Jānis Vītols

Skolotājs var būt arī tēta vietā

Arī Dzirciema internātpamatskolā atsācies mācību gads. Skolā ap 100 bērnu apgūst galdnieka un pavāra palīga amatu. Strādās un ar laiku kļūs par sava amata meistariem. Andis Jākobsons jau 10 gadu skolā strādā. Puišus galdnieka prasmē ieved. Kokamatnieka darbs allaž bijis, ir un būs pieprasīts.

Arī Dzirciema internātpamatskolā atsācies mācību gads. Skolā ap 100 bērnu apgūst galdnieka un pavāra palīga amatu. Strādās un ar laiku kļūs par sava amata meistariem.

Andis Jākobsons jau 10 gadu skolā strādā. Puišus galdnieka prasmē ieved. Kokamatnieka darbs allaž bijis, ir un būs pieprasīts. Andis daudz puišu galdnieku amata prasmē ievedis. Bildē priekšplānā Andis un audzēknis Aleksandrs Žigailo no koka meistaro lokomotīvi. Uģis Mālkalns, Raitis Kaušelis un Sanijs Lipe arī te, Dzirciemā, cer iegūt stingru darba prasmi zem kājām. Andis Jākobsons viņiem 24 stundas nedēļā amatu māca. Puiši stāstīja, ka ar Andi vienmēr var parunāt. Padomu paprasīt. Nekad neatteiks. Anda kolēģe Beata Kreicberga teica, ka Andis esot vīrs ar labu klikšķi. Kā ne, ja augstas klases amatnieks, labi izglītots vīrs strādā skolā par mazām naudiņām!? Bet kurš cits, ja ne Andis, puišiem darbu un dažu labu dzīves gudrību iemācīs? Tik daudziem te stipra pleca, tēva pleca blakus trūkst…

Komentāri

  1. Nu skolotājs Andis ir ļoti labs skolotājs
    es tam piekrītu.
    skolotājs Andis ir vienīgais kas tajā skolā kaut ko labu iemāca.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *