Attēlam ir ilustratīva nozīme Avots: google.map

Plāno sadalīt Slampes un Džūkstes pagastus

Tautsaimniecības un teritoriālās attīstības komitejas sēdes darba kārtībā 14. decembrī bija iekļauts jautājums par Slampes un Džūkstes pagastu pārvaldes reorganizāciju. Sēdi vadīja komitejas priekšsēdētājs Normunds Rečs.

Sāk kārtot formalitātes

Kā sēdē skaidroja juriste Lelde Bičuša, no pašvaldības vadības bija saņemts uzdevums organizēt Slampes un Džūkstes pagastu pārvaldes reorganizāciju: “Pamatojums tam ir, ka abos pagastos ir liels iedzīvotāju skaits – 1827 Slampē un 1411 – Džūkstē (Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem šī gada 1. jūlijā. – Red.), liels kopīgo ceļu garums un reģistrēto uzņēmumu skaits. Līdz ar to efektīvāk būtu šīs teritorijas pārvaldīt, ja vienotā pārvalde tiktu sadalīta. To  plānots darīt jau no 2023. gada 1. februāra, izveidojot divās jaunas iestādes – Slampes pagasta pārvaldi un Džūkstes pagasta pārvaldi. Tiks izveidota likvidācijas komisija, kas veiks inventarizāciju un pārņems dokumentus, lai pēc tam nodotu tos jaunajām iestādēm. Vēl tiks brīdināti pagastu darbinieki, ka viņiem mainīsies darba devējs.”

Uz vakanto vietu būs konkurss

Saskaņā ar Darba likuma 118. pantu, kā skaidroja L. Bičuša, līdzšinējai Slampes un Džūkstes pagastu pārvaldes vadītājai Dacei Polei tiks piedāvāts darbs vienā vai otrā jaunajā iestādē. Atkarībā no tā, kādu amatu D. Pole izvēlēsies vai arī, ja neizvēlēsies nevienu, uz vakanto vietu vai vietām tiks organizēts konkurss. Pārējie darbinieki, cik zināms, paliks savās darba vietās, turklāt nav plānots to skaitu palielināt. To, ka nevienā no pārvaldēm nav domāts palielināt darbinieku skaitu, apstiprināja arī D. Pole, kas piedalījās sēdē, taču vaicāta, vai vēlas izteikt arī savu viedokli, no plašākiem komentāriem atteicās.

 

Plašāka par komiteju sēdē runāto lasāms 16. decembra laikrakstā ŠEIT========>>>>>>>

Tāpat arī 27. decembra laikrakstā, kur domes vadībai lūdzām komentāru par amatu konkursu, ŠEIT========>>>>>>>>>>>>>>> 

 

P.S. Gala lēmums tiks pieņemts domes sēdē, kas plānota 28. decembrī 9.00.

Komentāri

 1. Ja jau tik lieli pagasti un netiek galā, kāda jēga dalīt, ja darbinieku skaits nepalielināsies.

 2. Ne viena no šìm reformàm nav nesusi un nenesìs reàlu rezultàtu.Tikai uz papìra,kur tiek veiktas manipulàcijas,lai norakstìtu bargu naudu!Bet lìdz šim,ne’viens lielais lèmumu rakstìtàjs un izdomàtàjs,nav iedziļinàjies reàlajà situàcijà un iedzìvotàju vèlmès!!

 3. Un tā reformēsies ik pa četriem gadiem, kā nāks citi gudrinieki izpausties… Lai nestāsta, ka izveidojot vairāk iestādes, nepalielināsies admin aparāts un izmaksas. Solīja taču lielo ekonomiju un štatu mazināšanu! Vai tas ir labākais, ko izgudroja, lai no Daces tiktu vaļā?

 4. Zināms,kuriem nepatīk Dace.Ha ha .Slampes konsultatīvā padome rok ar mazajām,līkajām karotītēm Dacei bedri.Ar mazajām pašreiz,jo lielās karotes sagatavotas lai vēlāk varētu kampt cik var.Riebjas…..

  1. Nebūs jau pirmā reize, kad Smārdes bezmugurkaulnieks virza lēmumus pēc saklausītām klačām un intrigām nevis veselā saprāta.

 5. Jāsmejas par to konkursu.Vai ta visur citur ari bija konkursi uz pārvaldes vadītājiem jeb tika tiem,kuriem bija jātiek?

  1. Vai ne? Priekš kam vispār rīkot konkursus un nerrot pieteikušos cilvēkus, ja tāpat tiek tie kam jātiek no bijušā Engures novada kadriem ar pielāgotiem nosacījumiem (Serg…, Andr…, L.Dzelzkal…)

 6. Tad jau Tukumā vajag vismaz 10 pārvaldniekus:) Kādreiz izpilddirektors viens tika galā gan ar pilsētas pārvaldīšanu, gan ar visiem pagastiem Tukuma novadā! Šis izskatās pēc krēslu pārbīdes

 7. Netika jau nu gan galā. Ir atstāts bardaks, ko turpmākos 10 gadus varēs strēbt un vākt kopā esošie un nākamie. Galu galā pālī diźus darbus nepaveikt. Ko te gvelz, jl, ja zināšanu nav.

 8. Cik ļoti daudz ar privātu nepatiku pret konkrētu cilvēku var paveikt pāris cilvēki…
  Kas būs tālāk? Vai būs labāk? Ja jā, tad tieši kas… Vai nākošais vadītājs būs labāks?
  Vai tika uzklausīti visi iedzīvotāji, vai tikai konsultatīvā padome, jo cik zināms iedzīvotāju viedoklis no konsultatīvās padomes viedokļa atšķirās,ja vien netika iespaidoti, kas nu jau īpaši novērots pat pie parakstu vākšanas.
  Žēl, ka cilvēki ir tik tuvredzīgi un neredz lietas, kas uzlabotas soli pa solim pagastos un ciemos.
  Veiksmi Slampei un Džūkstei!

  1. Piekrītu.Viena pensijā aizvadīja cilvēka aizvainojums un ambīcijas šo visu arī ievārīja.Pensionāres meita vāca parakstus,staigājot pa privātīpašumiem,šī pati sieviete ir arī konsultatīvajā padomē….Un vēl,Slampes konsultatīvā padome nolēma,ka ielu apgaismojums netiks naktī izslēgts,tāpēc nebūs nekādu led lampiņu rotājumu Ziemassvētkos.Anta,Mudīte,Gints no konsultatīvās padomes dzīvo uz vienas ielas un viņu māju pagalmi caurām naktīm ir apgaismoti ar ielu apgaismojumu..Tiešām nav kauna!

 9. Nav pagastos vaina, ir pārvaldes vadītājā- nemāk komunicēt ar cilvēkiem. Džūkstes cilvēki arī nav mierā ar šo kundzi. Būs būt pārmaiņām!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *