Pašvaldībās iekļuvušie deputāti

2013. gada 1. jūnijā Latvijā norisinājās pašvaldību vēlēšanas. Tās tika sarīkotas 119 vēlēšanu apgabalos – deviņās republikas pilsētās un 110 novados, tostarp Tukuma, Engures, Jaunpils un Kandavas novadā

2013. gada 1. jūnijā Latvijā norisinājās pašvaldību vēlēšanas. Tās tika sarīkotas 119 vēlēšanu apgabalos – deviņās republikas pilsētās un 110 novados, tostarp Tukuma, Engures, Jaunpils un Kandavas novadā. Mūsu novados kopā nobalsojuši 15 115 iedzīvotāji jeb 41,15% no balsstiesīgo iedzīvotāju skaita (39 962). Uz 56 šo novadu deputātu vietām pavisam kandidēja 231 deputāta kandidāts.

Likums paredz un arī pieredze liecina, ka domes vārdiskais sastāvs var mainīties, tāpat kā nav teikts, ka vairāk balsu saņēmušais kandidāts arī kļūst par domes priekšsēdētāju… Tālāko izšķir interešu un rakstura cīņas.

Tukuma novada domē ievēlēti: no partijas «Tukuma pilsētai un novadam» (5185 zīmes) – Juris Šulcs,  Modris Liepiņš, Aivars Volfs, Ludmila Reimate, Ēriks Lukmans, Normunds Rečs, Vladimirs Skuja, Indulis Zariņš, Dace Pole, Jānis Rosickis, Gunta Kalviņa, Agris Baumanis; Zaļo un Zemnieku savienība (1036 zīmes) – Arvīds Driķis, Dagnija Staķe; partija «Vienotība» (797 zīmes) – Dace Lebeda, Juris Bogužs ; «Reformu partija» (544 zīmes) – Agris Zvaigzneskalns.

No domē ievēlētajiem 17 deputātiem 12 ievēlēti atkārtoti, pieci – Normunds Rečs, Dace Pole, Jānis Rosickis, Dagnija Staķe un Agris Zvaigzneskalns – pirmo reizi.

Engures novadā no nacionālās apvienības «Visu Latvijai» – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK saraksta iekļuvuši: Gundars Važa, Andris Kalnozols, Atis Bērziņš, Oskars Kambala, Gunta Lāce, Imants Valers, Jānis Tomels, Aija Rudovska, Viesturs Ošnieks, Gatis Buraks, Normunds Šers, Ģirts Krūmiņš, Jānis Reķis. No Centriskās partijas «Latvijas Zemnieku savienība» saraksta ievēlēja Normundu Velpu un Edmundu Pētersonu.

No jauna ievēlēti seši deputāti – Imants Valers, Jānis Tomels, Aija Rudovska, Viesturs Ošnieks, Normunds Šērs un Ģirts Krūmiņš.

Jaunpils novadā no «Zaļo un zemnieku savienībā» pašvaldībā turpinās darboties līdzšinējā domes priekšsēdētāja Ligita Gintere, Dace Adiņa, Raivo Altenburgs, Jānis Krūmiņš, Raivis Pranis un Velga Pavlovska. Apvienībai «Mūsu novads» pietiekošu balsu skaitu ieguvuši divi kandidāti – Aigars Jakovels  un Kaspars Leimanis. Savukārt no «Viesatās būt» domē ievēlēts viens kandidāts – Ēriks Strautiņš. Šajā novada domes sastāvā darbosies viens jauns deputāts – Raivis Pranis.

Kandavas novadā pārsvaru deputātu rindās ieguva Centriskās partija «Latvijas zemnieku savienība»: Viesturs Valdis Dreimanis, Alfreds Ķieģelis, Ivars Lasis, Normunds Štoferts, Silvija Tiltiņa, Signe Ezeriņa, Aksilda Petrevica; trīs deputāti domē pārstāvēs «Reģionu aliansi» (21,88%) – Leonārija Gudakovska, Solvita Zvirgzdiņa, Gints Birkenšteins; tāpat kā «Vienotību» (18,79%) –Inga Priede, Ivars Ozols; Guntars Indriksons, «Reformu partiju» (16,01%) – Dainis Rozenfelds un Romeks Fabjančiks.

10 no jaunievēlētajiem deputātiem strādāja jau iepriekšējā sasaukumā, bet pieci deputāti – Signe Ezeriņa, Solvita Zvirgzdiņa, Ivars Ozols, Gints Birkenšteins un Romeks Fabjančiks – ievēlēti no jauna.

Komentāri

  1. Tukuma novadā atkal 6 seniori-Reimate,Skuja,Zariņš,Driķis,Staķe,Bogužs.Nu cik var ilgi sēdēt?

  2. Interesanti,..kas renovees beernudaarzu par 530000ls,…liidzziigu Balvos taisa par 200000 ar uznjeemeeja pelnju 40%! Domaaju ,.ka, Telms vai Amatnieks!
    Domaaajiet pashi!!!

  3. Engures novadā nobalsojuši 80% no balstiesīgajiem iedzīvotājiem, labs rādītājs un pēc rezultātiem spriežot vēlētāji balsojuši par labi darītu darbu iepriekš. Kandavas novadā nobalsojuši 42% un tas jau ir klidzoši, kur nu vēl sliktāk. Vēlētāji netic ka var mainīt gadiem pastāvošo sistēmu – sliktu darbu. Bezcerība ir vissliktākais kas ar mums var notikt. Kandavniekiem atliek tikai priecāties par engurniekiem.

    1. Tie 80% ir tie, kas no nobalsojušajiem (tiem 40 un cik tur procentiem, kas uz vēlēšanām aizgāja, Engurē tātad aptuveni cilvēki 2000) atdevuši balsi par uzvarējušo sarakstu, tātad – nacionāļiem.

  4. kandavnieki var tikai priecāties par to, ka nav engurnieki! Valers – šis kauna traips un TP stipendiāts atkal zags un blēdīsies pa visu novadu!!!!!!!!!!!!!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *