu apvienības organizētā haiku konkursa noslēgums, ar Japānas vēstnieka Latvijā – Jasuši Takase piedalīšanos. Ar šo notikumu tiks atklāti Dzejas dienu pasākumi novadā.

Ne tikai uz perona

Iespējams, tradīcijām bagātākā ir Tukuma literātu biedrības rīkotā akcija «Sirds uz perona», kas aicina ļaudis lasīt savu mīļāko dzeju dažādās neordinārās vietās. Šodien, 9. septembrī, no 19.00 līdz 20.30 pēc Latvijas laika ikviens ir aicināts dodies uz dzelzceļa staciju, autobusa pieturu, ostu vai lidostu un skaļi nolasi dzejoli – veltījumu mieram! Novadā plašākās pulcēšanās vietas: stacijā «Slampē», stacijā «Kandava», gala pieturā «Jaunpils», Engures ostā, un, kā ierasts – pie «Tilta uz nekurieni» Irlavā un «Tukums I» stacijā.

 

Muzikālās dzeja
Tāpat jau šovakar, 9. septembrī, 20.00 Vānes kultūras namā būs muzikāls dzejas vakars «Īstā vieta, īstais laiks» kopā ar vokālo ansambli „Par to…”. Bet vēl pirms tam, 9. septembrī 19.00 Zentenes pils grotā būs Dzejas dienu sarīkojums, kurā skanēs jauno autoru dzeja, būs arī mūzika un tēja. Dalībniekiem līdzi jāņem lukturīši un krēsli/ķeblīši sēdēšanai.
Savukārt 10. septembrī 14.00 Kandavas kultūras nama mazajā zālē Dzejas dienas ietvaros notiks kandavnieces Dagnijas Gudriķes ceturtās dzejoļu grāmatas «Kā nebeidzama viļņošanās» atvēršanas svētki, ko kuplinās ansamblis «Do Re Mi». Bet jau otrdien, 13. septembrī, 18.00 Tukuma kultūras nama kamīnzālē būs muzikāls dzejas vakars kopā ar Liepājas teātra aktrisi Sigitu Pļaviņu un ģitāristu Māri Kupču.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *