Agris Jansons

Sagaidot Zemes dienu, Slampes bērni mācās Zemi sargāt /FOTO/

Zemgales vidusskolas pirmklasnieki 19. saprīlī uz Slampes pagasta bibliotēku devās, apbruņojušies ar dažādiem… sadzīves atkritumiem. Dažiem līdzi tukšas PET pudeles, citiem – krējuma turziņas vai vienreizlietojamās glāzītes un šķīvīši.

Zemgales vidusskolas pirmklasnieki 19. saprīlī uz Slampes pagasta bibliotēku devās, apbruņojušies ar dažādiem… sadzīves atkritumiem. Dažiem līdzi tukšas PET pudeles, citiem – krējuma turziņas vai vienreizlietojamās glāzītes un šķīvīši. Izrādās, bērni ir apņēmības pilni apgūt visu, kas nepieciešams, lai nosargātu lielāko dārgumu – mūsu Zemi un tās dzīvo dabu. Kā to darīt, bērniem pastāstīja un vēlāk arī parādīja Ķemeru nacionālā parka dabas izglītības centra «Meža māja» speciāliste Aija Balandiņa.

Apvienoto Nāciju Organizācija 22. aprīli par Starptautisko Zemes dienu noteica 2009. gadā, taču Zemes dienas ideja pirmo reizi publiski tika pausta jau 1969. gadā UNESCO konferencē Sanfrancisko, ASV. Nu Zemes dienu 22. aprīlī ik gadu atzīmē 193 valstis visā pasaulē.

Vairāk lasiet laikraksta piektdienas, 20. aprīļa, numurā ŠEIT!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *