Pedagogu arodbiedrība Tukumā diskutē par atalgojumu un piketu

Šodien, 2. jūnijā, Tukuma ledus hallē norisinās Latvijas Izglītības darbinieku arodbiedrības Tukuma novada arodorganizācijas Padomes sēde. Tajā piedalās LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga un viņas vietniece Irina Avdejeva.

Sanāksmē tiek diskutēts par pedagogu atalgojumu, kā arī par jaunā izglītības finansējuma sadales modeļa ieviešanu, kas Tukuma novadam nav iepriecinošs. Par šo modeli 16. jūnijā 12.00 pie Latvijas Republikas Saeimas iecerēts LIZDA organizēts pikets.

 

Komentāri

 1. Malači, sen bija laiks !!
  Un arī pārējiem Tukuma novada iedzīvotājiem jau sen vajadzēja to darīt , Tukuma novadā nejēdzību ka mudž ..

   1. Nu, skolēnus skolās citviet pārbauda policijas suņi. Un, manuprāt, šāda policejiska rīcība ir nepieļaujama. Latvija nedrīkst līdzināties Krievijai vai Baltkrievijai.

    1. Pat jautājumā par skolotāju darba jautājumiem pieproties ” ieriet” par politiku un Krieviju…Kāds sakars tavai loģikai?Nespēj apstāties ,skandējot savus apnicīgos tekstus…..?

     1. Piemēram, kad mediķi protestēja pie Saeimas, tad viņus vaktēja vesels lērums policistu. Policejiska valsts – tas nav īsti labi priekš sabiedrības.
      Zviedrijā Grēta Tunberga mierīgi varēja ik piektdienu stāvēt ar kartona plakātu pie ministrijas, bet pie mums tas būtu nereāli. Pie mums skolēnus pārbauda policijas suņi uz narkotiku klātbūtni.

 2. Nu cik var gausties! Izvēlējāties pedagoga profesiju- strādājiet, negribat, ejiet citur, darbu ir daudz. Vienkārši, izlaidušies covid laikā. Labāk pavērosim skolēnu sekmes, katastrofa. Zoom sporto, dejo ,dzied, mācās, kur rezultāts. Beigās atbrīvoti no eksāmeniem, jo neko nezina….. Cik zemu var krist

  1. Un ja veļ palūkotu kā ir ar skolotāju zināšanām un spēju un vēlme iemācit !! nevis tikai algu saņemt ! būtu a pavisam švaka bilde !

   1. Nu ne jau skolotāji Covidu ieviesa un Zoomā sēdēšanu izdomāja. Uz nepareizajiem Tu besīgais savas dusmas izgāz. Un skolēniem ir jāgrib mācīties, nevis jāguļ līdz pusdienas laikam – tad būs arī sekmes. Un ja kādam skauž skolotāju “varenās” algas, tad jādodas uz skolu un jāpelna nost.

 3. Skolēniem. Ir jàgrib màcīties. Nevienam nav pienākums màcīt gribēt. Yà kà akmentiņus varat mētāt citos lauciņos.

 4. Atbalstu pedagogus gan skolā, gan sākumskolā!
  Mums, Saeimas namā, dažs labs par deguna urķēšanu un kāršu spēlēšanu saņem daudz, daudz vairāk kā skolotāji.
  Un tas Covids visiem ,,iegrieza,, . Ne tikai skolās ir problēmas.

 5. Arī vecākiem jāuzņemas atbildība par to ,kā skolēns ir sagatavojies stundai, par to, ka skolēns neierodas skolā, lai apgūtu mācību vielu. Kāpēc viņš vairs neklausa saviem vecākiem un neierodas skolā?Kur vēl “viena pirksta smadzenes” bērniem, kas bīda vecāku telefonu no mazotnes, lai pašiem vecākiem būtu miers, kaut bērns vēl sēž ratos? Mīļie vecāki! Nedariet saviem bērniem pāri!

 6. Ja skolotāju alga ir zem vidējās algas valstī, tad tā ir traģēdija. Kā var mācīt skolēnus, ja skolotājs pats dzīvo no algas līdz algai?

  1. Kas noticis ar Skolnieciņa galvu, ka šis atbalsta laicīgo izglītību, kura visus ved prom no senču svētbirzs gudrībām?
   Līdz šim Skolnieciņam pietika pasēdēt senču svētbirzī, padauzīt galvu pret svētakmeni un apēst no zemes izvilktu maijvaboles kāpuru, un, aidā, biji pilns ar senču svētgudrībām.

   1. Un kur vēl gandrīz kā nīstie baznīcu sprediķi tekstu palagi par politiku, Krieviju, Pasaules reliģijām, baznīcām…To jau arī svētbirzīs neapgūt, tad jau būs jāsauc palīgos mūžīgais Skolnieciņš, lai apgaismo gudrībās zem senču ozoliem…

 7. Kurš citu profesiju cilvēks strādā 12–18 stundas dienā un svētdienās nesaņemot algu par papildu darbu?
  Maksā mazāk par pusi no patērētā laika.Vēl ir vecāku neizdarības mobings,kas sevi attaisnojot vēršas pret skolotājiem.Par aizliegto vielu lietošanu skolās…Ja mazgadīgo bērnu vecākiem nerūp turpmākā veidošanās,lai notiek dabīgā atlase,tikai nelūdziet ziedot mazbērnu ārstēšaini .Ja skolotāji ,pēc jūsu ieteikuma , aizietu ,kurš no kritiķīem nāktu viņu vietā??

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *