Projekta vizualizācija

Smārdē plāno būvēt daudzdzīvokļu māju

18. aprīlī Smārdes kultūras centrā notika pašvaldības un iedzīvotāju tikšanās, kurā tika pārrunāti daudzdzīvokļu māju apsaimniekošanas jautājumi. Cita starpā pagasta pārvaldes vadītājs Kristaps Zaļkalns informēja par uzņēmēja Andra Ramoliņa ieceri Smārdē būvēt daudzdzīvokļu māju:

“Ideja ir ļoti laba, un mēs būtu lieli ieguvēji, ja te tiktu celta daudzdzīvokļu māja, jo ģimenēm ir ļoti liela interese par jauniem mājokļiem. Ieguvums no šī projekta būs visiem – būs darbinieki iestādēm un uzņēmumiem, būs skolai skolēni, un tas ietekmēs arī komunālo pakalpojumu cenu – ja ciematā būs vairāk šo pakalpojumu lietotāju, jo izmaksas samazināsies. Un vēl viens ieguvums – tā kā ir mainījušies būvniecības normatīvi, viena no prasībām ir, ka pie šādas jaunas ēkas ir jābūt rotaļlaukumam un sakārtotai apkārtējai videi. Process pamazām jau ir sācies – cik zināms, iedzīvotāji no mērniekiem jau ir saņēmuši paziņojumus; mērnieki ir bijuši un teritoriju sadalījuši. Savukārt zeme, kas būs paredzēta daudzdzīvokļu mājai, tiks nodota izsolē, jo nekā citādi pašvaldība savu īpašumu pārdot nevar kā vien izsoles veidā. Pirms nama celšanas, protams, būs publiskās apspriešanas, bet varu nomierināt tos, kas uztraucas, ka jaunā ēka noēnos pārējās, – tā nenotiks; tiks darīts viss, lai jaunā ēka krāšņotu apkārtni, nevis kādam traucētu.” Runājot par jaunās ēkas tapšanas termiņiem, K. Zaļkalns skaidroja, ka uzņēmējs vēlas to darīt iespējami ātri, lai tuvāko divu gadu laikā varētu būvdarbus pabeigt vai vismaz iesākt.

– Vai jaunajām ģimenēm būs iespēja dzīvokļus iegādāties?

Gundars Važa, Tukuma novada pašvaldības vadītājs:

– Dzīvokļi būs uzņēmēja īpašums. Māja primāri tiek būvēta, lai nodrošinātu darba vietas jaunajai rūpnīcai, kas būs pēc pusotra gada. Detālplānojums centram tika izstrādāts no 2008. gada, kad bija noslēgts līgums ar banku par daudzdzīvokļu mājas būvniecību, bet atnāca krīze un ideja tā arī palika idejas līmenī. Tā senā projekta vietā tagad tiks īstenots šis. Pieļauju, ka daļa dzīvokļu būs īres, bet daļu tirgos, taču to šodien nevaram pateikt. Bet tas, ka šī māja dos perspektīvu gan bērnudārzam, gan skolai, ir fakts.

– Kāpēc būs nevis trīsstāvu, bet piecstāvu ēka?

K. Zaļkalns:

– Būvniecības izmaksas ir strauji pieaugušas, un lielu daļu no tām aizņem pamatu izbūve, tāpēc izdevīgāk ir būvēt augstāku ēku.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *