Attēlam ir ilustratīva nozīme

Piešķir kompensācijas par izskalotiem ceļiem

30. novembrī notika Tukuma novada domes sēde, kuras darba kārtībā bija 63 jautājumi, kā arī pārskats par tiem darbiem, kas paveikti laikā starp domes sēdēm.

Piešķir finansējumu konkursa «Radi Tukumam» projektiem

Konkursā «Radi Tukumam 2022», kas ir nodrošina pašvaldības finansiālu atbalstu jauniem vai jau uzsāktiem uzņēmējdarbības projektiem Tukuma pilsētā, no 1. septembra līdz 14. oktobrim bija saņemti astoņi pieteikumi. Konkursa komisija, piesaistot vērtēšanā arī Jūrmalas biznesa inkubatora pārstāvi un AS «Attīstības finanšu institūcija Altum» pārstāvi, rekomendēja atbalstīt septiņus projektus: «RÜUN – akmens dizaina produkti» (3000 eiro), «Svētku telpa Tukumā» (2300 eiro), «Fizioterapijas centra izveide Tukumā» (3000 eiro),

«Ilgtspējīga lēnas modes zīmola “the.” izveide platformā Shopify, izejmateriālu iegāde, mārketinga aktivitātes» (3000 eiro), «Attālināti pieejami produktu foto un video pakalpojumi – Tukumam un pasaulei» (1899 eiro), «Kafejnīcas «Odziņa» pakalpojuma «Velokartu noma» izveide» (2457,60 eiro), «Saldumu ražotnes un zīmola izveide – Delllicious» (3000 eiro). Viens pieteikums ticis atteikts.

Finanšu komitejas sēdē Attīstības nodaļas vadītājas vietniece Inga Helmane skaidroja, ka prasīto finansējumu var piešķirt sešiem projektiem, bet vienam projektam par svētku telpas izveidošanu Tukumā atlikuši vien 2300 eiro no prasītajiem 3000 eiro, līdz ar to deputātiem jālemj, ko darīt tālāk.  Deputāti uzdeva darbiniekiem sazināties ar pretendentu un noskaidrot, vai tas varēs savu projektu īstenot ar tādu finansējumu, kādu dome var piešķirt. Domes sēdē G. Važa informēja, ka projekta īstenotāji piekrituši mazākai summai, līdz ar to visus projektus iespējams apstiprināt.

Ir saņemts valsts finansējums

Stāstot par darbiem, kas paveikti laikā starp sēdēm, pašvaldības vadītājs G. Važa informēja, ka novads ir saņēmis ap 44 000 eiro no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, kā kompensāciju par lietavu izskalotajiem ceļiem Sēmes, Pūres un Smārdes pagastā, kā arī Tukuma pilsētā. Šī nauda tiks ieskaitīta ceļu fondā, no kura jau tika veikti ieguldījumu ceļu remontā.

Atgādinām, ka 28. septembra domes sēdē deputāti tika iepazīstināti ar zaudējumiem, kas lielo lietavu dēļ bija radušies pašvaldībai – par kopējo summu 64 005,78 eiro. To vidū Sēmes un Zentenes pagastu pārvaldei – 12 489,07 eiro, Pūres un Jaunsātu pagastu pārvaldei – 8115,62 eiro, Smārdes pagasta pārvaldei – 25 154,41 eiro, kā arī Tukuma novada pašvaldības Komunālajai nodaļai – 18 246,68 eiro.

 

Vairāk par domes sēdē runāto lasiet 2. decembra laikrakstā ŠEIT==========>>>>>>>>>>>

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *