Pastariņa muzejā būs gardumu meistarklase. Aicina pieteikties

19. novembrī 13.00 Pastariņa muzejā («Bisnieki», Zentenes pagastā, Tukuma novadā) latviskās noskaņās notiks trešā meistarklase «Kulinārās tradīcijas lauku sētā. Rakstnieka Ernesta Birznieka-Upīša gardumi». Uz pasākumu aicināti rakstnieka daiļrades cienītāji un gurmāni.

Šis ir pasākumu cikla “Viena diena Pastariņa sētā” trešais šī gada notikums. Tā ietvaros muzeja apmeklētājiem ir iespēja interesantā veidā, iepazīt tradicionālo kultūras mantojumu un sadzīvi Pastariņa sētā, praktiski pašiem darbojoties un pagatavojot rakstnieka mīļāko ēdienu kopā ar viņa dzimtas pārstāvjiem.

Pēc meistarklases aicinām apskatīt arī atjaunotās ēkas un iepazīt Birznieku dzimtu un viņu sadzīvi, rakstnieka dzīvi un daiļradi. Muzejā eksponēti oriģināli, rakstniekam savulaik piederējuši priekšmeti, bet atjaunotajās ēkās – klētī (1894), seklā kūtī (1896), pirts-dārē (ap 1910), dziļajā kūtī un vāgūzī (1830) izveidotas ekspozīcijas, kas caurvij rakstnieka stāstu motīvi. Dārzā aicinām skatīt vecās „Bisnieku” saimniecības samazināto sētas maketu, kas atspoguļo situāciju rakstnieka bērnībā.

Dalība meistarklasē 3.00 EUR. Informācija un pieteikšanās līdz 17. novembrim: 28651091, pastarinamuzejs@tukumamuzejs.lv.

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *