Novada jaunieši piedalās Ekoskolu forumā

Jau devīto reizi Vides izglītības fonds organizēja izglītojošu un pieredzes apmaiņas pasākumu – Ekoskolu Ziemas forums, kas notika Rīgas Rīnužu vidusskolā no 23. līdz 25. februārim, kur pulcējās ap 300 jauniešiem un pedagogiem no visas Latvijas. Tostarp arī Tukuma novada izglītības iestādes jauniešus un pedagogus no Tukuma, Zantes un Irlavas. Pasākums notika sadarbībā ar Rīgas valstspilsētas pašvaldību, Rīgas Brīvostas pārvaldi un Latvijas vides aizsardzības fondu.

 Ekoskolu Ziemas forumā jaunieši un pedagogi piedalījās vides aizsardzību un izglītību saistītās mācībās un praktiskās nodarbībās. Tika pievērsta uzmanība aktuālām tēmām – klimata pārmaiņu saikni ar mūsu ikdienas izvēlēm pārtikas, transporta, enerģijas un ikdienas ieradumu jomās, vides piesārņojumu, aprites ekonomikas principiem un to praktisku īstenošanu ikdienā, bioloģiskās daudzveidības izzušanas iemesliem un nepieciešamajām rīcībām.

Forums nav tikai par izglītību, kopā būšanu, pieredzes apmaiņu, bet arī par rīcību – forumā skolu komandas, izmantojot iegūtās zināšanas, izstrādās konkrētas idejas, ko pēc tam īstenos, atgriežoties savās skolās.

Praktisko prasmju darbnīcās un izglītojošās nodarbībās ar padomiem dalījās virkne ekspertu, vēršot uzmanību aktuālajām tēmām, piemēram, kā dzīvesveids izmaina klimata pārmaiņas, kas ir zaļās profesijas, kādi komunikācijas instrumenti jāizvēlas vides tēmu aktualizēšanai un citas tēmas. Nodarbības vadīs pārstāvji no Latvijas Dabas fonda, Zero Waste Latvija, Latvijas Ornitoloģijas biedrības, Pasaules Dabas fonda, biedrības ‘’Zaļā brīvība’’, Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovāciju centra, Elektrum, Latvijas Universitātes, Dabas aizsardzības pārvaldes, Piedzīvojuma gara, Deep White, Loesje Latvija un citi.

Arī šogad pasākuma norise tika plānota pēc iespējas videi draudzīgāka – netika izmantoti vienreizlietojamie trauki un tika uzmanīts, lai atkritumu daudzums būtu pēc iespējas mazāks, kā arī lai enerģijas resursi tiktu izmantoti pēc iespējas efektīvāk.

Jaunieši bija sajūsmā par ekskursiju uz Brīvostu un pārgājienu Mangaļsalā, jauniem draugiem un saliedēšanās aktivitātēm. Bija forši piedzīvot tēātri un video veidošanu kā darbības veidu, kā runāt un infomrēt par vides izaicinājumiem un aktuālajām problēmām. Zināšanas un prasmes  kā veidot kukaiņu māju, vegāniskus gardus saldumus, pārveidot apģērbu un daudz kas cits. Šogad Tukuma novada skolas ir arī iesasitījušās projektā “No atkritumiem līdz resursiem”, kura laikā veic atkritumu auditu visā skolā, kas ir gana izaicinošs process, bet parāda iezīmes skolēnu atkritumu radīšanā un šķirošanā, kas ļauj tālāk izstrādāt rīcības modeļus, lai uzlabotu situāciju.

Ekoskolu programma ir viena no visaptverošākajām un populārākajām vides izglītības pieejām pasaulē. Ekoskolu programmā Latvijā šobrīd darbojas 199 izglītības iestādes (no pirmsskolām līdz pat augstskolām), bet visā pasaulē programmā ir iesaistītas 48 700 izglītības iestādes 73 valstīs. Programmā tiek aicināta piedalīties ikviena izglītības iestāde, kas gatava savā darbā ilgtermiņā pievērsties vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības jautājumiem.  Dalība Ekoskolu programmā ir vērtīgs ieguvums ne tikai izglītības iestādes kolektīvam, bet arī pašvaldībām, jo līdztekus citiem vides izglītības mērķiem programmā aktīvi tiek veicināta arī sabiedrības līdzdalība apkārtējās vides pārvaldībā.

Komentāri

  1. Mana ekoskola ir daba..tik tira un pirmatniga savaa butibaa kuras pulsu var sadzirdet tikai vientulibaa klusumaa saplustot ar to.un nevajag ne forumu ne visadas maksligas aktivitates……..izeju laukaa..cik pavasarigs gaiss migla un siks lietutins .linaa visu dienu ….koki ar dzidram lasitem pielijusi tiem riesas pumpuri.. dziviba mostas..klavas vairs netek…tiem speku dzivibas sulu plauksanai jataupa..pali .lauki upes parpludusas..es iebrienu pelkee.ar rokam izjutu udens dzivibas speku..balti gulbji klaigajot lido man pari..tik balti ka dieva raditaa pasaule..man gribas pacelties un lido tiem lidz..bet man nav sparnu….es eju pa mezu..bet mezmlaa vesela plastmasu drazu un vecu mebelu kaudze..ak cilvek..kapec tu dari pari mezam kura atputies lasi senes un ogas..kurs tevi mil un dasni apdavina ar dabas veltem..meza lauminam nav kur dejot.melnajam starkim ligzdu vit..cilvek neizcert mezu..taviem berniem nebus kur pavasari sagaidit..janos ozolu vainagus viit.. ..un mazajam pasaules laimes mekletajam spriditim..atgriezties uz laimigo zemi pari zaluem meziem ziliem ezeriem.zaliem laukiem..tik zaliem un triem kaa putnu dziesmu riiti..nolaisties un teik labriit..es gribu palikt un rudzpuku vainagu viit..savai tevzemei.

  2. Can I contact Administration?
    It is about advertisement on your website.
    Thank.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *