Avots: google.map (uzņemts 2023. gada maijā)

Par «Tukuma piens» iecerēto katlu māju daudz jautājumu

No 8. jūnija līdz 6. jūlijam iedzīvotāju apspriešanai nodots lokālplānojuma projekts nekustamajam īpašumam Jelgavas ielā 7, Tukumā. 28. jūnijā notika tiešsaistes tikšanās ar iedzīvotājiem, kurā piedalījās a/s «Tukuma piens», SIA «Reģionālie projekti», Tukuma novada pašvaldības un Valsts vides dienesta pārstāvji.

Šis plānojums tiek izstrādāts, lai mainītu zonējumu teritorijas plānojumā no Dabas un apstādījumu teritorijas (DA) uz Rūpnieciskās apbūves teritoriju (R). Uzņēmumam «Tukuma piens» šīs izmaiņas nepieciešamas, lai šajā šobrīd zaļajā teritorijā varētu uzbūvēt katlu māju. Iedzīvotāju savus priekšlikumus var izteikt līdz 6. jūlijam. Rakstiskus priekšlikumus iespējams iesniegt pa e-pastu pasts@tukums.lv, parakstot ar elektronisko parakstu,     elektroniski portālā www.geolatvija.lv, pa pastu – Tukuma novada pašvaldībai, Talsu iela 4, Tukums, Tukuma nov., LV-3101 vai klātienē – Tukuma novada valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, Talsu ielā 4.

Slocenes krasti neizmantojami žogu un latvāņu dēļ

Ina Kuļikovska, iedzīvotāja:

– Man ir jautājums par Slocenes upes aizsargjoslu – kāpēc a/s «Tukuma piens» to neievēro – tur ir sabūvēti žogi, kas liedz pārvietoties gar upes krastu. Turklāt tur ir saauguši latvāņi, kuru sēklas upe aiznes uz aizsargājam teritorijām. Un vēl – tiek minēts, ka šī teritorija ir degradēta, bet nekur netiek pateikts, kurā brīdī tas tā ir noticis. Kad mēs aizgājām to apskatīties, redzējām, ka tur ir uzbērumi. Bet tādi tur nekad nav bijuši.

Inga Tramdaha, pašvaldības teritorijas plānotāja:

– Mēs bijām dabā, un redzējām, ka uzbērums tur ir, būvvalde to ir fiksējusi, bet ir grūti pateikt, kurā mirklī tas ir izdarīts.

Antra Siliņa, būvinspektore:

– Aizsargjoslas teritorija tika pārbaudīta un secināts, ka par upes krastu gar «Tukuma pienu» paiet nevar, jo tur ir žogi, kas aizšķērso šo vietu. Konkrēti tie ir pie tiltiņa un tad vēl vienu fragmentu uz priekšu. Dabā mēs šo vietu pārbaudīt nevarējām, jo tur ir latvāņi, bet mums ir ar dronu uzņemtas fotogrāfijas, kas to visu apliecina. Arī «Tukuma piens» ar šiem žogu posmiem ir liedzis pats sev piekļūšanu teritorijas daļai pie upes. Šie žogi tur nedrīkst atrasties, tāpēc uzņēmumam būs jāsniedz paskaidrojums, kāpēc un kad tie tur ir uzlikti, turklāt tie noteikti būs arī jānoņem, bet neredzu nekādus šķēršļus, kāpēc tur nevarētu visu sakārtot.

Ints Poškus, uzņēmuma vadītājs:

– Es neredzu īpašas problēmas tos visu sakārtot. Mēs izpildīsim visus priekšrakstus par žoga aizvākšanu. Tie bija radušies agrāk, lai kā jau pārtikas ražošanas uzņēmumā pastiprinātu teritorijas apsardzību, bet esam jau apskatījusies, ka nav problēmu atbrīvot aizsargjoslu no žogiem. Kas attiecas uz latvāņiem, mēs jau tos būtu nopļāvuši, bet visi potenciālie darbinieki, kas to dara, ir aizņemti, bet pāris nedēļu laikā to noteikti izdarīsim. Un arī žogus novāksim divu mēnešu laikā.

Ko darīs ar uzbērumiem?

– Jums pie iepriekšējiem attīstības plāniem bija pievienota lieliska topogrāfiskā karte, kurā redzamas augstuma atzīmes. Un dabā mēs redzam divus īpašumus. no kuriem pret vienu ir izveidota strauja nogāze, tāpēc jautājums, vai tas ir pieļaujams?

A. Siliņa:

– Šāda situācija ir izveidojies tāpēc, ka būvdarbi kaut kādā laikā nav paveikti un atstāti nepabeigtā stāvoklī. Par laukumiem runājot, ir tā – ja ir projekti ražošanas ēkām, tad tie paredz arī laukumus. Konkrēti ir projekts 2014. gadā un līdz ar to laukumu būvniecība ir likumīga. 2017. gadā inspektors konstatēja, ka būvniecība ir pārtraukta un vairāk informācijas par nav, bet arī tāda patvaļība, ka tur būtu kaut kas vests un bērts, nav. Mēs šo situāciju vēl vērtējam. Esam  konstatējuši arī būvgružu fragmentus, bet nevaram pateikt, cik daudz to tur ir.

– Jūs iepriekš teicāt, ka uzbērt var ne vairāk par 50 cm, bet – vai jūs konstatējāt, cik daudz šajā vietā ir uzbērts?

A. Siliņa:

– 50 cm var uzbērt apsaimniekotājs, bet – ja ir projekts, var uzbērt vairāk, un šajā vietā, kā jau teicu, projekts ir bijis.

– Teicāt, ka projekts nav pabeigts – ko tas nozīmē?

A. Siliņa:

– Mēs konstatējam faktu, un prasīsim atbildi no a/s «Tukuma piens» – viņu skatījumu, kāpēc tāda situācija ir izveidojusies.

 

Plašāk par runāto lasāms piektdienas, 30. jūnija, laikrakstā ŠEIT=========>>>>>>>>>>

Komentāri

 1. Kārtējo reizi Tukuma piens ar Poškus vadībā parāda, ka var uzspļaut Tukuma pašvaldībai un darīt, kā grib. Spēcīga mums tā būvvalde, spēj tikai privātos dzenāt. Tukuma pienu pie vietas nolikt iekšas par maz.

 2. Beidziet terorizēt biznesu. Dodiet viņiem iespēju attīstīties. Stiga aizgāja uz Kuldīgu, šlokenbeka bankrots. Davai Tukumapienu zaudēsim ,cik nodokļos jau zaudējam? Cik darbavietu?

  1. Piekrītu Tev,labāk jau visu laiku sodīt,galva nesāp nauda ripo,gan jau pp ir dota kāda klusa pavēle

  2. Kāds labums no šāda uzņēmēja, b.dārzu nav, ceļi nav, algas maksā piena pakās un krējumos. Nauda kā pilsētai, tā arī Valstij nekāda netiek. Lai grimst ja jāgrimst, izdzīvos stiprākais, nav jālien privātajiem virsū

 3. Nebūs ražojošu uzņēmumu, nebūs nodokļu, nebūs naudas skolotājiem un ārstiem, nebūs pensijas, nebūs ceļu utt.
  Vai to grib profesionālie gaudotāji?

 4. Nu taisni var uzjautrināties, vai ir kaut viens gadījums kad Tukumā būtu ņemts vērā iedzīvotāju viedoklis 🙂

 5. Nekādu katlu māju viņiem nau jābūvē, lai labāk sāk darbiniekiem normāli algas maksāt un uztaisa normālas maiņas nevis ta ka itka skaitas 2 maiņas bet strādā dienu un nakti prakstiki vieni un tie paši cilvēki a iebraucējiem maksā vairāk nekā vietējiem un viņiem ir normālas maiņas….. zinu tpc ka pats esmu tur strādājis.

  1. Nekuraa valstii Fabrikaas nemaksa normaali, tapeec arii neviena valsti neviens negrib no vietejiem tur stradaat.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *