Slocene Lauktehnikas mikrorajonā

Slocene izkāpusi no krastiem/papildināts/

Jau pirms gadu mijas, iestājoties atkusnim, strauji kāpis ūdens līmenis Šlokenbekas dzirnavu dīķī, un līdz ar to ūdens gāzies pāri slūžu aizsargsienai.  Tukuma novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa vakar, 2. janvārī, preses konferecē stāstīja, ka ir sazinājies ar dīķa īpašnieku, kas solījis līmeni samazināt, taču tā kā dīķī vēl bija ledus, visdrīzāk to izdarīt uzreiz nemaz nebija tik vienkārši: “Vēl viena problēma, ka cauri dīķim plūstošajā upē bija sakrājušies sanesumi – koku zari un stumbri, kas lēnām virzās uz slūžu pusi un varētu radīt lielas problēmas, jo vēl vairāk nosprostotu ūdens aizplūšanu.”

Jāpiebilst, ka ūdens līmenis pieaudzis arī Lauktehnikā, kur daļa būvju jau applūdušas, tāpat strauji no krastiem izkāpusi arī Abavas upe Pūres pagastā.

 

Papildināts: 

Kā šorīt, 3. janvārī, informē Tukuma novada pašvaldība,  Pūres pagastā applūdis pašvaldības autoceļš Nr.C4 “Meiniķi-Skrimbas”.  Līdz plūdu beigām minētais ceļš satiksmei ir slēgts!

 

Komentāri

 1. Vēlos atgādināt , ka šī jau ir 2.reize 6 mēnešu laikā , kad
  Šlokenbekas hes , nepareizas apsaimniekošanas rezultātā , applūdina Slocenes krastu īpašumus . Mēs dzīvojam pasaulē , kur laika ziņas , ar lielu precizitāti , ir zināmas jau mēnesi uz priekšu . Tātad hes-a darbinieki jau laikus var paredzēt , kad jāsamazina ūdens līmenis ūdenskrātuvē , nevis celt maksimālu ūdens līmeni un priecāties , ka turbīna griežas ar lielāku ātrumu , nesot peļņu .
  Tieši par šo reizi – ūdens līmenis sāka strauji celties pirms Z-svētkiem . Tad slūžas tika daļēji atvērtas un līmenis noturēts zem kritiskā . Taču pirms Jaunā gada ( 30.12.2022) slūžas atkal bija pilnībā aizvērtas , skaidri zinot , ka atlikušais sniegs kusīs un būs ilgstošs lietavas . Kad iedzīvotāji griezās pie pašvaldības policijas , pašvaldības vadības un pie pašiem hes apsaimniekotājiem , bija jau par vēlu , jo ūdens līmenis bija uzkāpis augštecē . Īpašumi upes krastos jau bija applūduši nesot cilvēkiem postu , zaudējumus un sabojātus nervus .
  Un tagad ir jautājums – vai mūsu novada iedzīvotājiem ir vajadzīgi šādi komersanti ? Līdz nesenam laikam par šīm darbībām mēs viņiem vēl piemaksājām OIK maksājumu .
  Vēlētos redzēt , ka novada atbildīgās struktūras atrisina šo ieilgušo problēmu vēlētāju un nodokļu maksātāju interesēs . Tas būtu pamats cerībai , ka par pašreizējiem tautas kalpiem balsosim atkal nākošajās vēlēšanās .

  1. Kāpēc pašvaldība deva būvatļaujas tajās vietās, kur var būt palu ūdeņi? Ir tik daudz ierēdņu. Daži ir pat ar inženiertehnisko izglītību!!! Eksistē tāds jēdziens kā pašvaldības teritoriālais plānojums. Vietvarām ir jābūt atbildīgākām. Tie cilvēki naudu saņem, labu naudu.
   Ar cieņu, Skolnieciņš
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

  2. pirms rakstu un komentāru dzēšanas šajā interneta vietnē sakarīgākos komentārus vajadzētu pārsūtīt vismaz Tukuma novada domes izpilddirektoram. Viņa pienākums tad būtu izceltās problēmas darīt zināmas vajadzīgajām amatpersonām un risināt. Citādi iznāk, ka iedzīvotāji kopā ar žurnālistiem tikai pašūmējas, un ar to arī viss beidzas…

 2. Vasarā atkal var redzēt, ka tie slūžu uzturētāji pa nakti aizver ciet, kamēr tarifs maz, bet ap dienu nolaiž gandrīz sausu to dīķi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *