Sarkanajā Krustā Tukumā atvērtas dušas

No šīs nedēļas sociālā dienesta līdzfinansēto dušas pakalpojumu var saņemt Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komitejas Tukuma nodaļā – Tukumā, Kurzemes ielā 5a.

Higiēnas telpām atvēlēts viens mājas spārns ar atsevišķu ieeju, kur nule kā beidzies remonts un radīta ērta vieta, kur nomazgāties.

Pieejamas divas dušas

Kā stāstīja iestādes pārstāve Andra Vīgante, ir ierīkotas divas jaunas dušas telpas – viena mazāka, otra – plašāka un ērtāka, kas paredzēta cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Dušā ir soliņš, stacionārs fēns matu žāvēšanai; atsevišķā telpā – tualete. Drīzumā tiks piedāvāts vēl viens jauns pakalpojums – veļas mazgāšana, kam atvēlēta atsevišķa telpa. Dušas būs pieejamas darba dienās no 8.00 līdz 17.00, un maksa par pakalpojumu bez atvieglojumiem ir 6,66 eiro par vienu reizi. Dušas apmeklējums iepriekš jāpiesaka, zvanot pa tālruni 29403332.

Duša – ar atlaidi

Tā kā Sarkanā Krusta Kurzemes komiteja ir noslēgusi līgumu ar Tukuma novada sociālo dienestu, noteiktām personu kategorijām dušas pakalpojums tiks piedāvāts ar atlaidi, piemēram, personām no trūcīgām un maznodrošinātām mājsaimniecībām vienu reizi mēnesī par pakalpojumu nebūs jāmaksā, taču par katru nākamo pakalpojuma saņemšanas reizi tai pašā mēnesī maksa noteikta 4,66 eiro. Atvieglojumi paredzēti arī personām ar invaliditāti, daudzbērnu ģimenēm, politiski represētām personām un pensijas vecuma personām, kas reizi mēnesī par šo pakalpojumu maksās 4,66 eiro.

Savukārt Tukuma novada administratīvajā teritorijā deklarētajām personām, kurām izsniegts sociālā darbinieka nosūtījums, tajā norādītajā apjomā un termiņā par pakalpojumu nebūs jāmaksā.

Lai saņemtu atvieglojumus dušas pakalpojumam, personai jāuzrāda dokuments, kas pamato tiesības saņemt atvieglojumu – pensionāru apliecība, trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības (personas) izziņa, politiski represētās personas apliecība, invaliditātes apliecība, Latvijas Goda ģimenes apliecību «3 + Ģimenes karte», sociālā darbinieka nosūtījums vai cits dokuments, kas pierāda viņa atbilstību attiecīgajai personu grupai.

Komentāri

  1. Lielā pilsētā 21.gadsimtā, kad visas pilsētas riņķī ap Tukumu izmanto pirtis,SPA utt.,Tukums staigā elemntāri nomazgāties,pa visādām istabiņām ,te TLH te SK , nožēlojami….

  2. nožēlojami ir tas,ka 21. gs. pilsētā, joprojām, visiem nav dzīvokļos/mājās ūdens vads ievilkts!

  3. Interesanta cena, es par tādu summu pusi mēnesi mazgājos katru dienu a te viena reize ir puse no mana ūdens rēķina, vai tad tiešām tur kāds īpašais ūdens tek no tām divām dušām?
    Skaidrs ka šis pakalpojums būs nepieciešams ne tiem turīgākajiem cilvēkiem un vēl paprasa par reizi tādu naudu, kaut kas mums te galīgi nav kārtībā

    1. Kas ir trūcīgie???tie kas dzer ikdienā???Par normāliem maznodrošinātajiem parūpējas pašdarbnieki un saziedo visu ko vajag,tie kas dzer, tie vispār būtu jāizsūta no pilsētas ārā…

  4. tas gofrētais šlangs ir lai iebāztu dzimumlocekli un sajustos ka Eiropā?

  5. Tiem kam paredzēts šis pakalpojums,principā diez vai viņu izmantos. Jo pat dzīvojot sociālajā mājā kur ir ūdens,duša +vanna,viņi labāk izvēlas netīri smirdīgi sēdēt pie veikaliem un naudu ubagot priekš pudeles.Tai pat laikā kas tiešām ir normāls,bet trūcīgs-kaut bļodā nomazgāsies.Un vecie cilvēki -pat tie nomazgājas un uztur sevi,un nečīkst .

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *