Tukuma 2. vidusskolas zālē 2020. gada jūlijā. Foto: Agita Puķīte

Par skolas grīdu un vakcinācijas centru

27. jūlijā notika iknedēļas preses konference Tukuma novada pašvaldībā, kurā pašvaldības vadītājs Gundars Važa informēja par paveiktajiem darbiem un aktualitātēm novadā.

Ko darīt ar Tukuma 2. vidusskolas aktu zāles grīdu?

Kā jau esam iepriekš rakstījuši, lai arī Tukuma 2. vidusskola tagad gandrīz vai uzcelta no jauna, aktu zāles parketu, kaut gan tas bija nokalpojis 50 gadu, bija nolemts nemainīt, jo tas esot labā stāvoklī. Tādēļ projektā tika iekļauta tikai tā noslīpēšana. Tomēr, kā preses konferencē skaidroja pašvaldības vadītājs G. Važa, tagad ir jālemj par grīdas seguma maiņu: “Apskatot parketu, redzams, ka vai nu no logiem, vai no radiatoriem uz grīdas ir tecējis ūdens un līdz ar to bojājis parketu. Sanāk tā, ka mēs sakārtosim sienas, griestus, uzliksim modernas lampas, bet grīda būs veca – uzskatu, ka tā rīkoties ir pilnīgi bezjēdzīgi. Tas, protams, prasīs papildu finansējumu, taču pagaidām nav zināms, cik lielas varētu būt jaunas grīdas izmaksas.” Vaicāts, vai šo darbu veikšana prasīs arī papildu laiku, G. Važa skaidroja, ka visdrīzāk nē: “Jo ātrāk pieņemsim lēmumu, jo ātrāk varēs sākt darbus. Turklāt uzņēmējs sola lielāko daļu darbu paveikt līdz 1. septembrim, līdz ar to būs laiks vēl šiem darbiem un arī skolas nodošanai, kas skolai kā III kategorijas būvei varētu aizņemt ilgāku laiku. Skolas atklāšanas termiņš ir 1. novembris, un pagaidām nekādu izmaiņu nav.”

Uz iebildumu, ka reāli jau visiem darbiem bija jābūt pabeigtiem jau tagad, jo tikai lifta izbūvei tika prasīts papildu termiņš, G. Važa atzina, ka vēl diezgan daudz ir jāstrādā, līdz ar to arī 1. septembris varētu būt izaicinājums visiem, tai skaitā arī būvniekiem.

Meklē telpas Vakcinācijas centram

Kā ziņojām pirms nedēļas, domei bija tikšanās ar Vakcinācijas centra pārstāvjiem. Vēl šobrīd centrs atrodas Tukuma 3. pamatskolas telpās, taču, sākoties jaunajam mācību gadam, nāksies šo vakcinēšanas punktu pārcelt. G. Važa atzina, ka viss šobrīd atkarīgs arī no valdības: “Ja pedagogu vakcinācija tiks noteikta par obligātu, tad arī šim vakcinācijas kabinetam būs papildu slodze, bet pašlaik lielākais dienā vakcinēto skaits ir 167.

 

 

Plāšāk par preses konferencē runāto varat izlasīt ŠEIT=>>>>

Komentāri

  1. Ejot gar skolu laikā, kad tika mainīti logi, kad bija demontēts vecais jumts, varēja novērot, ka pagāja labs laiks, kamēr tukšajās logu ailēs tika ievietoti jaunie logi, kamēr atjaunoja jumta segumus. Kaut kādas plēves bija uz atsegtajām vietām, tomēr tās noteikti nevarēja aizsargāt pret stipru lietus gāžu radītajiem bojājumiem. Ja reiz zāles grīda PIRMS remonta bija laba, tad tikai un vienīgi remontētāju vainas dēļ tā tagad ir bojāta. Ja arī ne tieši lietus ietekmē, tad paviršas darbu izpildes dēļ. Galu galā arī grīdas bija jāaizsargā, tām vajadzēja būt noklātām ar aizsargājošiem materiāliem visu remontdarbu laikā. Te nu vietas polemikai nav. Tagad grīdu atjaunošana jāpilda par remontētāju līdzekļiem un nemaksājot arī par pašiem labošanas darbiem. Te ir tikai darba kvalitātes un organizēšanas jautājums, nevis kaut kas objektīvi neparedzēts.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *