Novadniekiem vēl jāsaņemas jeb jāpiestaigā!

Sabiedrības integrācijas fonda rīkotais staigāšanas izaicinājums “Miljoni soļu Latvijai”, kurā aicinātas iesaistīties Latvijas pašvaldības un to iedzīvotāji, norisinās jau teju divas nedēļas. Līdz izaicinājuma noslēgumam palicis pusotrs mēnesis, tāpēc pienācis laiks aplūkot līdzšinējo progresu ‒ cik aktīvi ir Latvijas iedzīvotāji un kurās pašvaldībās ir vislielākais noieto soļu skaits.

Pirmajās divās nedēļās staigāšanas izaicinājumā aktīvi iesaistījās 12 039 dalībnieki, taču ar katru dienu šis skaitlis turpina būtiski pieaugt. Vērtējot pēc dalībnieku skaita, lielākās komandas Kurzemes plānošanas reģionā ir Liepājas valstspilsēta (573 dalībnieki), Saldus novads (484 dalībnieki), Tukuma novads (452 dalībnieki), Kuldīgas novads (381 dalībnieki) un Dienvidkurzemes novads (297 dalībnieki).

Taču, neraugoties uz mazāku dalībnieku skaitu, nostaigāto soļu ziņā aktīvākās komandas Kurzemes plānošanas reģionā ir Saldus novads (dalībnieki nedēļā vidēji nogājuši 43 579 soļu), Kuldīgas novads (40 181 soļu), Liepājas valstspilsēta (39 359 soļu), Dienvidkurzemes novads (34 245 soļu) un Talsu novads (33 605 soļu). Nedēļas laikā Vidzemes plānošanas reģionā iedzīvotāji nostaigājuši 75 824 941 soļu.

Teju divu nedēļu laikā 43 Latvijas pašvaldībās iedzīvotāji nostaigājuši 511 559 420 soļu jeb aptuveni 365 400 km. Tas būtu 212 reizes apiet apkārt Latvijai vai 10 reizes – apkārt pasaulei. Aplūkojot kopējo statistiku, kopš izaicinājuma sākuma Latvijas iedzīvotāji vidēji dienā nostaigājuši 4100 soļu. Jāatgādina, ka veselības ekspertu ieteiktais minimums ir 10 000 soļu jeb aptuveni 8 km dienā.

Starp 10 aktīvākajiem soļotājiem pirmajā nedēļā trīs dalībnieki bijuši no Ogres, divi dalībnieki no Bauskas novada, Jelgavas valstspilsētas, Tukuma novada, Mārupes, Madonas un Ķekavas novada. Rekordists pēc pirmās nedēļas izaicinājuma ir pārstāvis no Bauskas novada, sakrājot 385 984 soļus jeb nedēļā nostaigājot aptuveni 280 km.

Atgādinām, ka aktīvāko dalībnieku topu iespējams apskatīt vietnē https://vietagimenei.lv/miljoni-solu-latvijai. Lai piedalītos veselīga dzīvesveida izaicinājumā “Miljoni soļu Latvijai”:

 

  • lejupielādē lietotni Walk15;
  • izvēlies konkrētu pašvaldību, kurā tiks fiksēti tavi soļi;
  • staigā, soļo, tipini un aicini apkārtējos iesaistīties staigāšanas izaicinājumā!

 

““Sabiedrības saliedētības radars” pētījuma rezultāti parādīja, ka sabiedrībā visvairāk uzticamies saviem ģimenes locekļiem, tomēr ir svarīgi veicināt uzticēšanos arī vietējās kopienās. Šis izaicinājums ir ne tikai par soļu skaitīšanu, tā ir kopīga aktivitāte ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Mēs aicinām krāt soļus kopā ar saviem ģimenes locekļiem, kaimiņiem, novada iedzīvotajiem, virzoties uz mērķi vienam otru iepazīt tuvāk caur garām pastaigām,” stāsta Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Staigāšanas izaicinājuma “Miljoni soļu Latvijai” mērķis ir ne tikai motivēt Latvijas iedzīvotājus veselīga dzīvesveida atbalstīšanā ziemā, bet arī veidot ikviena iedzīvotāja piederības un kopienas sajūtu savai pašvaldībai. Izaicinājums darbojas virtuāli, un tajā aicināts iesaistīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, reģistrējoties lietotnē Walk15. Kopā katrs solis ir svarīgs!

Komentāri

  1. Fiziski nav iespējams piestaigāt soļus par tiem ap 150 novadniekiem, kam ir 0 soļu, tā jau aktīvākajiem soļotājiem nodils apavi. Ja nedomā staigāt, tad ir jāizstājās, nevis jāvelk novads uz leju!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *