Attēlam ir ilustratīva nozīme

Diskutē par disku golfu Tukumā

Tukuma novada domes zālē 15. februārī tukumniekiem bija iespēja uzzināt ko vairāk par disku golfu un ieceri šī sporta veida trasi veidot Gotlandes ielā, Senču kalnā un Veļķu priedēs. Sanāksmi vadīja pašvaldības izpilddirektors Ivars Liepiņš, skaidrojot, ka ir izskatītas vairākas vietas pilsētā, kur šo trasi varētu ierīkot, bet ne visur tas ir iespējams: “Mums, pašvaldībai, ir jāsabalansē dažādu iedzīvotāju vēlmes un intereses, bet vienlaikus jāņem vērā, ka jebkura aktivitāte ir pienesums pilsētai, kurā, kā to atzīst paši tukumnieki, dažādu aktivitāšu arvien ir par maz.”

Divas vietas noraidītas

Kā sēdē skaidroja ainavu arhitekte Maija Fogele, biedrības iesniegums pašvaldībā tika saņemts 2022. gada augustā no biedrības Tukuma disku golfa klubs. Viņi bija saredzējuši vietu Durbes parkā, taču vienprātības par šo vietu nebija, tāpēc tika lūgts skaidrojums Nacionālajai kultūras mantojuma pārvaldei. saņēmām atzinumu, ka šī vieta tam nav īsti piemērota un ka šim mērķim var izmantot tikai daļu teritorijas, kur savukārt nevar ierīkot trasi. Otra vieta bija Melnezera apkārtne, taču mikroliegumu un biotopu dēļ šīm aktivitātēm  teritoriju pie Melnezera izmantot nevar. Izvērtējām arī citas pilsētas zaļumzonas Veļķu mikrorajonā Gotlandes ielas rajonu, Senču kalnu Dāņu un Kandavas ielas krustojumā un Veļķu priežu nogabalu. Šīs vietas pēc to izmantošanas iekļautas  dabas un apstādījumu teritoriju zonējumā, kā arī ir publiskās apbūves teritorijas, kur šādu ieceri var īstenot. Tika arī rīkota aptauja, kur šīs ideja saņēma atbalstu, bet saņēmām arī iedzīvotāju vēstuli, kurā bija izteikts lūgums vairāk šo ieceri skaidrot.

Trase ar 18 groziem

Biedrību «Tukuma Disku golfa klubs» sēdē pārstāvēja Jānis Orbidāns, Dāvis Ruduks un Gatis Rugājs. Jānis Orbidāns skaidroja, ka vēlas popularizēt šo sporta veidu, kas ir ļoti demokrātisks brīvā laika pavadīšanas veids visiem, jo to var spēlēt bērni un pieaugušie: “To spēlē līdzīgi kā parasto golfu, tikai nūjas un bumbiņas vietā lieto disku, kas ar iespējami mazāku metienu skaitu jāiemet grozā. Disku golfu var spēlēt mājas pagalmā, mežā, atrodot piemērotu mērķi, bet var to darīt īpaši izveidotā trasē – Latvijā tādas ir 34, Lietuvā – 30, Igaunijā – 189, bet Somijā – 1000 parku. Tukumā šobrīd ir tikai viena privāta trase, bet ir iecere izveidot pirmo publisko trasi ar 18 groziem, kuru varētu bez maksas izmantot ikviens novadnieks vai viesis un kur notiktu arī sacensības. Biedrība pati arī trasi izveidotu un uzturētu, bet pašvaldība nodotu trases teritoriju bezatlīdzības lietošanā. Kas svarīgi – trase nebūs slēgta vai citādi ierobežota, šo teritoriju var izmantot jebkurš iedzīvotājs, tāpat kā līdz šim – sportot, pastaigāties, staigāt ar suņiem vai kā citādi atpūsties. Nebūs nekādu aizliegumu vai ierobežojumu. Bija jautājumi par stāvvietām un atkritumu savākšanu, tad atbilde ir, ka stāvvietas plānotas Pauzera pļavās vai pie Šekumkroga, bet atkritumu savākšanai urnas būs pie katra groza, un biedrība arī atkritumus savāks, turklāt ir plāns noslēgt līgumu ar atkritumu savācējiem.

Kā jau izskanēja, trase plānota Gotlandes ielas rajonā, taču, kā norādījis uzņēmums «Augstsprieguma tīkli», pie elektrolīnijas grozus nevar izlikt, tāpēc tos pārcels tālāk. Vitālijs Ribakovs, Disku golfa federācijas valdes pārstāvis, atzina, ka šī trase dos iespēju atpūsties, gan arī labumu pilsētas uzņēmējiem, jo tie, kas dosies golfu spēlēt, īpaši sacensībās, izmantos arī veikalus, kafejnīcas, un, iespējams, arī viesnīcas. Turklāt šis sporta veids palīdz iegūt jaunus draugus.

Vaicāts par Talsu Deviņkalnu trases noslogojumu, tās pārstāvis Kalvis Frīdenbergs skaidroja, ka ziemā trase lielākoties tiek izmantota brīvdienās, un tad 15-20 spēlētāji jau ir daudz, bet, “jo laiks paliek siltāks, jo cilvēku ir vairāk, taču viņi izklīst pa trasi – izspēlē grozu un dodas tālāk, tāpēc, kā bija rakstīts kādā komentārā – Talsos neviens disku golfu nespēlē. Patiešām, tā no malas var arī izskatīties, jo trasē neredzēsim futbola komandu, kas skrien barā…”

Drošības jautājumi

Kā iepriekš, tā arī šajā sēdē tika vaicāts, kas gādās par drošību, lai sportista vai jebkura spēlētāja mestais disks netrāpīs kādam, kas turpat devies pastaigāties kopā ar bērniem. Jānis Orbidāns skaidroja, ka tiks izvietotas brīdinājuma zīmes vietās, kur būs jāšķērso iela, savukārt tiem, kas disku golfu spēlē, jāņem vērā nosacījums, ka disku ir aizliegts mest tad, ja ir redzams gājējs vai automašīna. Tātad pirms mešanas ir jāpārliecinās, vai trase ir tukša. Tiesa gan sanāksmes laikā iedzīvotāji izteica šaubas, vai visur un vienmēr tas tiks ievērots, jo īpaši, ja kāds tāpat būs aizgājis uzspēlēt un uzskatīs, ka viņam par citu drošību nav jādomā. Tad no kā lai prasa atbildību? V. Ribakovs skaidroja, ka daudzviet Eiropā un pasaulē, arī Latvijā šie parki izvietoti aktīvās atpūtas vietās un apliecina, ka šīs sports citiem atpūsties gribētājiem netraucē.

Veļķu iedzīvotāja Monika Bērzs-Bērziņa interesējās, kā varēs nodrošināt drošu ielu šķērsošanu, jo, lai izmantotu trasi pilnībā, kopumā ielas jāšķērso četras reizes. Biedrības pārstāvji skaidroja, ka šis sporta veids nav uz ātrumu, līdz ar to būs laiks apstāties un mierīgi pāriet ielu, bet tikšot uzliktas arī informatīvās zīmes, kas aizrautīgākos spēlētājus brīdinās, ka trase turpinās otrpus ielai.

 

Plašāk par sapulcē runāto lasāms piektdienas, 17. februāra laikrakstā ŠEIT=========>>>>>>>>>>>>>>>

 

 

 

Komentāri

 1. aktivitātes – nav slikti! Bet cerams, ka zemes nomas līgumā tiks iekļauts nosacījums, ka, ja nomnieks nepilda kādu no saistošajiem noteikumiem tad tas zaudē nomas/lietošanas tiesības. Labiekārtojums un inventārs pie šāda rezultāta, tad paliek zemes īpašniekam!

  1. *tukum* – Tas ir diezgan loģiski ka patapinājuma/bezatlīdzības nomas līguma/sadarbības līguma ietvaros pamatā ir nosacījumi kas paredz atbildību un tiesības. Bet nejauciet labiekārtojuma un inventāra būtību. Kā piemēru teikšu, ja nomnieks nodod zemniekam zemes platību kviešu audzēšanai (nomnieks saņem subsīdijas/zemnieks nopelna uz labību ), bet pēc kāda laika Zemnieks apstrādā lauku,gatvajoties sējas laikam, bet ne iesēj labību, Nomniekam ir tiesības lauzt līgumu nemaksāt atlīdzību zemniekam par to ka zeme ir apstrādāta un iznomāt to citam zemniekam ar lielāku vērtību, bet tas nedod nomniekam tiesības uz zemnieka iegādāto arklu zemes apstrādei . Ceru ka noderēs atbilde priekš dienām.

 2. Ja šis pasākums tiks veidots tādā pašā stilā kā Kandavā, tad, hmm, būs jautri. Uzziņai – “trasi” Kandavā ierīkoja balinātajai deputātei pietuvinātu cilvēku biedrība, kas, izmantojot projekta aizsegu un finansējumu, nodarbināja internātskolas audzēkņus ierīkošanas darbos. Finālā, pasākums, kam jābūt bezmaksas, kā jau sabiedriskā labuma projektam, nemaz tik bezmaksas nav – par 1 šķīvīša īri jāatdod 1eur, piedevām jādodas tiem pakaļ kādus pāris km.

  1. Tu varbūt dabū savu šķīvi un tad būs bez maksas????Ja tev nav savu slidu un tu iznomā tās,tad arī slidošana pa sloceni tev būs maksas pasākums ambāli!

   1. Kā jau rakstīju, Kandavas trase realizēta kā sabiedriskā labuma projekts un tādā nav paredzēts iekasēt samaksu. Namu pagalmos arī neesmu redzējis babuli, kura pie bērnu laukuma sēdētu ar monētu bundžu.

    1. Dunduk neviens jau par trasi neko neiekasē!Ej kaut katru dienu un guli tur par velti!Trase un sporta inventārs nav viens un tas pats!

    2. Jautājums tev Adriatico* Vai tu pec šī parka izveides (sabiedriks labuma projekts) esi pieteicies vai mēģinājis pielikt roku tā uzturēšanai kas ir tekošās izmaksas (varbūt lielas varbūt mazas ,bet ir…), teiksim, nopļāvis kaut kvadrātmetru zāles, noziedojis kaut 10 minūtes sava laika izvedot atkritumus kas uzkrājusies miskastēs parkā, vai varbūt piedāvājies palietot tavu trimmeri zāles pļaušanai , lai tev un citiem būtu patīkami atnākt un atvest savus draugus, ciemiņus utt jebkurā laikā par velti. Aizdomājies uz brīdi un nepataisi sevi par muļķi,rakstot nejēdzības.

     1. Biedrība projekta ietvaros uzņemas (un tas ir pienākums) uzturēt trasi, inventāru utt., par ko ir saņēmusi finanšu līdzekļus. Un ne savādāk.

      1. Trase tika izveidota PUMPURS projekta ietvaros, biedrība un Internātskola bija kā sadarbības partneris. ne par kādu šķīvi nevienam nekas nav jāmaksā. Internātskolas bērni neveidoja trasi, bet bija pirmie , kas mācījās šo spēli 🙂 Šķīvīšus bez maksas var dabūt sporta hallē, pēc tam aiznesot atpakaļ. Nezin, kurš ko visu izdomājis. Lai priecājas, ka šķīvīšus var dabūt. Kārtīgi spēlētāji nāk ar savu inventāru. Nez kuram Adriatico māli galvā, būtu priecājies, bet nē – skauž. Biedrība nesaņēma nekādu finansējumu, finansējums bija grozu iegādei un nekam vairāk.

  2. Pasaki kaut vienu iemeslu kāpēc kādam būtu Tevi vai kādu citu jānodrošina ar inventāru bez samaksas???

  3. Runā,ka tie internātskolas skolēni,kas neizturēja vergu darbus ir apbedīti tur pat golfa laukumā un naktī spokojas…

 3. Šeit arī paredzēts, ka šķīvīšus iznomās- info centrs, kas ir Talsu ielā….
  Aktivitàtes ir apsveicamas, bet ja dibinàtāju viens no argumentiem bija- uz Talsiem braukt ir pa tālu un ilgu….., un izrādās tāda trasīte ir Kandavā- tad rodas jautājums- kam novadā 2 tādas?

  1. Maksā man degvielu un braukšu uz Kandavu spēlēt!Un ja nesaproti no šī sporta neko tad nekomentē!Katra trase ir savādāka un sakarā ar to ir interesantāk un aizraujošāk spēlēt citās trasēs.Kāpēc tieši tukumā katru jaunu ideju un projektu mēģina norakt gnīdas un pēc tam īd,ka Tukumā nav ko darīt un nekas nenotiek?????

   1. kur problēma – maksā zemes nomu- izsoles kārtībā un taisi savu biznesu!!!!!! Interesanti, vai sacensību dienā, piemēram, trase arī būs brīvi pieejama ik vienam?

    1. Nu re kurš ir gnīda-sacensību laikā grib bāzties pa visdu,bet ikdienā tur kāju 100% nespersi 😀

     1. Jāatzīst ka ir novērajami comentētaji ar daiļdir***as sindromu jebšu kur mana ēna krīt tur kakāju, kapēc nezinu….

      Tad nu pamēginašu kautkādu skaidrības vēsmu dot kā zinātājs.

      Žēl ka daļai no negatīvi noskaņotajiem komentētājiem,acīmredzami nebij vēlme vai varēšana ierasties uz publisko apspriedi lai uzjautātu sasapejušu jautajumu un sanemt atbildi lai rastos kautcik adekvāta spriestspēja par un ap šo ieceri. Tiem kam 1 eiro par disku nomu, kas ir niecigs finansiāls atbalsts trases uzturēsanas izmaksām, ir kautkas neaptverams var novēlēt tikai vienu lai jums dzīvē veicās labāk kā līdz šim.Par Kandavu cik zinu tas tapa Eiropas projekta ietvaros kura varētu tikpatlabi arī nebūt,ja ne biedrība vai kāds pasvaldības ierēdnis neizrādītu iniciatīvu un neradītu kautko paliekošu sabiedrībai, bet nu re, paprasija 1 eiro par disku komplektu…. Nelieši, vai ne…parņem grūti ap sirdi kur tiecas mūsdienu patērētājs,kad kāds/a persona/biedrība vai organizācija ar savu brīvprātīgo darbu, laiku, iniciatīvu, vēlmi pat līdzekliem kautko saviedribai, paliec vēl vainīgs un apšaubīts. Bet ir saprotams ka negācijas nāk no nedaudz aprobežotu, bet varbūt dzīve daudzreiz vilšanos piedzīvojušu sabiedribas daļu. Gan laiks rādis un cerams izdosies kautko gaišāku ienest šo ļaužu dvēselēs.Novēlu neatlaidību projekta virzītājiem,jo man kā zinātajam, ir skaidrs/saprotams galvenais mērkis. Tukumā disku golfam būs būt!!! Lai labi lido!

     2. Tu gribi teikt, ka ikdienā tur būs šausmīgi daudz tautas – tikai dīkdienis, kurš nekur nestrādā var atļauties tā teikt, pamatā tās arī būs brīvdienas, kad cilvēki varēs tur iet.Nemeklē te sazvērestības teorijas, bet ieslēdz savas smadzenes GNĪDA!

      1. Dīkdienis kurš nestrādā vai gudrs cilvēks,kurš strādā cik un kad grib un pelna vairāk kā tu jebkad spēsi nopelnīt???Mūsdienās nav jāpavada noteiktas darba stundas fermā kā tavos laikos!

       1. nu te tu iebrauci auzās, stipri šaubos, ka zini cik nopelnu varu tik pateikt, ka pietiekoši!

        1. Pelni cik tu gribi,bet darbā acīmredzot sēdi savas stundas,ko es varu pavadīt kur un kā vēlos

         1. tas parāda tavu atieksmi pret to, ko tu dari, vai arī esi kārtējais spekulants !!!

    2. Disku golfs nav biznes ar ko pelnīt!!!To iegaumē pirmkārt!!!Ja jums ir citi plāni attiecībā uz šo teritoriju – taisat projektu un ejat uz domi!Ja nē,kāda jēga jums te smirdēt???Un kurā sporta veidā sacensību laikā trase ir pieejama visiem???Ja gribi kasīties ej pie mātes un kasies!Netaisies stulba!

    3. *Gnīda tu* – Disku golfa parka izveide un uzturēšana absolūti nav/nebūs / un pat teorētiski nevar būt bizness (Ja vien netiek organizētas regulāras liela mēroga sacensības, bet var pastāvēt pašpietiekami ar pareizu, sabalansētu pārvaldību . Tāpat kā lielākā daļa disku golfa parku Latvijā (39 pašreiz)ir tapuši un tiek uzturēti no biedrību / sporta klubu piesaistītiem līdzekļiem (sponsoriem, ziedojumiem ,biedru naudām, PDGA* atbalstu, utt …) kam pamatā ir entuziasms, aizraušanās un mīlestība pret šo sporta veidu. Jā atļaušos uzsvērt ka Disku golfs ir iekarojis savu vietu ASV jau sen, bet nu jau iekaro tā vietu profesionālā sporta pasaulē Eiropā virzoties no Ziemeļeiropas uz leju. Mūsu ziemeļu kaimiņi Igaunija (197 oficiāli reģistrēti parki) ir kilometriem priekšā mums, kam mentalitāte ir tuvāka tās ziemeļu kaimiņam Somijai kas ir topa augšgalā Eiropā gan pēc spēlētāju reitingiem, izbūvētiem parkiem ( oficiāli reģistrēti nedaudz pāri 1000 ieviesti Disku golfa parki) un attīstībai ka tādai, ka arī ir top 2 valsts pasaulē. Ir vērts pieminēt ka Igauniete Kristin Tattar ir patreizējā ranga līdere un vislabāk apmaksāta disku golfa spēlētāja sieviešu konkurencē. Tas tā pa profesionālo sporta attīstību. Disku golfa burvība ir tajā ka ar minimāliem ieguldījumiem (nopērkot kaut pirmo disku komplektu +-25 euro) var pavadīt pilnvērtīgu, sportiski aktīvu pastaigu ar sacensības garu bet tai pat laikā brīvā atmosfērā gan jauns gan vecāka gada gājuma cilvēks. Tev *Gnīda Tu* varbūt tas nav aktuāli (patreiz) un tāpēc tāds neracionāls viedoklis bet ir zināma sajūta ka nejauši nezinot viens otu tiksimies Tukuma disku golfa trasē, to arī tev novēlu!!!

     *PDGA -Profesionālā Disku Golfa Asociācija.

     1. nu neticu, ka te nav zemūdens akmeņu – nav bizness saki – noma jau ir bizness , fondu nauda jau ir bizness, sponsori jau ir bizness… jā vajag līdzekļus, lai uzturētu tādas platības kārtībā – par to nestrīdos! Bet vai tas tiks pildīts? Nekas jau nebūs zaudēts biedrībai, ar pašvaldības palīdzību tā iegūs finansējumu, kura izlietojums ir vienīgi tās pārziņā. Sapratīs, ka rentablāk ir izveidot savu – privāto parku un aiziet atkal bizness, starta kapitāls tak jau būs nodrošināts.

  2. Novadā ir viens baseins, priekš kam Tukumā vajadzīgs vēl viens! Pieminēju baseinu, jo FB cītīgi iedzīvotāji vēlējās!
   Atbildot Jums! Kandavā nav 18 grozu trase!
   Disku golfa spēlētāji no Tukuma arī turpinas braukt uz citām trasēm dažādībai. Diez vai Jūs ēdat kartupeļus visu mēnesi! Gan jau kadreiz zupu arī gribas.

  3. Mani fascinē Tukumnieku loģika- nonstopā pīkstam,ka nekā nav, bet tai pašā laikā negribam atbalstīt neko jaumu.

 4. Galvanais ir izaudzēt bārdeli un sadzertie, sapīpēties tēlot varenus dzekus, trubilu netīru un smirdošu gaili .

 5. Sanācis riktīgs debloīdu salidojums, pietrūkst tikai paša galvenā mūžam apbižotā Skolnieciņa.

   1. … saka: 22.02.2023 15:07 Tu esi mentāli slims sumpurnis. Laikam tu esi tas galvas invalīds, kas zog manu segvārdu, lai mani marginalizētu. Tu jauc jebkuru diskusiju ar šādu rīcību. Iedomājies, ka tu lieto soctīklus. Bet kāds idiots tavām paziņām tavā vārdā sāk sūtīt vis kaut kādus mēslus. Tev tas laikam nepatiktu.

  1. Te nevis skolnieciņa trūkst,bet tie riebīgie suņu mīlētāji,kas nez kāpēc šo projektu cenšas izjaukt!Poe kartingu trases arī ir suņu laukums,tur nevar iet vai tur suņu vecenes kaut ko nespēj sadalīt????

 6. Ko tur diskutēt?Ir jātaisa!Diskutēšana ir tikai mūžīgo īdētāju tieksmju apmierināšanai!

  1. patiešām laba ideja… Beidzot sakoptu to teritoriju, šeit pat nebūtu žēl, ja pat prasītu kādu simbolisku maksu par trases izmantošanu! Gan jau atkal te daži bļaus, ko īdi u.t.t., bet varbūt saprotiet domu, ja kaut kas tiek dots bezatlīdzības lietošanā, tad ir jābūt kādam labumam – kaut nemateriālam priekš pārējās sabiedrības!

  2. *Janka* Vai tu ieguldītu darbu, laiku, lai pēc tam tur neviens nebrauktu. ?
   Trasei jābūt arī interesantai/ sarežģītai/ izaicinošai, lai cilvēki atgrieztos un pievarētu nepievarētos trases posmus. Plikā płavā, palu, lietus laikā neviens nespēlēs! Rezultāts- 0

  1. *…* lietus laikā spēlē disku golfu tas nav šķērslis
   *…* ezerā disku golfs jau būs dārgi, netrāpīji disks dzelmē, domāju nesaies!
   *suņu buda* žēl ka komentetāji slēpjas aiz “kreatīviem” pseidonīmiem un neraksta kas tieši viņi ir! Bet nu…..

 7. Disku golfs ir sātana pirksts! Zāli mīdīt-tas ir uzsplaut svētajiem stiebriem! No tiem izaug svētie zariņi! Es 100% mēnesgaismā veikšu svēto zariņa raustīšanas rītuālu!
  Ar cieņu skolnieciņš
  Zariņa glabātājs TM
  Gaismasnesējs skolnieciņš.

  1. Jāatzīst viens no labākajiem komentāriem šinī diskusijā, sarkasms piemērots diskusijas kontekstam.

  2. Skolnieciņš saka: 23.02.2023 17:28 Murgains komentārs ar mērķi diskreditēt un marginalizēt dievturus. Tev laikam tā derdz, ka Latvijā ir ļaudis, kas ciena un godā senos Dievus, ka tu uzreiz sāc zagt svešu segvārdu, lai noniecinātu cita cilvēka teikto.

   1. Se būdā! Tu neēsi nekāds skolnieciņš!
    Tu esi galvā drāzts atdarinātājs! Tikai es esmu vienīgais un īstais skolnieks, kas skolnieciņš, skolnieka dēls!
    Ar cieņu skolnieciņš
    Zariņa glabātājs TM
    Gaismasnesējs skolnieciņš

    1. Skolnieciņš saka: 25.02.2023 14:34 Ja tev ir tik neadekvāta reakcija uz dievturības jeb latviskās dzīvesziņas (baltu politeisma) pieminēšanu un uz atbalstu Ukrainai, tad tu neesi nekāds latvietis, bet gan Latvijai naidīgs prigožina troļļu fermas trollis.

     1. Ej dir.t, zaglīgais viltus antiņ!
      Zariņa glabātājs TM
      Gaismasnesējs skolnieciņš

 8. Nu ‘re cik pēkšñi daudz komentētāju saradies,varbūt:):) golfs, jā nav slikta lieta ,bet…atkal ne visām paaudźēm,un ne visos gadalaikos,bet gan šauram lokam,diezvai mazie ķipari ,utt.to spēlēs.Cik gan jautri Tukumā,nu jau būs gadu desmiti kopš cilvēki prasa pirti,kulturas namu,baseinu,bet nekā ,pofig ko vajag cilvēkiem, bùs būt golfa groziem, juhuuuu:):)

  1. Kāpēc ne visām paaudzēm???Tas,ka savu pakaļu kāds nevar pakustināt vai negrib nenozīmē,ka šis sports nav visiem!Un ja bērnam neko nerādīsi un pats noteiksi kas viņam der vai neder tad protams viņš to nespēlēs!Gadalaiks nav šķērslis ja vien nav sniegs līdz celim!Ar savu pirti un baseinu jūs tālāk par citu rakstu komentēšanu neesat tikuši un netiksiet!Lai kaut kas notiktu ir jārīkojas!!!Bet jūs-skaužat citu projektu ar meliem un stulbiem pieņēmumiem….

   1. Ir nu gan ko skauzt, zirgam jasmejas šadu grozu projektus jau var blakus novados redzet,pilnīgi īslaicīgs pasakums

  2. Tikai tāpēc,ka Tukums jums nebūvē daudzmiljonu baseinu ar daudztūkstošu uzturēšanu katru mēnesi jums ir tagad jānoliek jebkurš cits ar jūsu sapņiem nesaistīts projekts pilsētā????

   1. Nu gan sacepies:):)būs tak būs tas grozu pasakums,vares pametāt pāris mēnešus vasarā 🙂 rudenī kā zināmās mums līst ,dubļos nifigā nemetišu,ziemā jā kā zināmās mums ir sniegs tā kā atkal nekā,vasarā o jā metīs uz nebēdu vai nu te ,vai blakus novada,to grozu jau rińķī kā mudž :):)

 9. I enjoy what you guys are usually up too. This type of clever work and coverage! Keep up the wonderful works guys I’ve you guys to our blogroll.

 10. Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to far added agreeable from you! However, how can we communicate?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *