Novada kultūras un sporta dzīves vadībā – pārmaiņas

Šī nedēļa atnāca ar ziņu, ka novada kultūras un sporta jomas vadībā notikušas pārmaiņas – līdzšinēja novadadomes nodaļas vadītāja Santa Laurinoviča uzrakstījusi atlūgumu un darba attiecības ar pašvaldību izbeigusi, savukārt viņas pienākumus nu pilda vietniece Iveta Grunte, kas vēl pirms neilga laika vadīja Kandavas kultūras un sporta centru un novada domes kultūras komisiju.

Mēnesi pirms svētkiem – citi rīkotāji

Jāpiebilst, ka Tukuma novada domes sēdē 25. maijā deputāts Mārtiņš Limanskis interesējās, kad sagaidāma informācija par Rožu svētkiem, uz ko pašvaldības izpilddirektors Ivars Liepiņš skaidroja, ka ”nākamajā nedēļā Kultūras un sporta nodaļa programmu prezentēs”, taču vienlaikus atzina, ka tas notiekot ar divu mēnešu novēlošanos. 6. jūnijā notika Kultūras komisijas sēde, kuru vadīja Jaunpils pils direktore un komisijas locekle Kristīne Liepiņa, sīkāki skaidrojumi par situāciju netika sniegti, vien informēts, ka līdz ar šīm pārmaiņām Tukuma Rožu svētku rīkošana tiek nodota kultūras nama direktores Līgas Dzelzkalējas un režisores Lienes Bēniņas pārziņā. L. Dzelzkalēja apstiprināja, ka no 5. jūnija kultūras nams ir pārņēmis svētku rīkošanu un darīs visu, lai svētki būtu – tuvāko divu nedēļu laikā programma tikšot precizēta.

Pašvaldības rosināts darba uzteikums 

Tukuma novada pašvaldības izpilddirektors Ivars Liepiņš, vaicāts, kāpēc S. Laurinoviča uzrakstījusi atlūgumu, skaidroja: ”Pagājušās nedēļas otrajā pusē vienojāmies par darba attiecību pārtraukšanu, abpusēji vienojoties. Iniciatīva šoreiz nāca no pašvaldības vadības puses. Mums jau kādu laiku likās, ka darbība kultūras un sporta jomā varētu būt citādāka; abas šīs jomas ir vienojošas un to darbība ir ļoti redzama uz āru, tāpēc tam jābūt komandas darbam un garam, un visiem ir jādeg par ideju, bet daudzām lietām, kam būtu jāstrādā uz novadu, nebija redzējuma un izpildījuma. Bija robi arī tajos svētkos, kas tuvojās – pilsētas svētkos un Dziesmu un deju svētkos, kur redzējām, ka neiet tā, kā vajadzētu. Uzskatu, ka nevar mainīt tradīcijas; un, ja visi nedeg par pilsētas svētku jauno konceptu, tad bez komandas to uztaisīt nav iespējams. Arī otra puse atzina, ka ne viss ir izdevies un ka varbūt ir uzņēmusies par daudz, nekā plānots. Tā var būt, ka ne vienmēr iecerētais izdodas, tāpēc izrunājoties vienojāmies par šādu rezultātu. Šobrīd galvenais uzdevums ir godam novadīt Rožu svētkus un vasaras pasākumus, kam programma jau ir salikta – esam šim procesam pieslēgušies, iesaistām kultūras namu un vēl citus darbiniekus. Un jūlija beigās vai augusta sākumā meklēsim nodaļai jaunu vadītāju. Šobrīd ir iecelta vietas izpildītāja – tā kā kultūras centrs Kandavā likvidējās, Iveta Grunte būs Kultūras un sporta nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāja. Tomēr nevajag asociēt, ka tagad kandavniece Tukumā vadīs kultūru – tas ir uz pāris mēnešiem – līdz konkursam. Tas būs, iespējams, vispirms iekšējais un tad ārējais vai uzreiz ārējais konkurss, par to vēl lemsim.” Centāmies noskaidrot arī Santas Laurinovičas viedokli, taču viņa uz redakcijas tālruņa zvaniem neatbildēja.

 

Plašāk par kultūras dzīves aktualitātēm lasāms 9. jūnija laikrakstā ŠEIT========>>>>>>>>>>>>>>

Komentāri

 1. Dīvains teikums- kapec gan kandavniece nevarētu vadīt kultūras dzīvi? Tas ir amats kopējam novadam, nevis atsevišķi pilsētai. Ja pilsētai, tad jau cita štata vieta.

  1. Tāpēc, ka nākamam vadītājam ir jābūt spējīgam abstrahēties no personīgām simpātijām pret konkrētu novada vietu. Piekritīsiet, ka Santai totāli nebija interese par Tukumu un tā attīstību.

   1. A kāpēc viņai vai jebkuram citam būtu jāmīl tieši Tukums? Vai Tukumu vispār kāds mīl? Santa tieši bija neitrāla un vienlīdzīgi izturējās pret visiem novada kultūras namiem.

 2. Tad jau Engurnieks arī nevar vadīt komunālo nodaļu un engurnieki visu novadu.

  1. Nu te jau ir daudzi tikai tapēc, ka tapēc…ne tur objektivitāte, ne tur godprātība, jo turpinās mazā kolhoza ieradumi. Galvenais lai ģimenē viss paliek un gods arī.

 3. Grunte? Galīgi prātu izkūkojuši(pareizāk sakot, pāķu karaliene priede savas roklaižas apbalvo ar amatiem).

  1. Un pāķi dzīvo daudz skaistākā vidē kā gorodokā Tukums, kur ne puķes zied, ne apgaismotas mūsdienīgas asfaltētas ielas ar gājēju celiņiem , pat kultūras nams nav un sakopta estrāde, ne mūzikas skola mūsdienu standartos , vārdu sakot gorodoks ir gorodoks, nav tur ko meklēt. Tukumam pat savas himnas nav un nekāda lokālpatriotisma, bet ko var gribēt no oficiermadāmām utt.

   1. Labāk paskaties uz saviem popoviešiem, kad pusčetros beidzās darbs, kādi tik apdalītie tur neplūda laukā veselām straumēm. Tagad tie paši vada depresīvo pagastu Kandava, kura prot tikai sataisīt parādus, bet maksāt par tiem negrib.

    1. Popova radiorrūpnīca, vēlākais RRR bija izcils uzņēmums, tāpat kā VEF , kamer žīdfašisteļi nesaka izzagt…kad Dončo un Jūlija Papazovi buraja glābšanas laivā pāri okeaniem, viņi pēc 3 gadiem slavēja VEF radioaparātu, kurs neskaitāmas reizes krita saļā ūdenī un arvien darbojās.

   2. Toč pāķis, ja reiz tādas muļķības raksta! Jauntukumā gan puķes zied, gan pastaigām vietas, cik uziet. Un arī estrāde ir sakopta un himna Tukumam ir! Vajag tik pakļu pacelt, atbraukt un paskatītīties!

    1. Kā tad pāķis atbrauks, ja pirms gadiem padsmit par regulāru braukšanu dzērumā atņēma tiesības un konfiscēja auto. Tā nu šis dzer un dzēruma delīrijā murgo.

     1. mieru tikai mieru, sadodeties rokās, un gaidiet, tā stunda tuvojās, viss drīz kļūs citādi, ka plekst sīkpirži nīkoņa remarka trīs draugos..

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *